Avengers: Infinity War (2018)


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Mη στενοχωριεστε τιποτε δεν εχει πει... θα δειτε οτι ολοι το ξερουν το ποιημα δε κουνηθηκε κανεις σχεδον απο το καθισμα :D ... και δεν ηταν και πιτσιρικαδες ολοι , μου εφυγαν οι αναστολες ετσι...:p
Καλα ειμαστε περισσοτεροι οι οπαδοι ωρε ξυνοι !!8-):p :superman: παιδια εγω που την εχω δει θα ξαναπαω μετα απο 3 βδομαδες να ενισχυσω και τα ποσοστα κερδων της αλυσιδας :p (να δω και την ν4 mall) και μετα οποτε :cautious:σπιτι να συγκρινω ηχο :dance2::dance2:.
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Επανέρχομαι ειδικά για την τελική αποστροφή.
Γνώμη μου είναι ότι η ταινία αποτυγχάνει όχι επειδή δεν είναι υποτίθεται αριστούργημα,αλλά επειδή δεν μεταδίδει αποτελεσματικώς τον αντίκτυπο που υπόσχεται το ίδιο της το trailer.Αστοχεί σε αυτό ακριβώς που επιδίωκε να είναι.

Υποβάλλει έτσι εμμέσως στα πλήθη που θα την παρακολουθήσουν την τάση να αρκούνται σε λιγότερα.

Και άμα δεν χρειάζεται να κατακρίνουμε κινηματογραφικές μεταφορές,μια λογική ακολουθία που προκύπτει υπό αυτό το σκεπτικό θα ήταν ότι δεν χρειάζεται να κατακρίναμε τίποτα απολύτως σε αυτόν τον κόσμο,αφού ούτως ή άλλως θα συμβαίνει ερήμην μας και αρκετοί εξ ημών θα το ευχαριστιούνται κιόλας...;)

το τρειλερ οπως και η ταινια προσωπικά με καλυψε ηταν οπως το περιμενα. συνεπως εφυγα ευχαριστημενος. εκ των προτέρων δε γινεται να αρεσουν ολα σε ολους γι αυτο και υπαρχουν πλήθη επιλογων. ευτυχως δηλαδη. ;)

αυτο που ειπε πιο πανω ο Zizik με αντιπροσωπευει πληρως ως σκεπτικο.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
το τρειλερ οπως και η ταινια προσωπικά με καλυψε ηταν οπως το περιμενα. συνεπως εφυγα ευχαριστημενος. εκ των προτέρων δε γινεται να αρεσουν ολα σε ολους γι αυτο και υπαρχουν πλήθη επιλογων. ευτυχως δηλαδη. ;)

αυτο που ειπε πιο πανω ο Zizik με αντιπροσωπευει πληρως ως σκεπτικο.
Δεν καταλαβες οτι ο Βhutia ειναι ποιο παιδι απο εμας? ηθελε περισσοτερα...:wink: εμεις ειμαστε ολιγαρκεις...:idk:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.576
Η ταινία είναι πολύ καλή.

Η βασική πλοκή είναι παιδικού επιπέδου, τύπου πεπερασμένης αριθμητικής ακολουθίας όπου ο κάθε όρος είναι μία υπο-αποστολή. Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, τρεις του κλέφτη, κτλ
Αυτό είναι θετικό γιατί πέφτει το βάρος στο οπτικοακουστικό μέρος και γίνεται της Πόπης.

Ο Thanos είναι υπέροχος, τον λάτρεψα με την πρώτη. Συμφωνώ με το σκεπτικό του 100%. Οι "καλοί" με τις ηθικές τους αναστολές γίνονται ξενέρωτοι και χάνουν τη μαγεία της δύναμής τους. Αυτό εξάλλου είναι το πρόβλημα μου με τους σούπερ ήρωες. Χαραμίζουν τις ικανότητές τους σε "ιεραποστολικές" βλακείες αντί να τις χρησιμοποιήσουν για την προσωπική τους ευμάρεια. 8-)

Οι χιουμοριστικές ατάκες σχεδόν όλες πετυχημένες.

Το 3D ανεβάζει την ταινία σε άλλο επίπεδο. Ο ήχος σωστός χωρίς εντυπωσιασμούς επίδειξης.

Έξτρα πόντους ευτυχίας έδωσε η τεράστια αίθουσα 7 που είχε σύνολο 12 άτομα μαζί με μένα και τον γιο.

7,5/10
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
:rolleyes:Χαραμίζουν τις ικανότητές τους σε "ιεραποστολικές" βλακείες αντί να τις χρησιμοποιήσουν για την προσωπική τους ευμάρεια
Θα το δουμε αυτο αν ισχυει τελικα...:cautious: στο επομενο ....οποτε μπορει και να αναθεωρηθει η βαθμολογια για πολλους...
ενας ειναι αλλωστε ο ηρωας κλειδι οπως το ειδα εγω...αυτα τελος δε λεω τιποτε αλλο...ας μεινουμε εδω παρακαλω...:)
 
  • Like
Reactions: PPG

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.887
Πες του διπολικού να τα βρει με το άλλο του μισό. :D
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Που να δειτε στο επόμενο τι θα γίνει.
Την είδα,οχι σε σινεμα.Ηταν μια ευχαριστη ταινία.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Οι "καλοί" με τις ηθικές τους αναστολές γίνονται ξενέρωτοι και χάνουν τη μαγεία της δύναμής τους. Αυτό εξάλλου είναι το πρόβλημα μου με τους σούπερ ήρωες. Χαραμίζουν τις ικανότητές τους σε "ιεραποστολικές" βλακείες αντί να τις χρησιμοποιήσουν για την προσωπική τους ευμάρεια. 8-)
Από όλα έχει ο μπαξές.
Για αυτό γουστάρουμε Iron Man. Έχω ρίξει άπειρο γέλιο σε κάποια άλλη ταινία που τον ρωτάει ποια είναι η σούπερ δύναμή σου και απαντάει '' είμαι δισεκατομμυριούχος'' . Μπορεί να ήταν και ο Batman αλλά δε βαριέσαι το ίδιο είναι.
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Η ταινία είναι πολύ καλή.

Η βασική πλοκή είναι παιδικού επιπέδου, τύπου πεπερασμένης αριθμητικής ακολουθίας όπου ο κάθε όρος είναι μία υπο-αποστολή. Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, τρεις του κλέφτη, κτλ
Αυτό είναι θετικό γιατί πέφτει το βάρος στο οπτικοακουστικό μέρος και γίνεται της Πόπης.

Ο Thanos είναι υπέροχος, τον λάτρεψα με την πρώτη. Συμφωνώ με το σκεπτικό του 100%. Οι "καλοί" με τις ηθικές τους αναστολές γίνονται ξενέρωτοι και χάνουν τη μαγεία της δύναμής τους. Αυτό εξάλλου είναι το πρόβλημα μου με τους σούπερ ήρωες. Χαραμίζουν τις ικανότητές τους σε "ιεραποστολικές" βλακείες αντί να τις χρησιμοποιήσουν για την προσωπική τους ευμάρεια. 8-)

Οι χιουμοριστικές ατάκες σχεδόν όλες πετυχημένες.

Το 3D ανεβάζει την ταινία σε άλλο επίπεδο. Ο ήχος σωστός χωρίς εντυπωσιασμούς επίδειξης.

Έξτρα πόντους ευτυχίας έδωσε η τεράστια αίθουσα 7 που είχε σύνολο 12 άτομα μαζί με μένα και τον γιο.

7,5/10

πόσο είναι ο γιος είπαμε?
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Από όλα έχει ο μπαξές.
Για αυτό γουστάρουμε Iron Man. Έχω ρίξει άπειρο γέλιο σε κάποια άλλη ταινία που τον ρωτάει ποια είναι η σούπερ δύναμή σου και απαντάει '' είμαι δισεκατομμυριούχος'' . Μπορεί να ήταν και ο Batman αλλά δε βαριέσαι το ίδιο είναι.
Batman by Ben Affleck...
...

Ο Thanos είναι υπέροχος, τον λάτρεψα με την πρώτη. Συμφωνώ με το σκεπτικό του 100%. Οι "καλοί" με τις ηθικές τους αναστολές γίνονται ξενέρωτοι και χάνουν τη μαγεία της δύναμής τους. Αυτό εξάλλου είναι το πρόβλημα μου με τους σούπερ ήρωες. Χαραμίζουν τις ικανότητές τους σε "ιεραποστολικές" βλακείες αντί να τις χρησιμοποιήσουν για την προσωπική τους ευμάρεια. 8-)

Οι χιουμοριστικές ατάκες σχεδόν όλες πετυχημένες.

...
H έννοια της απόδρασης και ψυχαγωγίας έγκειται μεταξύ άλλων στην παρακολούθηση φανταστικών προτύπων με στάση ζωής που αντίκειται είτε στην φιλαυτία είτε στην επίδειξη πολιτικής ορθότητας - ή και τα δύο μαζί - που χαρακτηρίζουν όλους μας σχεδόν στην τρέχουσα καθημερινότητα.
Γι αυτό και οποιαδήποτε εισαγωγή στοιχείων που παραπέμπουν σε πολεμικές κοινωνικής αντιστάθμισης νοθεύει την έννοια της απόδρασης.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.576
πόσο είναι ο γιος είπαμε?
5,5 ετών.

H έννοια της απόδρασης και ψυχαγωγίας έγκειται μεταξύ άλλων στην παρακολούθηση φανταστικών προτύπων με στάση ζωής που αντίκειται είτε στην φιλαυτία είτε στην επίδειξη πολιτικής ορθότητας - ή και τα δύο μαζί - που χαρακτηρίζουν όλους μας σχεδόν στην τρέχουσα καθημερινότητα.
Γι αυτό και οποιαδήποτε εισαγωγή στοιχείων που παραπέμπουν σε πολεμικές κοινωνικής αντιστάθμισης νοθεύει την έννοια της απόδρασης.
Είμαι τσακωμένος με τον αόριστο αλτρουισμό και αντιπαθώ την πολιτική ορθότητα. Με αυτούς, τους λίγους, που πράγματι τα πιστεύουν δεν έχω κοινά, ενώ στους υπόλοιπους "υποστηρικτές" διακρίνω κουτοπόνηρη διπροσωπία.

Το φανταστικό πρότυπο που με γεμίζει είναι ο "ένας" που είναι υπεράνω των πάντων και δεν τον αγγίζουν οι κοινωνικές νόρμες που βασίζονται σε συμβιβασμούς. Είτε έχει υπερφυσικές δυνάμεις, είτε είναι έμπορος όπλων, είτε είναι βασιλιάς. Δεν θέλω να δω το "σωστό" αλλά αυτό που με διεγείρει.

Η λογική των σούπερ ηρώων των κόμικς είναι σαν να βλέπεις τσόντα που οι πρωταγωνιστές αγαπιούνται και χαϊδεύονται. :O_o: :D
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
:rolleyes:....αρα οσοι λατρευουν τις ταινιες τους ,λατρευουν και τις τσοντες ?:D
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.576
:rolleyes:....αρα οσοι λατρευουν τις ταινιες τους ,λατρευουν και τις τσοντες ?:D
To αντίθετο ακριβώς! Τσόντα με συναίσθημα είναι σαν μπιφτέκι από σόγια. :D
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Εχεις δικιο το αντιθετο ακριβως ηθελα να πω ...ε θα υπαρχει και κανας ανωμαλος ποτε δε ξερεις :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
... θα υπαρχει και κανας ανωμαλος ποτε δε ξερεις :D
Πράγματι,στην πλειοψηφία τους όσοι εκπρόσωποι του θηλυκού φύλου θα παρακολουθούσαν - αποτέλεσμα στατιστικών ερευνών αυτό...;)
Είμαι τσακωμένος με τον αόριστο αλτρουισμό και αντιπαθώ την πολιτική ορθότητα. Με αυτούς, τους λίγους, που πράγματι τα πιστεύουν δεν έχω κοινά, ενώ στους υπόλοιπους "υποστηρικτές" διακρίνω κουτοπόνηρη διπροσωπία.

Το φανταστικό πρότυπο που με γεμίζει είναι ο "ένας" που είναι υπεράνω των πάντων και δεν τον αγγίζουν οι κοινωνικές νόρμες που βασίζονται σε συμβιβασμούς. Είτε έχει υπερφυσικές δυνάμεις, είτε είναι έμπορος όπλων, είτε είναι βασιλιάς. Δεν θέλω να δω το "σωστό" αλλά αυτό που με διεγείρει.
Άμα λαχταράς το ανωτέρω ιδανικό,σημαίνει ότι συνειδητοποιείς κατά βάθος πως δεν αναμένεται να ταυτιστείς ο ίδιος με αυτό στην πραγματική σου ζωή.Διότι εφόσον γινόσουν και βίωνες καθημερινώς τις συνέπειες από κάτι τέτοιο σε προσωπικό πλάνο,τότε θα λαχταρούσες την διέξοδο μέσα από αλλότρια φανταστικά πρότυπα.
(Κι εκεί εδρεύει η ουσία του επιχειρήματος που παραβλέπεται)
 
Last edited:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.992
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top