Audyssey MultEQ Editor app

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Να το κοψω;εγω του εδωσα και 2 dbελακια ακόμα στο τέλος :ρ
Όντως τώρα να κοψω;που πρέπει να είναι για να είναι σωστο;
Όχι στο σύνολο.

Χαμηλά με το app. Στα 20 -30 αν σου μπουμάρει.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Στη θέση που είναι τώρα δε με παίρνει να στρίψει
Στη θέση No2 θα το δοκιμασω
να το δοκιμάσεις σε όποια θέση μπορείς να κάνεις τοποθέτηση....
με ένα απλό στρίψιμο οι χαράδρες μπορεί να γίνουν βουνά ;)
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Όχι στο σύνολο.

Χαμηλά με το app. Στα 20 -30 αν σου μπουμάρει.
Αυτό πως το κάνω πειραζοντας τη καμπυλη;
Αν και δε μπουμαρει. Δεν το δοκίμασα πολύ ισα ίσα που το ακουσα
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μα ταχουμε πει χιλιες φορες.....
......δοκιμη σε οσες θεσεις μπορουμε να τα βαλουμε για να παρουμε το καλυτερο αποτελεσμα..

ποσες μετρησεις εκανες ?
Αυτό πως το κάνω πειραζοντας τη καμπυλη;
Αν και δε μπουμαρει. Δεν το δοκίμασα πολύ ισα ίσα που το ακουσα
μην πειραζεις τιποτα ακομα, μετρα πρωτα
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Μα ταχουμε πει χιλιες φορες.....
......δοκιμη σε οσες θεσεις μπορουμε να τα βαλουμε για να παρουμε το καλυτερο αποτελεσμα..

ποσες μετρησεις εκανες ?


μην πειραζεις τιποτα ακομα, μετρα πρωτα
Μια θεση μετρησα. Αυτη που ανεβασα.Θα μετρήσω και άλλες θέσεις εννοείται απλά δεν είχα χρόνο.δοκιμασα βιαστικά να μου φύγει η περιέργεια
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ποσες μετρησεις εκανες και ποση διαφορα σε cm ειχαν απο την κεντρικη ?
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Μια μονο.θα παρω άλλες 2 μετρήσεις στο ίδιο σημείο 5 και 10 εκατοστά πίσω από την αρχικη
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Μια μονο.θα παρω άλλες 2 μετρήσεις στο ίδιο σημείο 5 και 10 εκατοστά πίσω από την αρχικη
Μία???
από 3 και πάνω παίζει

να το κάνεις με μεγαλύτερη απόσταση. πάρε 6 θέσεις με απόσταση 50 - 60 εκ
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Στη θέση αυτή δεν έχω ελευθερία κινήσεων.στη θέση 2 (απο το σχεδιο)όμως θα παίξω αρκετα
 


Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Θεσεις μικροφωνου και τις 8.Σιγουρα 50 εκατοστα διαφορα μεταξυ τους.μονος τις 2 πίσω τις είχα κολλήσει στο καναπέ Όπως το δείχνει η εικόνα.
 




Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
ερώτηση.για να επαληθευσουμε το αποτέλεσμα ο μόνος τρόπος ειναι rew ή κατι αντίστοιχο; Αν ξαναπάρω μέτρηση με το audyssey ενώ έχω καλιμπράρει η καινούρια μέτρηση που θα πάρει έχει κανει reset στις προηγούμενες ρυθμίσεις ε;
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
ερώτηση.για να επαληθευσουμε το αποτέλεσμα ο μόνος τρόπος ειναι rew ή κατι αντίστοιχο; Αν ξαναπάρω μέτρηση με το audyssey ενώ έχω καλιμπράρει η καινούρια μέτρηση που θα πάρει έχει κανει reset στις προηγούμενες ρυθμίσεις ε;
1. NAI
2. Οχι μπορείς να σώσεις όσες μετρήσεις θέλεις. και θα παίζει με αυτή που του στέλνεις.
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
ερώτηση.για να επαληθευσουμε το αποτέλεσμα ο μόνος τρόπος ειναι rew ή κατι αντίστοιχο; Αν ξαναπάρω μέτρηση με το audyssey ενώ έχω καλιμπράρει η καινούρια μέτρηση που θα πάρει έχει κανει reset στις προηγούμενες ρυθμίσεις ε;
Umik και rew για επαλήθευση.
Αλλά δεν χρειάζεται αν κάνεις ότι σου ζητάει το app
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
1. NAI
2. Οχι μπορείς να σώσεις όσες μετρήσεις θέλεις. και θα παίζει με αυτή που του στέλνεις.
Το ξέρω πως σώζω όσες θέλω και παίζει με ότι στείλω αλλά στέλνω μια ρύθμιση και παίζω.Αν μετά θέλω να κάνω ξανά μέτρηση.Η μέτρηση που κάνει είναι με βάση τις ρυθμίσεις που έστειλα; Δηλ το γράφημα της μέτρησης θα είναι το δεύτερο περίπου της βελτίωσης.Λογικά όχι έ;
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Το ξέρω πως σώζω όσες θέλω και παίζει με ότι στείλω αλλά στέλνω μια ρύθμιση και παίζω.Αν μετά θέλω να κάνω ξανά μέτρηση.Η μέτρηση που κάνει είναι με βάση τις ρυθμίσεις που έστειλα; Δηλ το γράφημα της μέτρησης θα είναι το δεύτερο περίπου της βελτίωσης.Λογικά όχι έ;
Διόρθωση, ήδη διορθωμένης, όχι δεν γινεται
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ηεπαληθευση με rew θα γινει στην περιπτωση που βαλεις το mic σε ιδιες θεσεις που εκανες την ισοσταθμιση..
Αυτο που σου εκανε το audyssey ειναι να σου φτιαξει την περιοχη που μετρησες και οχι ενα σημειο...

πλεον με το ratbuddyssey μπορεις και εχεις και τα impulse των μετρησεων.....
.......εξου και οι διορθωσεις που βλεπουμε στο τελικο αποτελεσμα.....

θα το καταργησουμε το umik οπως παει :p

impulse.jpg
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.611
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top