AV σε μικρό χώρο


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Aμα ξαναδω ηχεια τριαδας απο διαφορετικες εταιριες θαρχισω και εγω τα προστιμα μου φαινεται...>:(
Eμεις δεν φταιμε σε τιποτα, μας κολαζουν οι αγγελιες :D
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Δεν μπορουμε, τα πουλανε σε ζευγος.Αλλιως , ολα τα ενδεχομενα ανοικτα....:D
 

gid

Μηνύματα
7.405
Reaction score
8.641
Αριστερό ενεργό, δεξιό παθητικό, κεντρικό αυτοενισχυόμενο. Κι ας νικήσει το καλύτερο. Άμα πιά...
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Εγώ μια φορά το 'χω απαρνηθεί το κεντρικό (ας το φτιάξουν Virtual όσο μπορούν τα αριστερό-δεξί) και ησύχασα :p
Ένας μικρός συμβιβασμός στην ποιότητα και γλυτώνεις ηχείο, καλωδιομάνι, ένα κανάλι ενίσχυσης και θέση στο ράφι :p
 




Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Βάζεις κ τις τηλεοράσης καλε !!
Γλιτώνεις αριστερό κεντρικό δεξί συγχρονως με την μια !!!
Εκεί να δεις τι γλιτώνεις ...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.451
Καλύτερα να απαρνηθείς το αριστερό και το δεξί και να κρατήσεις το κεντρικό :p
Έτσι.
Πάρτε ένα ηχείο. Δυνατό.

Είναι λογική επιλογή. Σίγουρα πιο λογική από 2 ηχεία.

Και 3 σαμπ.

1 δορυφόρος με 3 σαμπ, θα σας αρέσει.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Εγώ μια φορά το 'χω απαρνηθεί το κεντρικό (ας το φτιάξουν Virtual όσο μπορούν τα αριστερό-δεξί) και ησύχασα :p
Ένας μικρός συμβιβασμός στην ποιότητα και γλυτώνεις ηχείο, καλωδιομάνι, ένα κανάλι ενίσχυσης και θέση στο ράφι :p
Αχ.... αυτά έλεγα και εγώ μια εποχή. Κα μόλις έβαλα ένα σωστό κεντρικό μου έπεσε το σαγόνι :whistling:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Αχ.... αυτά έλεγα και εγώ μια εποχή. Κα μόλις έβαλα ένα σωστό κεντρικό μου έπεσε το σαγόνι :whistling:
Χαχαχαχα μα δεν ισχυρίζομαι πως έτσι είναι το σωστό... φυσικά και αν θέλεις να κάνεις σωστή δουλεία θα βάλεις κεντρικό !
Μου το εξήγησαν τα παιδιά παραπάνω σε άλλο thread αναλυτικότατα και κατατοπιστικότατα...
Απλά, εγώ, που με τα δικά μου γούστα και μόνο μ' ενδιαφέρει κυρίως η μουσική... και που αν τύχει να δω καμιά ταινία θα γίνει στον υπολογιστή σε 1 μέτρο απόσταση από οθόνη και ηχεία, που θα μπορούσα να την ευχαριστηθώ και με το tablet-άκι ακόμα ξαπλωμένος... εεε είναι το ηχείο που εύκολα μπορώ να παραλείψω... μου αρκεί μια χαρά και το δικάναλο και δε ντρέπομαι για αυτό :p :p :p μια καλή απόκριση και σχετική ένταση να υπάρχει και είμαι έτοιμος...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.451
Εντάξει, μια μεγάλη τηλεόραση, ένα Sony blue ray player και ακουστικά Sony. Και γυαλιά για 3D.

Με 2,5 χιλιάρικα είναι οκ.
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.567
Καλύτερα να απαρνηθείς το αριστερό και το δεξί και να κρατήσεις το κεντρικό :p
Στις ταινιες το κεντρικο και το sub εχουν πολυ πληροφορια οποτε ειναι απαραιτητα.
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Παιδιά σε τόσο μικρό χώρο, δεν μπορείς να στήσεις κανενός είδους σύστημα εάν δεν ασχοληθείς με τον χώρο, ωστε να γίνει τουλάχιστον υποφερτός. Διαφορετικά θα βγαίνεις από εκει μέσα με πονοκέφαλο.
Το θέμα είναι να γίνει κάτι που να μπορείς να το απολαύσεις και να το ευχαριστηθείς.

Όσο οικονομικά και να γίνει αυτό, τα χρήματα που θα περισσέψουν από τα 2500€ δεν είναι αρκετά ώστε να γίνει ένα σύστημα που θα παίξει αισθητά καλύτερα από μια καλή ηχομπάρα με δικό της σαμπ.
Οπότε νομίζω οτι είναι μια πολύ λογική πρόταση.

Λεφτά για φιατάκι έχεις, φιατάκι θα πάρεις.
Τουλάχιστον ας του στρώσεις μια καλή άσφαλτο ώστε να απολαύσεις τη βόλτα.

Αν στην πορεία δείς οτι γουστάρεις καλύτερο εργαλείο και έχεις και φράγκα, θα έχεις και τον χώρο έτοιμο.
 



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Δώσε τα για τον χώρο
Επιμένω
Κ μετά στήσε το σιγά σιγά
Εγώ τη βλέπω ανάποδη αυτή τη σειρά των αγορών...
Να δώσει τα χρήματα για να πάρει διαχυτές, απορρόφηση και μπασοπαγίδες... και μετά τι;;;; μέχρι να ξαναέχει χρήματα για αυτόν το σκοπό να κάθεται να κοιτάει τους διαχυτές;; !!!
Δεν είναι καλύτερα να πάρει 2-3 μηχανηματάκια όποια αποφασίσει και να βλέπει τις ταινιούλες του μέχρι να ξαναέχει χρήματα;;; Και μέχρι να συμβεί αυτό θα δεί τι τον ενοχλεί στο χώρο και τι χρειάζεται....
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εγώ μια φορά το 'χω απαρνηθεί το κεντρικό (ας το φτιάξουν Virtual όσο μπορούν τα αριστερό-δεξί) και ησύχασα :p
Ένας μικρός συμβιβασμός στην ποιότητα και γλυτώνεις ηχείο, καλωδιομάνι, ένα κανάλι ενίσχυσης και θέση στο ράφι :p
Εγώ για να πω την αμαρτία μου και ας με "αφορίσουν" φίλοι και μη, (ξέρω ότι με ένα καλό σαμπ θα μου πέσουν ίσως τα σαγόνια) αλλά επειδή δεν είχα καλό σαμπ ( το υπάρχον ήταν λύση ανάγκης - ένα 12'' κίκερ με 700 βατ οδήγηση ) πειραματίστηκα λοιπόν και δήλωσα τα μπροστινά full range τα οποία όμως τα οδηγεί ένας τελικός 300 βατ ( τα υπόλοιπα 9 κανάλια ο av) και δίνουν χαμηλό τρελό που δεν άκουγα πριν με το σαμπ.
Αυτά και πάντα με αγάπη!:):)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.961
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top