Avengers: Infinity War (2018)

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.741
Reaction score
83.516
Άμα λαχταράς το ανωτέρω ιδανικό,σημαίνει ότι συνειδητοποιείς κατά βάθος πως δεν αναμένεται να ταυτιστείς ο ίδιος με αυτό στην πραγματική σου ζωή.Διότι εφόσον γινόσουν και βίωνες καθημερινώς τις συνέπειες από κάτι τέτοιο σε προσωπικό πλάνο,τότε θα λαχταρούσες την διέξοδο μέσα από αλλότρια φανταστικά πρότυπα.
Δεν αναμένεται γιατί οι ΄πιθανότητες είναι (ήταν) απειροελάχιστες.
Το σίγουρο είναι ότι δεν θα ήθελα να ταυτιστώ ούτε σε όνειρο με "ήρωα" τύπου Robin Hood που πολεμάει την αδικία. Όχι μόνο δεν με αγγίζει αλλά με χαλάει.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Που να δειτε στο επόμενο τι θα γίνει.
Την είδα,οχι σε σινεμα.Ηταν μια ευχαριστη ταινία.
Πιο επόμενο?????:oo_O:rolleyes: το Μέρος δεύτερο που βγαίνει Μάιο του 2019???
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Για αυτό γουστάρουμε Iron Man. Έχω ρίξει άπειρο γέλιο σε κάποια άλλη ταινία που τον ρωτάει ποια είναι η σούπερ δύναμή σου και απαντάει '' είμαι δισεκατομμυριούχος'' . Μπορεί να ήταν και ο Batman αλλά δε βαριέσαι το ίδιο είναι.
Ειναι και στο Avengers 1 καλα θυμάσαι...... Πού ρωτάει o captain America τον tony stark: τι είσαι χωρίς την στολή.......? Και του απαντάει ο tony: ιδιοφυής , δισεκατομμύριουχος πλειμποι και φιλάνθρωπος.........:laugh:
 






rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Τα sub στο ταβάνι της αίθουσας 4 στο the mall τα είδε κανένας η μονο εγω χάζευα την διαρρύθμιση των Atmos ;;
Για πες, πώς ήταν στην 4; Ψήνομαι να την ξαναδώ χωρίς 3D...
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Παρά πολλα τα dB αλλα η αίθουσα δεν έτρεμε , οθόνη οχι τεράστια , για τα γούστα μου παρά πολυ καλα
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
10/10 Για το είδος της.
Χορταστικό υπερθέαμα για να περνάει η ώρα. Δεν ξέρω και όλα τα οικογενειακά στόρυ από τους σούπερ ήρωες αλλά δε με νοιάζει κιόλας. Κάπου κάπου έχανα την αφήγηση, γιατί είναι μαλωμένοι, γιατί ο Χαλκ έκανε τα δικά του κοκ.
Τώρα αν θες να δεις τέχνη χάνεις τον χρόνο σου. Μια παιδική ταινία είναι. Τουλάχιστον έχει καλό ρυθμό, ο Θανασάκης είναι επιτυχημένος κακός και σαν φαντασία το παρακάνει σε κάποια σημεία ( η μάχη με τα χιλιάδες ζώα ) αλλά γενικά έχει μια ισορροπία.

ΥΓ: Η τελευταία σκηνή. Έχω πεθάνει για τσισάκια, είμαι στην έξοδο και λέω του νεαρού που δουλεύει στο σινεμά.
Δεν το προχωράς κατευθείαν στην τελευταία σκηνή; Έχει ενα app στο κινητό του, κάνει τα μαγικά του και αντί να περιμένουμε δε ξερω πόση ώρα για τους τίτλους τέλους την βλέπουμε κατευθείαν.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
ΥΓ: Η τελευταία σκηνή. Έχω πεθάνει για τσισάκια, είμαι στην έξοδο και λέω του νεαρού που δουλεύει στο σινεμά.
Δεν το προχωράς κατευθείαν στην τελευταία σκηνή; Έχει ενα app στο κινητό του, κάνει τα μαγικά του και αντί να περιμένουμε δε ξερω πόση ώρα για τους τίτλους τέλους την βλέπουμε κατευθείαν.
:confused:
Προς Θεού, μην το πείτε του @xfader, οι ταινίες θα κρατάνε ένα τέταρτο. :roflmao::roflmao:
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Εγώ θα έκανα ζάπινγκ, εκεί που πιάνουνε την κουβέντα θα έβαζα deadpool που έπαιζε στην διπλανή αίθουσα :roflmao::roflmao:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
'Avengers: Infinity War' Crosses $2 Billion Box Office Mark

The Marvel mega-superhero movie has now made more than $2 billion at the worldwide box office (not adjusted for inflation). It is only the fourth movie to hit that milestone and the first summer blockbuster to do so.

The other three members of this exclusive club are "Avatar" ($2.788 billion), "Titanic" ($2.188 billion) and "Star Wars: The Force Awakens" ($2.068 billion). All of those films were released over the winter holidays.

"Infinity War," which was released in April, needed just 48 days to achieve the feat. On Monday, it finished the day with a global total of $2.002 billion, including $656.1 million in North America and $1.346 billion overseas. It is No. 5 at the domestic box office all time and No. 3 on the worldwide list.

The untitled sequel to "Infinity War" is slated for release May 3, 2019.
https://www.moviefone.com/2018/06/12/avengers-infinity-war-2-billion-box-office-worldwide/
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.412
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top