Audyssey MultEQ Editor app





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.441
ε μα....,μιλάμε για software 15 ετών και έχουμε και απαιτήσεις

σαν να συγκρίνουμε win xp με win-10
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
ε καλα και το χτ32 ειναι 10ετιας ....παρολα αυτα δερνει ακομα :lolsign:
.....αντε να το αναβαθμισουν λιγο ακομα ....
 

Μηνύματα
27.223
Reaction score
25.198
Αχρηστοι και άσχιετοι ήσαστε και οι δύο. :lolsign: :fuckyou: :dance2:
Καλά τα λέει ο dimi ότι ό,τι σχετικό με audyssey είναι της πλάκας .
Γι"αυτό άλλωστε και είναι free of charge. Για τους φτηνιάρηδες. Δυστυχώς περιλαμβάνει και το δικό μου μηχάνημα που δεν είναι καθόλου φτηνιάρικο.
Τι να κάνουμε ? ετσι ειναι η ρημάδα η ζωή. :roflmao::lolsign::banned:
 




Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Βάλε 1/12 smooth εκτός του sub.
Bάλε και rt60. Αν είναι ψηλό λογικά θα θές λίγο κόψιμο ψηλά από 2k και μετά.
 

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
1/6 smooth να βαλεις

Αλλά sub θελεις
... Από εκεί που παίζουν τα sub στα έφτιαξε πάντως, καλά.

Τωρα καμπυλη που θέλεις να ακους φτιάξε με το app
 


Μηνύματα
1.500
Reaction score
2.823
μετρα και μια χωρις audyssey ολα να δεις το πριν...
.....ολα σε 1/6 smooth ;)
Θα το κάνω σύντομα. Επίσης, το bluestacks δεν δούλεψε με τίποτα οπότε εγκατέστησα το nox και όλα μια χαρά.
Περιμένω μια τηλεσκοπική βάση για το μικρόφωνο προκειμένου να μπορώ να το τοποθετώ στη σωστή θέση χωρίς πρόβλημα.
Να σημειώσω ότι το REW δεν σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω για να παίζω μέσω του laptop, απλά για έλεγχο του συστήματος. Τώρα θα μου πεις τι έλεγχο αφού δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα...έ, μετά από καμιά δεκαριά χρόνια πιστεύω να το μάθω....:laugh::confused::biggrin:
 

Μηνύματα
1.500
Reaction score
2.823
Βιάστηκα να πανηγυρίσω, στο Nox εγκαταστάθηκε μεν η εφαρμογή, αλλά δεν συνδέεται με τίποτα με τον ενισχυτή...ευτυχώς που τουλάχιστον δουλεύει με το κινητό...
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Βιάστηκα να πανηγυρίσω, στο Nox εγκαταστάθηκε μεν η εφαρμογή, αλλά δεν συνδέεται με τίποτα με τον ενισχυτή...ευτυχώς που τουλάχιστον δουλεύει με το κινητό...
Δεν σου τον εμφανίζει? Πάτα στα ψιλά γράμματα χαμηλά να βάλεις manual την ip του.
 




Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Για να καταλάβω , ή τρούπα στα 70hz είναι του φίλτρου ή του χώρου? :lolsign:
δεν είναι τόσο τρύπα τα 70 όσο peak τα 60, παίζει λίγο ρόλο και το cross.
ότι βλέπεις κάτω από τα 110 μπορώ να το φέρω και φλατ. και έχω ανεβάσει μετρήσεις που το κάνω.

το θέμα είναι να βλέπουμε και τις υπόλοιπες μετρήσεις και στο τέλος φυσικά να εμπιστευόμαστε τα αυτιά μας.

τα 60 είναι peak από τις διαστάσεις του δωματίου και κυρίως από το ταβάνι. το καλό είναι ότι έχω περισσότερα db εκεί αλλά με γρήγορη απόσβεση.

αντίθετα στα 30 που το αφήνω κομμένο είναι γιατί τραβάει μεγάλες ουρές όταν προσπαθώ να το σιδερώσω. οπότε όπως το βλέπεις ακούγεται πολύ ισορροπημένο. πάντα μιλάμε για τυπικό σαλόνι χωρίς κανένα treatment
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.657
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top