AVSite εφ' όλης της ύλης...

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: Re: AVSite εφ' όλης της ύλης...

Πάντα κατατοπιστικός αυτός ο μπούτιας και εντός θέματος.
Παρεμπιπτώντως ο αυτοσαρκασμός δεν είναι τέχνη αλλά ελεύθερη έκφραση. Λ.Σ.
Επειδή "η αγάπη γιά τον εαυτό μας είναι ένα μόνιμο ειδύλλιο"(όπως είχε πει ο Oscar Wilde),ο αυτοσαρκασμός είναι η ΄΄ψυχοθεραπεία΄΄ μας γιά να μένουμε ισορροπημένοι.
Κι επειδή σύμφωνα με τους τρόπους καλής συμπεριφοράς,εάν δεν ενστερνιζόμαστε κάτι δεν πρέπει να το υιοθετούμε μόνο και μόνο γιά να γινόμαστε αρεστοί,θα σε απογοητεύσω.Δε θα πάρω τίποτε απ'ό,τι λεκτικώς μου απευθύνεις.
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Re: AVSite εφ' όλης της ύλης...

Επειδή "η αγάπη γιά τον εαυτό μας είναι ένα μόνιμο ειδύλλιο"(όπως είχε πει ο Oscar Wilde),ο αυτοσαρκασμός είναι η ΄΄ψυχοθεραπεία΄΄ μας γιά να μένουμε ισορροπημένοι.
Κι επειδή σύμφωνα με τους τρόπους καλής συμπεριφοράς,εάν δεν ενστερνιζόμαστε κάτι δεν πρέπει να το υιοθετούμε μόνο και μόνο γιά να γινόμαστε αρεστοί,θα σε απογοητεύσω.Δε θα πάρω τίποτε απ'ό,τι λεκτικώς μου απευθύνεις.

Ασε μας εμας να θεραπευομαστε λοιπον με αυτοσαρκασμο ενω εσυ με σκετο σαρκασμο, ο οποιος δεν εχει παντα και καλο σκοπο.
 

Μηνύματα
1.208
Reaction score
59
Είμαι ΕΝΤΟς θέματος.
Μπούτια άναρωτιέμαι αν έχεις ποτέ σου για κάτι προσωπική γνώμη/
άποψη, γιατί πάντα μιλάς μέσω τρίτων. Τι είπε ο τάδε και ο τάδε ... Πολύ θλιβερό! Λ.Σ.
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Re: AVSite εφ' όλης της ύλης...

Είμαι ΕΝΤΟς θέματος.
Μπούτια άναρωτιέμαι αν έχεις ποτέ σου για κάτι προσωπική γνώμη/
άποψη, γιατί πάντα μιλάς μέσω τρίτων. Τι είπε ο τάδε και ο τάδε ... Πολύ θλιβερό! Λ.Σ.
Ο Bhutia ειναι ανεξαρτητος....σκοπευτης!!!:142::142::142:
 


Μηνύματα
452
Reaction score
0
Απάντηση: AVSite εφ' όλης της ύλης...

Τελικά αποδεικνύεται ότι το παρόν νήμα αποκτά μεγάλη χρησιμότητα, από την ανάποδη, βεβαίως, του αρχικού σκοπού που δημιουργήθηκε.
Αντί για το "AVSite εφ' όλης της ύλης...", παίρνουμε μια καλή ιδέα για τα σώψυχα πολλών μελών "εφ' όλης της ύλης...". Πολύ ωραία, keep up the good work.... :114:
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Re: AVSite εφ' όλης της ύλης...

Κανετε chat,κι αυτο απο τους κανονισμους δεν επιτρεπεται.Βρειτε αλλο προγραμμα να τα λετε ή ας παμε στο Φωνοκουτο.

Εκει να 'στριμωξουμε' στη γωνια τον Ολομαυρο για να' ομολογησει'...,αλλα και μερικους αλλλους....'λεγω υμιν'...:144:

Bρεθηκε ? :111::111:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: AVSite εφ' όλης της ύλης...Γιά όλα φταίει ο...Μπάτλερ

Είμαι ΕΝΤΟς θέματος.
Μπούτια άναρωτιέμαι αν έχεις ποτέ σου για κάτι προσωπική γνώμη/
άποψη, γιατί πάντα μιλάς μέσω τρίτων. Τι είπε ο τάδε και ο τάδε ... Πολύ θλιβερό! Λ.Σ.
Όντως είναι θλιβερό ν'αγνοούμε τον Oscar Wilde,διότι κάνοντας αυτό αγνοούμε ότι η προσωπική μας πείρα είναι ωφέλιμο να βασίζεται σε φιλοσοφημένες ιδέες που έχουν μείνει στην Ιστορία.
Έχεις απόλυτο δίκιο...Τέτοιο ΄΄νταμάρι΄΄ που κρύβω στο μυαλό μου και με τόση ηλιθιότητα που με παραδέρνει,είναι αδύνατον να φτάσω τις εξελιγμένες δικές σου σκέψεις.
Αλλά δεν στενοχωριέμαι κιόλας γι αυτό...:612:Και το σπουδαιότερο,δεν πτοούμαι αλλά συνεχίζω τις ΄΄hλίθιες΄΄ προσπάθειες...
"Αν οι ηλίθιοι ήταν λιγότεροι από τους κακούς,οι κακοί δεν θα επιβίωναν..."(Samuel Buttler)
Ασε μας εμας να θεραπευομαστε λοιπον με αυτοσαρκασμο ενω εσυ με σκετο σαρκασμο, ο οποιος δεν εχει παντα και καλο σκοπο.
Το μεγαλύτερο μυστικό του αυτοσαρκασμού είναι το να παραδέχεσαι ότι οι άλλοι έχουν δίκιο(προσωπική άποψη αυτή:126:)

To chat θα συνεχιστεί για πολύ ακόμα;:121:
Ίσως τούτο να υποβοηθά το θέμα...
http://www.image.ece.ntua.gr/papers/468.pdf
http://cgi.di.uoa.gr/~ys08/EAM_simeiwseis.pdf
Τελικά αποδεικνύεται ότι το παρόν νήμα αποκτά μεγάλη χρησιμότητα, από την ανάποδη, βεβαίως, του αρχικού σκοπού που δημιουργήθηκε.
Αντί για το "AVSite εφ' όλης της ύλης...", παίρνουμε μια καλή ιδέα για τα σώψυχα πολλών μελών "εφ' όλης της ύλης...". Πολύ ωραία, keep up the good work.... :114:
There's no business like show business...
Εξάλλου το μεγαλείο ενός ζωντανού φόρουμ στηρίζεται ακριβώς στην ψυχοσύνθεση των μελών που το απαρτίζουν...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.326
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top