Auro 3D



Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
καλημερα πιτσουνακια μου, σημερα εχουμε στα αγγλικα αυτη την φορα μια συγκριση των διαφορων απμιξερ απο τον πατρικ :biggrin: Κεφαλα βλεπεις τι ωραια ακουγεται το απμιξ της ντολμπυ?😁

επιπλεον ο Willfried του Auro 3D οπως ο ιδιος διηγειται πηγε μετα την δημιουργια του format σε εταιριες οπως denon, marantz, onkyo,pioneer παρακινοντας τους να τοποθετησουν τον συγκεκριμενο decoder στα μηχανηματα τους, αλλα ολοι ρωτουσαν αν εχει αρκετο υλικο οπoτε αναγκαστηκε να δημιουργησει το δικο του ενισχυτη αγοραζοντας μια εταιρια στην Γαλλια ,την stromaudio το 2014 που στην ουσια εφερε το Auro 3D στο σπιτι. Μεσα στους πρωτους πελατες που ηρθαν ηταν...........ο Μr Dolby :biggrin:
σημειο 1:17:30
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ναι, εχει χασει την εκδοχη της στερεο ακροασης το dolby upmix και dts-x...
...ενω το auro3d οχι, παιζει οπως το στερεο ..
σε live ακροαση ακους και την διαφορα υπερ του auro vs στερεο..

ταχω πει βρε, εδω και κατι χρονια αυτα.....;)
.....πριν τον floyd toole :biggrin:

μα δεν ειναι τυχαιο πως και ο αγαπητος floyd toole εχει στησει auro3d πληρες ....που οπως εχει πει ειναι το καλυτερο.

σε περιπτωση που δεν ακουτε βελτιωση με auro3d ειστε κακορυθμισμενοι, φωναξτε καλιμπρατορα.....γιατι καποιοι θεωρουν καλυτερο το dolby 😂😂😂
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
καλημερα πιτσουνακια μου, σημερα εχουμε στα αγγλικα αυτη την φορα μια συγκριση των διαφορων απμιξερ απο τον πατρικ :biggrin: Κεφαλα βλεπεις τι ωραια ακουγεται το απμιξ της ντολμπυ?😁

επιπλεον ο Willfried του Auro 3D οπως ο ιδιος διηγειται πηγε μετα την δημιουργια του format σε εταιριες οπως denon, marantz, onkyo,pioneer παρακινοντας τους να τοποθετησουν τον συγκεκριμενο decoder στα μηχανηματα τους, αλλα ολοι ρωτουσαν αν εχει αρκετο υλικο οπoτε αναγκαστηκε να δημιουργησει το δικο του ενισχυτη αγοραζοντας μια εταιρια στην Γαλλια ,την stromaudio το 2014 που στην ουσια εφερε το Auro 3D στο σπιτι. Μεσα στους πρωτους πελατες που ηρθαν ηταν...........ο Μr Dolby :biggrin:
σημειο 1:17:30
ακόμα περιμένω απάντηση
τι εστί μαχαλάς παιδί?
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
μια που το αποφεύγει λοιπόν..... θα απαντήσω όπως το κατάλαβα

με το λοιπόν @Ν.Κ. άκου.....


μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις όσο θέλεις τον πολύξερο χλαπάτσα άνευ λόγου και αιτίας.....
τα μαθες όλα ...το καταλάβαμε...μας ενημερώνεις συχνά για το επίπεδο των νέων γνώσεων σου με κοπι παστε λινκς κ γουγλ τρανσλέιτ.......οκ γκουντ ως εδώ

μπορείς επίσης να την πεις σε όποιον θεωρείς ανταγωνιστή σου στο θέμα των φορμά ήχου....έχεις επιλέξει στρατόπεδο.... να χαμε να λέγαμε ....μας το έδωσες να το καταλάβουμε και αυτό.. γκουντ πάλι οκ δεκτό

μπορείς ακόμα και να συνεχίσεις να κάνεις το κακέκτυπο του Κεφάλα..
αν και το κάνεις εξαιρετικά σαχλά και ατάλαντα ..εκτός τόπου και χρόνου.....
συμβουλή:
μην προσπαθείς να κολλήσεις με το ζόρι σε αυτές τις χρόνιες διαφωνίες που και δεν σε αφορούν και δεν είσαι μέρος τους.....για να τραβάς την προσοχή κ να νιώθεις ότι ανήκεις κάπου...
το ότι κατάφερες μετά από τοοοσα χρόνια παρουσίας να δεις 5 βίντεο.....κ ότι από Κανένας πουθενάς... αυτοανακηρύχθηκες σε Κάποιος αξιοπρόσεχτος ή διακεκριμένος στον τομέα του ήχου ή όπου αλλού έχεις πιστέψει ... να το κοιτάξεις...
υπάρχει επιστήμη να βοηθήσει...τίποτα προσωπικό...δεν γνωριζόμαστε...κ ούτε θέλω



στο επόμενο όμως ποστ που θα διακρίνω υπαινιγμό ή ειρωνεία για το επίπεδο και την ποιότητα του avsite....θα πας με την κάμερα σου

Καμερα σε μενα,
,καμερα σε μενα,

να κάνετε παρέα στα τσουβάλια σου....και να διαβάζετε αγκαλίτσα deutsche welle..

φερστέν?
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.407
Reaction score
50.361
ναι, εχει χασει την εκδοχη της στερεο ακροασης το dolby upmix και dts-x...
...ενω το auro3d οχι, παιζει οπως το στερεο ..
σε live ακροαση ακους και την διαφορα υπερ του auro vs στερεο..
... καλά τό πήγαινες
 


Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Εγώ πάντως θα περίμενα, ως πρώτο δείγμα γραφής, των surround formats και των πολυκάναλων εγγραφών, είτε native είτε upmixers τουλάχιστον τα χειροκροτήματα στα lives να έρχονται από πίσω, να νοιώθω ότι είμαι μέρος του κοινού και όχι της ορχήστρας ..........
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Εγώ πάντως θα περίμενα, ως πρώτο δείγμα γραφής, των surround formats και των πολυκάναλων εγγραφών, είτε native είτε upmixers τουλάχιστον τα χειροκροτήματα στα lives να έρχονται από πίσω, να νοιώθω ότι είμαι μέρος του κοινού και όχι της ορχήστρας ..........
και κανένα σκριτς σκριτς ήχο από φυστικάκια :biggrin:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δεν καταλαβαίνω...
Έχουμε γραψει δεκάδες φορές, και σε αυτο το θρεντ και αλλού πως το Auromatic (Auro3d) είναι εξαιρετικό upmixer. Προσωπικά χρησιμοποιώ αποκλειστικά αυτό στην αναπαραγωγή μουσικής, και για το δικάναλο, και για το πεντακάναλο. Όλα Auro3d.
Νομίζω πως αυτό είχε ξεκαθαριστεί.

Τι συνέβη και ξαφνικά επανερχόμαστε στο θέμα του upmixing?
 






Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top