BBQ Weber Spirit and other grills in action







S2000

ΜπιΕμΝτάμπλγιου
Μηνύματα
846
Reaction score
1.373
Βιταμίνη Μπεεεε!!!
View attachment 186858
Επειδή τυχαίνει και έχω την ίδια , έχει και εσένα διαφορά στην θερμοκρασία η αριστερή από την δεξιά πλευρά (η αριστερή ψήνει πιο γρήγορα ) η έχει κάποιο πρόβλημα η δίκη μου!
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
543
Reaction score
379
Επειδή τυχαίνει και έχω την ίδια , έχει και εσένα διαφορά στην θερμοκρασία η αριστερή από την δεξιά πλευρά (η αριστερή ψήνει πιο γρήγορα ) η έχει κάποιο πρόβλημα η δίκη μου!
Κι εμένα τα ίδια.
Ρυθμίζω πάντοτε την αριστερή πιο χαμηλά σε σχέση με την δεξιά.
Νομίζω ότι από κάπου ρυθμίζεται αλλά δεν έχω μπει στον κόπο.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Βλέπω στο πρώτο βίντεο τα μπέργκερς να μην είναι στην ίδια ευθεία μεταξύ τους, ούτε να έχουν τις ίδιες αποστάσεις και μου' ρχεται να απλώσω το χέρι, να σου πάρω τη σπάτουλα και να τα στοιχίσω...
(όχι, δεν είμαι ψυχαναγκαστικος...:biggrin:)
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Βλέπω στο πρώτο βίντεο τα μπέργκερς να μην είναι στην ίδια ευθεία μεταξύ τους, ούτε να έχουν τις ίδιες αποστάσεις και μου' ρχεται να απλώσω το χέρι, να σου πάρω τη σπάτουλα και να τα στοιχίσω...
(όχι, δεν είμαι ψυχαναγκαστικος...:biggrin:)
Ένας εσύ κι ένας ο Μονκ. :laugh:
 






Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Ανεβάζω το τελικό αποτέλεσμα. RibEye 600gr 10 λεπτά από κάθε πλευρά στο 175 βαθμούς, έμμεσο ψήσιμο, και searing στο τέλος στις υπέρυθρες για 40 Δευτέρα από κάθε πλευρά! Καλή μας όρεξη!
 

Attachments


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Ανεβάζω το τελικό αποτέλεσμα. RibEye 600gr 10 λεπτά από κάθε πλευρά στο 175 βαθμούς, έμμεσο ψήσιμο, και searing στο τέλος στις υπέρυθρες για 40 Δευτέρα από κάθε πλευρά! Καλή μας όρεξη!
Χρησιμοποίησες θερμόμετρο, αν ναι πόσους βαθμούς το πήγες;
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Όχι. Εμπειρικά! Αλλά αν πάρεις θερμόμετρο, οι θερμοκρασίες είναι συγκεκριμένες αναλόγως το ψήσιμο που θες.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top