Black Box Audio Video Show 2022

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Screenshot 2022-10-19 12.01.40.png

Ευχαριστούμε τον χορηγό επικοινωνίας, KISSFM για την δημοσίευση.
Υπάρχει μεγάλο δώρο στους ακροατές του KISSFM από το BLACKBOX Audio Video Show!
 


blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Κανένα πολυκάναλο auro3d ή dolbyatmos θα υπάρχει στημένο? και για μουσική όχι μόνο ταινίες....
Θα το ζητήσω από Athens Pro Audio. Αυτό μπορώ να σας πω αυτή την στιγμή.
Πολυκάναλο θα στηθεί σε cinema! Από μεγάλο κατασκευαστή & εγκαταστάτη! Δευτέρα τα νέα.
LG banner.jpg
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Τι θα δείτε στο BLACKBOX Audio Video Show 2022

Για τον εορτασμό των 70 ετών από την ίδρυση της γαλλικής Cabasse, η εταιρεία βγάζει το επετειακό της μοντέλο
Cabasse Pelegrina - 70 τεμάχια παγκόσμια παραγωγή, ένα από αυτά στην Ελλάδα για τους επισκέπτες μας!

 

Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Στην άλλη έκθεση που τελείωσε σε 1 μόνο δωμάτιο η είσοδος επιτρεπόταν μόνο με τη χρήση μάσκας. Δεν θα σχολιάσω αν αυτό ήταν καλό ή όχι αλλά σημασία έχει ότι σε όλους τους άλλους εσωτερικούς χώρους του ξενοδοχείου δεν ήταν απαραίτητη και αυτό γίνεται βάση νόμου όπως ξέρω. Πολλοί δεν μπήκαν στο συγκεκριμένο δωμάτιο,.καποιοι μάλιστα μίλησαν άσχημα και έφυγαν. Έχετε προβλέψει τι θα κάνετε σε ανάλογη περίπτωση στην έκθεση σας; και αν ο εκθέτης μπορεί να απαιτεί κάτι τέτοιο.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Στην άλλη έκθεση που τελείωσε σε 1 μόνο δωμάτιο η είσοδος επιτρεπόταν μόνο με τη χρήση μάσκας. Δεν θα σχολιάσω αν αυτό ήταν καλό ή όχι αλλά σημασία έχει ότι σε όλους τους άλλους εσωτερικούς χώρους του ξενοδοχείου δεν ήταν απαραίτητη και αυτό γίνεται βάση νόμου όπως ξέρω. Πολλοί δεν μπήκαν στο συγκεκριμένο δωμάτιο,.καποιοι μάλιστα μίλησαν άσχημα και έφυγαν. Έχετε προβλέψει τι θα κάνετε σε ανάλογη περίπτωση στην έκθεση σας; και αν ο εκθέτης μπορεί να απαιτεί κάτι τέτοιο.
Αυτή η περίπτωση που αναφέρετε είναι πολύ ιδιαίτερη. Όσον αφορά τα μέτρα covid θα ακολουθήσουμε τη νομοθεσία και ότι ισχύει εκείνη την στιγμή.
Σε 2 εβδομάδες δεν προβλέπεται να αλλάξει κάτι όσον αφορά τη χρήση μάσκας σε εσωτερικούς χώρους.
Υπάρχει σύσταση αλλά όχι υποχρεωτικοτητα και έτσι θα παραμείνει σε όλους τους εκθεσιακούς χώρους του ξενοδοχείου στο Blackbox AV Show.
Σκεφτόμαστε να έχουμε μάσκες μιας χρήσης για όποιον επισκέπτη επιθυμεί να φορέσει και δεν έχει μαζί του, αλλά μέχρι εκεί.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.500
Reaction score
5.662
Στην άλλη έκθεση που τελείωσε σε 1 μόνο δωμάτιο η είσοδος επιτρεπόταν μόνο με τη χρήση μάσκας. Δεν θα σχολιάσω αν αυτό ήταν καλό ή όχι αλλά σημασία έχει ότι σε όλους τους άλλους εσωτερικούς χώρους του ξενοδοχείου δεν ήταν απαραίτητη και αυτό γίνεται βάση νόμου όπως ξέρω. Πολλοί δεν μπήκαν στο συγκεκριμένο δωμάτιο,.καποιοι μάλιστα μίλησαν άσχημα και έφυγαν. Έχετε προβλέψει τι θα κάνετε σε ανάλογη περίπτωση στην έκθεση σας; και αν ο εκθέτης μπορεί να απαιτεί κάτι τέτοιο.
Αυτοί που μίλησαν άσχημα παρότι τους έδινε ο εκθέτης μάσκες, όλη η ντροπή δική τους. Άξιοι!

Από την στιγμή που έχουμε ελευθερία και δημοκρατία σαν πολίτευμα, αν κάποιος εκθέτης θέλει να προστατευθεί από πιθανή νόσηση, δικαίωμα του, όποιος θέλει φοράει και μπαίνει.
Δεν θα κατακρίνω ούτε τον ένα ούτε τον άλλο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.607
Reaction score
27.951
Η αγορά εισητηρίων πρέπει να γίνει online ή θα υπάρχει δυνατότητα και κατά την είσοδο στο ξενοδοχείο;
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Η αγορά εισητηρίων πρέπει να γίνει online ή θα υπάρχει δυνατότητα και κατά την είσοδο στο ξενοδοχείο;
Η αγορά εισιτηρίων γίνεται:
1. online στην διεύθυνση: https://www.ticketservices.gr/event/blackbox-audio-video-show-2022/?lang=el
2. κατά την είσοδο στο ξενοδοχείο
3. στα εκδοτήρια της ticketservices, Πανεπιστημίου 39, εντός στοάς Πεσμαζόγλου
 

Μηνύματα
2.228
Reaction score
2.743
Εγώ έχω προσδοκίες για αυτή την έκθεση. Θα έρθω ταξιδι απο Μυκονο και θα είμαι και τις 2 μερες.
Μπορούμε όλοι όσοι έρθουμε να κανονίσουμε τίποτα καλό...φαγητό ή οτιδήποτε άλλο ενδιαφέρον σκεφτείτε χιχι.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Sony.jpg


Η SONY EUROPE έρχεται με πολύ δυναμική παρουσία στο BLACKBOX AUDIO VIDEO SHOW 2022!

Σε μία αίθουσα 91 τμ η SONY EUROPE θα παρουσιάσει τους κορυφαίους προβολείς SONY VPL-XW5000ES και VPL-XW7000ES σε ένα εντυπωσιακό setup με πανί Stewart. Η εγκατάσταση θα πραγματοποιηθεί και θα επιμεληθεί από την Projecting & Sounding Art.
Επίσης η SONY θα έχει παρουσία και με καταναλωτικά προϊόντα. Θα έχετε την ευκαιρεία να δείτε την κορυφαία Sony TV 65A95K καθώς και προϊόντα ήχου (WH-1000XM5, LinkBuds , LinkBuds S, WFC500, WF-1000XM4 και μερικά από τα νέα X series Bluetooth ηχεία της εταιρείας).
 

Μηνύματα
12.853
Reaction score
10.069
Εγώ έχω προσδοκίες για αυτή την έκθεση. Θα έρθω ταξιδι απο Μυκονο και θα είμαι και τις 2 μερες.
Μπορούμε όλοι όσοι έρθουμε να κανονίσουμε τίποτα καλό...φαγητό ή οτιδήποτε άλλο ενδιαφέρον σκεφτείτε χιχι.
Μακάρι να κανονίσουμε κάτι, αλλά δε βλέπω προθυμία. Από εμένα πάντως είναι ναι.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Estelon.jpg


Περισσότερες πληροφορίες:
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Αυτοί που μίλησαν άσχημα παρότι τους έδινε ο εκθέτης μάσκες, όλη η ντροπή δική τους. Άξιοι!

Από την στιγμή που έχουμε ελευθερία και δημοκρατία σαν πολίτευμα, αν κάποιος εκθέτης θέλει να προστατευθεί από πιθανή νόσηση, δικαίωμα του, όποιος θέλει φοράει και μπαίνει.
Δεν θα κατακρίνω ούτε τον ένα ούτε τον άλλο.
1ον
Από την στιγμή που έχουμε ελευθερία και δημοκρατία σαν πολίτευμα και δεν μου το επιβάλει ο νομος (απο αυτους που κατι περισσότερο ξερουν απο πανδημίες) δεν μπορεί να με υποχρεώσει να βαλω μασκα ο καθε εκθετης

2ον
Θα επρεπε να υπαρχει λιγο περισσότερη ευγενεια σε αυτους που δεν ειχαν μασκα και οχι να λενε ''μεγαλε εδω μπαίνουν μονο με μασκα,αν δεν εχεις παρε απο εδω, η ατακες του στιλ εεεε που πας? δεν βλεπεις οτι ολοι φοραμε μασκα εδω?
Δεν ειμαστε φιλοι,δεν σε ηξερα απο εχθες,και δεν σου επιτρεπω να μου απευθύνεις τον λογο σαν να μιλας σε κανεναν φιλο σου απο τον στρατο.

ΥΓ 1
και τα 2 περιστατικα εγιναν μπροστά μου και αρκετος κόσμος ειχε παραπονα οχι για την χρήση μασκας αλλα για την παντελως ελλειψη ευγένειας
ΥΓ 2
Φυσικα και φορούσα μασκα επειδη το ηθελα εγω και οχι γιατι καποιος αγενέστατος ηθελε να μου το επιβάλει
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.500
Reaction score
5.662
1ον
Από την στιγμή που έχουμε ελευθερία και δημοκρατία σαν πολίτευμα και δεν μου το επιβάλει ο νομος (απο αυτους που κατι περισσότερο ξερουν απο πανδημίες) δεν μπορεί να με υποχρεώσει να βαλω μασκα ο καθε εκθετης

2ον
Θα επρεπε να υπαρχει λιγο περισσότερη ευγενεια σε αυτους που δεν ειχαν μασκα και οχι να λενε ''μεγαλε εδω μπαίνουν μονο με μασκα,αν δεν εχεις παρε απο εδω, η ατακες του στιλ εεεε που πας? δεν βλεπεις οτι ολοι φοραμε μασκα εδω?
Δεν ειμαστε φιλοι,δεν σε ηξερα απο εχθες,και δεν σου επιτρεπω να μου απευθύνεις τον λογο σαν να μιλας σε κανεναν φιλο σου απο τον στρατο.

ΥΓ 1
και τα 2 περιστατικα εγιναν μπροστά μου και αρκετος κόσμος ειχε παραπονα οχι για την χρήση μασκας αλλα για την παντελως ελλειψη ευγένειας
ΥΓ 2
Φυσικα και φορούσα μασκα επειδη το ηθελα εγω και οχι γιατι καποιος αγενέστατος ηθελε να μου το επιβάλει
Δεν ξέρω πόσο "ταιριάζει" εδώ γιατί είναι από την άλλη έκθεση, αλλά αφού έγινε η αρχή, εγω θα πω τα εξής (πάντα προσωπική μου άποψη εννοείται):

1) Επειδή έχουμε δημοκρατία όπως είπες, έχει και το δικαίωμα ο Τάκης να ανοίξει μαγαζί και σε εσένα συγκεκριμένα μόνο να πει "δεν μπαίνεις στο μαγαζί μου, γιατί δεν μου αρέσει το τατουάζ που έχεις στο λαιμό σου".
Δεν λέω αν είναι ωραίο, σωστό ή όχι, but that's life, it happens. Και από τις 2 μεριές στο συγκεκριμένο θέμα.

2. Αυτό αδερφέ δεν έπεσε στην αντίληψη μου, οπότε αν έγινε όπως το περιγράφεις, τότε ο εκθέτης είναι φάουλ και χάνει το όποιο δίκιο του.
Όταν πήγα εγω με την κοπέλα μου δεν έγινε κάτι τέτοιο, ήταν ευγενικοί, αλλά δεν έχω και λόγο να σε αμφισβητήσω, λάθος τους.

Peace out!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.444
Μία τελευταία παρέμβαση για τη μάσκα.

Το συγκεκριμένο δωμάτιο το ανακάλυψα από τις φωνές που άκουσα όταν ήμουν στον ίδιο όροφο. Κάποιοι διαφώνησαν με την "οδηγία" για μάσκα και υπήρξε (μικρή) ανταλλαγή έντονων σχολίων. Είμαι σίγουρος ότι θα είχαν γίνει πολλά ανάλογα μικροεπεισόδια με αποτέλεσμα να χαθεί η καλή διάθεση και η ευγένεια.

Το θέμα της μάσκας παραπέμπει σε υποχρέωση που για πολλούς χτυπάει καμπανάκια αντίδρασης, άσχετα αν είναι υπέρ ή κατά της χρήση της. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα του εκθέτη να έχει κριτήρια εισόδου. Θα έπρεπε όμως να έχει προνοήσει ότι η εφαρμογή τους θα έχει δυσκολία, πολύ περισσότερο όταν είναι ο μοναδικός που το κάνει.
 



Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Το συγκεκριμένο δωμάτιο επίσης ήταν το μοναδικό που κάθε λίγο έκλεινε για καμία ώρα και πολλοί που πήγαιναν να ακούσουν έτρωγαν πορτα. :D
Δεν το έχω ξανασυναντήσει σε έκθεση. :idk:
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Το συγκεκριμένο δωμάτιο επίσης ήταν το μοναδικό που κάθε λίγο έκλεινε για καμία ώρα και πολλοί που πήγαιναν να ακούσουν έτρωγαν πορτα. :D
Δεν το έχω ξανασυναντήσει σε έκθεση. :idk:
Αυτό το έχω συναντήσει στο εξωτερικό, όχι πολύ συχνά βέβαια..
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.669
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top