Bad sound kills good music

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Η δική σου επεξεργασία γίνεται αυτομάτως από...κατώτερα εγκεφαλικά κέντρα κατά πως ομολογείς.:lolsign:
δεν φαντάζεσαι πόσο κατώτερα.....πιο κάτω βρίσκονται τα σκουλήκια :lol:
Post automatically merged:

Δεν θέλω να στεναχωρώ και την ροσιναντε!
Δεν τις αρέσουν αυτά....
μπα....δεν χαμπαριάζει
απλά την πιάνει ώρες ώρες το φεμινιστικό της και της βγαίνει το scania από μέσα της :roflmao:
Ελπίζω μονάχα να μην κοιμάται κι εκείνη...μπρούμυτα ala daharis...
λες να την πιάνει φαγούρα?:lol:
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Και είπεν ο Κύριος: τυχεροί όσοι μπορούν να ξυσουν τον κωλο τους όταν έχουν φαγούρα, απολαμβάνουν τα αγαθά του Ισαάκ και του Αβραάμ.

Εδάφιον του χαϊεντά «Και τώρα, EAR, δος εις τους δούλους σου να λαλώσι τον λόγον σου μετά πάσης παρρησίας.»

ΥΓ. αγορά ξύλινη ξύστρα πλάτης. Μακριά.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και είπεν ο Κύριος: τυχεροί όσοι μπορούν να ξυσουν τον κωλο τους όταν έχουν φαγούρα, απολαμβάνουν τα αγαθά του Ισαάκ και του Αβραάμ.

Εδάφιον του χαϊεντά «Και τώρα, EAR, δος εις τους δούλους σου να λαλώσι τον λόγον σου μετά πάσης παρρησίας.»

ΥΓ. αγορά ξύλινη ξύστρα πλάτης. Μακριά.
Έλεγxε μόνο μη σου έχει...αποσυνδεθεί κάποια υποδοχή. :lolsign:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Όσο τον πισινό κάποιων χαρακτήρων εδώ μέσα....απο και κλείεται.:roflmao:
:laugh:
έτσι πάει μίστερ Μπούτια μου.....
κάποιους τους τρων οι μνότριχες και κάποιους οι κwλότριχες
Post automatically merged:

Και είπεν ο Κύριος: τυχεροί όσοι μπορούν να ξυσουν τον κωλο τους όταν έχουν φαγούρα, απολαμβάνουν τα αγαθά του Ισαάκ και του Αβραάμ.

Εδάφιον του χαϊεντά «Και τώρα, EAR, δος εις τους δούλους σου να λαλώσι τον λόγον σου μετά πάσης παρρησίας.»
ευτυχώς το εδάφιον αναφέρεται στον Εαρ και όχι στον dimi.....
άκου εκεί ''δοσ ει''....
μόνο για ''παρ ει'' είναι όλη την ώρα αυτός:laugh::roflmao:
 
Last edited:



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.496
Reaction score
37.570
Είναι απίστευτο αυτό πού συμβαίνει, οι άνθρωποι να μισούν αυτό που θέλουν να αποκτήσουν.
:thumbsdown::sneaky:
... κατι θες να πεις εδω... ναι, γνωστο το αντιφατικο της φυσης των. - το δε μισος η αλλη οψη της αγαπης, το αντιθετο ειναι η αδιαφορια.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
:laugh:
έτσι πάει μίστερ Μπούτια μου.....
κάποιους τους τρων οι μνότριχες και κάποιους οι κwλότριχες
...
Και άλλους οι...σκέτες τρίχες.:)
Είναι απίστευτο αυτό πού συμβαίνει, οι άνθρωποι να μισούν αυτό που θέλουν να αποκτήσουν.
:thumbsdown::sneaky:
Προτιμότερο να περιφρονήσεις κάτι προτού το αποκτούσες,παρά...αφότου.:)
Για να μαθαίνετε και κάτι πέρα από καμπύλες, λάμπες και κεφαλές.
GOOD MUSIC KILLS.....BAD SOUND.....
GOOD MUSIC KILLS EVERYTHING
Και πάνω απ'όλα τις...σιωπές. :sneaky:
 
Last edited:

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ναι, γιατρέ το βρήκες.
Κρεμαστάρια!
Φθονω τον Τζιοβάνι, τον εαρ, εσένα, τον Ζιζικ, και γενικότερα όποιον έχει δώσει έστω και ένα ευρώ παραπάνω από εμένα για μηχανήματα, δηλαδή τα τρία τέταρτα και βάλε των μελών του αβουσαιτ. Κρεμαστάρια, η κατσίκα του γείτονα κλπ..
Ο Λεανδρισμος είναι ανίκητος τελικά, είτε εκφράζεται με καλώδια, είτε με τον Τουλ.
Φιλουθκια!
Από τις σπάνιες φορές που θα συμφωνήσω απόλυτα με το γιατρό!..
..αλλά και μόνο Χαρούλη ότι θεωρείς ότι έχω δημιουργήσει μια τάση που την αποκαλείς Λεανδρισμό, είναι από μόνο του τιμητικό!
Το ότι διαφωνείς κιόλας μ'αυτή τη τάση είναι..απογειωτικό!
Ειλικρινά ευχαριστώ!..κάτι καλό εντέλει έχω καταφέρει!:):)
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Από τις σπάνιες φορές που θα συμφωνήσω απόλυτα με το γιατρό!..
..αλλά και μόνο Χαρούλη ότι θεωρείς ότι έχω δημιουργήσει μια τάση που την αποκαλείς Λεανδρισμό, είναι από μόνο του τιμητικό!
Το ότι διαφωνείς κιόλας μ'αυτή τη τάση είναι..απογειωτικό!
Ειλικρινά ευχαριστώ!..κάτι καλό εντέλει έχω καταφέρει!:):)
ΛΕ-ανδρισμός.... η νέα τάση στο χαιφαι :biggrin: εντάξει κλαίω

Ώστε συμφωνείς με τον γιατρό..... ο γιατρός δεν ξέρω αν συμφωνεί που συμφωνείς μαζί του, πάρε τρινοβ να μεγαλώσει η παρέα
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Εγώ πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι μούρη πουλάνε κάτι βούρλα που νομίζουν ότι έχουν στήσει συστηματάρα. Και τη λάσπη τη πετάνε αυτοί που δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι καλό. Το γνωστό "όσα δεν φτάνει η αλεπού".
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Δεν νομίζω ότι είναι πολλοί αυτοί που "πουλάνε μούρη" συνειδητά.

Ή αυτό νομίζει ο ευτυχής κάτοχος, ή αυτό καταλαβαίνει, ή αυτό είναι το "καλύτερο" που έχει ακούσει, ή αυτό έχει συνηθίσει, ή απλώς είναι ενθουσιασμένος με κάποια τελευταία αλλαγή, με ένα καλώδιο, δεν έχει σημασία.

Στο χόμπι αυτό, θέλει να μοιραστεί τη χαρά του, και αυτό εκλαμβάνεται συχνά με τη μορφή ότι "πουλάει μούρη".

Είναι και θέμα χαρακτήρα βεβαίως, όπως και θέμα νοημοσύνης, όλα παίζουν το ρόλο τους, αλλά νομίζω πως συνειδητά απειροελάχιστοι είναι αυτοί που παν να πουλήσουν μούρη.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
ΛΕ-ανδρισμός.... η νέα τάση στο χαιφαι :biggrin: εντάξει κλαίω

Ώστε συμφωνείς με τον γιατρό..... ο γιατρός δεν ξέρω αν συμφωνεί που συμφωνείς μαζί του, πάρε τρινοβ να μεγαλώσει η παρέα
δε χρειάζεται να πάρω τρινόβ για να συμφωνώ με τα παρακάτω:

Αποκλείεις την πιθανότητα να χρησιμοποεί το ηχοσύστημά του για να απολαμβάνει μουσική;
Και αντιστοίχως την οδήγηση, το σεχ, ή ο,τι άλλο;

Απαγορεύεται ο εύπορος να απολαμβάνει μουσική; Εχει κάτι πάνω του που το αποκλείει; Είναι ας πούμε καπιταλιστικό γουρούνι και άρα δεν εχει την ικανότητα να απολαμβάνει τις τέχνες; Ντε και καλά είναι όλα για επίδειξη εξ ορισμού επειδή είναι πλούσιος;

Ή να πάρει Μάραντζ για να μην προκαλεί;
Ή να μην τα δείχνει γιατι μας τη σπάει, να δείχνουν μόνο τα Μάραντζ, άντε και κανα λαμπάτο γιατι έτσι κι αλλιως αυτούς τους κοροϊδεύουμε;
Ή να βάλει το κράτος ενα όριο, πες 10000€, μόνο μεχρι τόσα επιτρέπεται να ξοδευτούν σε στέρεα ανα νοικοκυριό, να τα κρύβουν οι υπόλοιποι;
Τι;

Ολα τα νομίσματα εχουν δυο όψεις. Οποιος κατηγορεί τον εύπορο για επίδειξη, θα κατηγορηθεί για φθόνο.
Που είναι το κατακριτέο;
Αν τα έλεγε αυτά κάποιος που είχε δυο KH310 και ενα ντακ του πεντακοσάρικου θα προκαλούσε τόση αντίδραση;

Χάνεις το δικαίωμα να εκφέρεις άποψη αν ξοδέψεις πάνω από ενα ποσό; Και ποιο είναι το όριο;

Με λίγα λόγια ο Τζιοβάνι δεν γουστάρει να ακούει μουσική αναπαραγόμενη άσχημα.
Και εγω δεν γουστάρω καθόλου. Μισώ τα ραδιοφωνάκια, θέλω να τα σπάσω. Οπως και πολλές συσκευές πολλαπλάσιας αξίας...

Προτιμώ ησυχία. Δεν θέλω μουσικούλα, δεν γουστάρω.
Γενικά γράφεις; Για κάποιον άγνωστο;
Άντε, εσύ δεν εννοείς κάποιον συγκεκριμένα. Και όλοι οι υπόλοιποι θιγμένοι το ίδιο;
Γενικές απόψεις;

Δεν την ψώνισε κανείς με αυτόν που ξοδεύει πιο πολλά χρήματα στα μηχανάκια και τολμάει και μιλάει;
Ελάτε, παραδεχτείτε το :tongue:
Ας το πάρουμε απο την αρχή, να καταλάβουμε όλοι:

Δεν γουστάρω να ακούω μουσική αν αυτή δεν ακούγεται αξιοπρεπώς, το θεωρώ κακοποίηση. Προτιμώ ησυχία.

Ποιος έχει πρόβλημα μαζί μου και γιατί;

Άντε να δούμε.
..αλλά και με τη γνώμη του @Astronaut Jr.

Εγώ πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι μούρη πουλάνε κάτι βούρλα που νομίζουν ότι έχουν στήσει συστηματάρα. Και τη λάσπη τη πετάνε αυτοί που δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι καλό. Το γνωστό "όσα δεν φτάνει η αλεπού".
..ούτε φυσικά @Ν.Κ. πιστεύω ότι ο @Dimifoot θα διαφωνήσει με τη συγκεκριμένη θέση μου.
Πώς να το κάνουμε δηλαδή?
Κάποιοι άνθρωποι είμαστε αλλεργικοί στο... "σύνδρομο της κατσίκας του γείτονα"!!
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Ήταν απάντηση στον φιλο χάρη ώστε να καταλάβει ότι αν υπήρχε άνθρωπος που να κατεχει αυτά τα σκανδαλιστικου πειρασμού ( στοιχεία ?) δεν θα τον ξέραμε γιατί σιγά μην ασχοληθεί με μας.....
Αυτός που έχει όλα αυτά ή μερικά από αυτά δεν έχει χρόνο για forums, δεν τον ενδιαφέρει καν το βρίσκει αστείο ως και ηλίθιο. Δεν το ξέρει κανείς παρά μόνο οι όμοιοι του στο πορτοφόλι. ;)

- - -

Εχθές έβλεπα μια ταινία, χωρίς Sub, δεν παίζει μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό. Ο ήχος ήταν άδειος, αδιάφορος, μέχρι και η γυναίκα το σχολίασε. Επίσης δεν έχω κάνει calibration λόγο του Sub γιατί βαριέμαι, εντελώς όμως.

Βλέπουν ταινίες σε tablet. Πως το κάνουν αυτό; Πραγματικά. Δεν το λέω για να χλευάσω. Προφανώς το κάνουν για να πουν ότι τη είδαν, απλά. Δεν ξέρω.

Παλιά άκουγα από παντού. Το ίδιο μου ήταν. Όσο περνάνε τα χρόνια ομολογώ πως δεν μπορώ. Δεν θέλω να είναι άψογο. Θέλω να μην είναι χάλια. Από τα ακουστικά μέχρι το σύστημα στο αμάξι και στο σπίτι. Προφανώς αυτό το "χάλια" είναι διαφορετικό για τον καθένα. Δεν μπορώ να τσιρίζει, ή θα φύγω ή θα το σταματήσω. Δεν γίνεται. Και λίγο χαμηλό, να γεμίσει κάπως να μην είναι άδειο. Δεν ψάχνω απαραίτητα τον ήχο που έχω σπίτι, αλλά τουλάχιστον να έχει τα παραπάνω.

Και οι ίδιες οι εταιρίες σκοτώνουν την μουσική. Το έκαναν παλιά με την Sony πρώτη όταν έβαζαν κάτι σαν κώδικα στα CD τους και δεν διαβαζόταν από τα drives των υπολογιστών παρά μόνο από hifi CD players. Είχαν βάλει μια μ@λακια που γ@μουσε τον ήχο, δεν ακουγόταν αυτό το πράγμα. Μετά το πήραν χαμπάρι ή τους έκραξε ο κόσμος και το έβγαλαν.
Για μένα δεν "σκότωναν" μόνο την αναπαραγωγή μουσικής αλλά και την ίδια τη μουσική γιατί απλά δεν θα το άκουγες. Θα το έβγαζες, θα το πέταγες κάτι θα έκανες.

Αλλάζουμε όσο περνούν τα χρόνια. Παλιά άκουγα κλασική μουσική και έτρεχα. Τώρα ακούω μια χαρά. Παλιά άκουγα μόνο Hip Hop και γενικα οτι μαυρίλα υπήρχε. Ακούω και τώρα, αλλά αυτό που παίρνω από τον Andrea Bocelli πχ δεν το παίρνω από αλλού. Τη σχέση έχει βρε άχρηστε ο Bocelli με τον Dr Dre και τους Public Enemy θα με ρωτήσεις. Έλα ντε.
Γέρασα στα 44; Μπορεί. Δεν ασχολούμε καν, αυτό μου αρέσει αυτό κάνω.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Από τις σπάνιες φορές που θα συμφωνήσω απόλυτα με το γιατρό!..
..αλλά και μόνο Χαρούλη ότι θεωρείς ότι έχω δημιουργήσει μια τάση που την αποκαλείς Λεανδρισμό, είναι από μόνο του τιμητικό!
Το ότι διαφωνείς κιόλας μ'αυτή τη τάση είναι..απογειωτικό!
Ειλικρινά ευχαριστώ!..κάτι καλό εντέλει έχω καταφέρει!:):)
Εγώ πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι μούρη πουλάνε κάτι βούρλα που νομίζουν ότι έχουν στήσει συστηματάρα. Και τη λάσπη τη πετάνε αυτοί που δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι καλό. Το γνωστό "όσα δεν φτάνει η αλεπού".
δε χρειάζεται να πάρω τρινόβ για να συμφωνώ με τα παρακάτω:
..αλλά και με τη γνώμη του @Astronaut Jr.
..ούτε φυσικά @Ν.Κ. πιστεύω ότι ο @Dimifoot θα διαφωνήσει με τη συγκεκριμένη θέση μου.
Πώς να το κάνουμε δηλαδή?
Κάποιοι άνθρωποι είμαστε αλλεργικοί στο... "σύνδρομο της κατσίκας του γείτονα"!!
Θεωρώ ότι περισσότερο τα έχουν καταφέρει όσοι υποστηρίζουν το δικαίωμα να διατυπώνονται όλα αυτά...

Και σίγουρα λ.χ. όσων ζευγαριών τα μέλη έχουν φτάσει να αερίζονται ανέτως το ένα παρουσία του άλλου έχουν καταφέρει κι αυτά να εξελίξουν τη σχέση τους σ'ένα άλλο επίπεδο,μόνο που αυτό το επίπεδο δεν θα ήταν υποχρεωτικώς προτιμότερον. :roflmao:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Από τις σπάνιες φορές που θα συμφωνήσω απόλυτα με το γιατρό!..
..αλλά και μόνο Χαρούλη ότι θεωρείς ότι έχω δημιουργήσει μια τάση που την αποκαλείς Λεανδρισμό, είναι από μόνο του τιμητικό!
Το ότι διαφωνείς κιόλας μ'αυτή τη τάση είναι..απογειωτικό!
Ειλικρινά ευχαριστώ!..κάτι καλό εντέλει έχω καταφέρει!:):)
Ξεκαβαλα παλικάρι μου. Σε επίπεδο υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής, είσαι για τον πουτσο καβάλα. Σε επίπεδο χαι εντ, όπου κατά καιρούς το αναφέρεις, εκεί που τα πάντα κρινονται με βάση τα μηδενικά στο ταμπελακι, πάλι ανύπαρκτος είσαι. Άλλοι δίνουν 14 χιλιάρικα μόνο για τα στηριΧτήρια τους, όχι για όλο το σύστημα. Ένας πουθενας είσαι με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου.
Κάνε μας τη χάρη λοιπόν ρε influencer που δημιουργείς και τάσεις...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top