Black Box Audio Video Show 2022


Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Όλα εγώ;
 





rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Επειδή φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα κατανόησης κειμένου, να επαναλάβω ότι τα μηνύματα που δεν αφορούν την έκθεση θα διαγράφονται και η επιμονή θα...ανταμείβεται αναλόγως.

Όποιος ενδιαφέρεται, ας ανοίξει νέο θέμα με τα παρεπόμενα της έκθεσης. :wink:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
 




Μηνύματα
202
Reaction score
252
Αντε ανεβασατε ενα βιντεο στο yellowbox, πάμε να ανεβουνε οι ομιλίες.. Αντε άντε σαββατοκύριακο αύριο παλι χαχαχαχαχ
 



Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440

Χεχεχεχεχεχ απολάυστε!
Με πρόλαβες σύντροφε.
Ωραίο αυτό το…

“ ο εγκέφαλος καταφέρνει να διαπιστώνει διαφορές μέσα απ΄ το πιο μη γραμμικό σύστημα που υπάρχει στην φύση (την ακοή) οι οποίες δεν μετριούνται”
Γ. Μουρτζόπουλος

Αυτό δεν μου ακούστηκε και πολύ καλό… πάω να χτυπήσω μια μέτρηση
:biggrin:

Αμ ο άλλος… ο Μαστεράς…. να λεει τα σαμπς κ το dsp τρίχες μετα συγχωρησεως.
Δεν παμε καθόλoυ καλά μου φαίνεται
:roflmao:
Όπως τα είχα γράψει περιληπτικά. Βέβαια θα περάσουν στο ντούκου. Ε ρε γλέντια..
 

Μηνύματα
202
Reaction score
252
αυτό είναι που είχε αναφέρει ο Κ.Μουρτζόπουλος; Δεν ήξερα πως υπάρχει καποια υλοποίηση αλλα σήμερα είδα αυτό έτσι όπως σκρολαρα.
Ν
αυτό είναι που είχε αναφέρει ο Κ.Μουρτζόπουλος; Δεν ήξερα πως υπάρχει καποια υλοποίηση αλλα σήμερα είδα αυτό έτσι όπως σκρολαρα.
 
Last edited:

Μηνύματα
202
Reaction score
252
Νομίζω οχι απο οτι θυμαμαι ο Κ.Μουρτζόπουλος είχε μιλήσει για λέιζερ, ενω αυτά απο οτι διάβασα δουλεύουν με πλάσμα. Και επίσης παράγουν όζον, που τα κανει βλαβερά για την υγεία του ακροατή. Very well. (Μάλλον για αυτό θέλει να χρησιμοποιήσει λέιζερ αντί για πλάσμα.)

Επίσης η Εταιρία τα ονομάζει corona :)
 
Last edited:

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Υπαρχουν διάφορες νέες τεχνολογίες στα σκαριά. Σίγουρα αυτή που θα επικρατήσει θα είναι κάτι τελείως διαφορετικό από τα σημερινά καλούδια που υπαρχουν.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τεχνολογικό κόσμημα το δίχως άλλο, όμως δεν βλέπω να επικρατεί σε consumer επίπεδο, τουλάχιστον όχι στο άμεσο μέλλον. Αυτή η μελέτη περιγράφει την Αρχή Λειτουργίας σε μετατροπή ενέργειας αμιγώς ψηφιακή, αφού απουσία μεγαφώνων θα εξέλιπε και το μέχρι τώρα υποχρεωτικό τελικό αναλογικό στάδιο.

Φαντάζομαι όσους βγάζουν σπυράκια στα class-D ενισχυτικά που στην πλειοψηφία τους δεν είναι ούτως ή άλλως ψηφιακά να παθαίνουν εγκεφαλικά στην προοπτική ηχείων που θα λειτουργούσαν τα ίδια ολοκληρωτικά σε ψηφιακό πεδίο.Πλάκα θα έχει οι ΄΄λυχνίες΄΄ του μέλλοντος να εκπέμπουν LASER.

Οραματίζομαι επίσης ΄΄νέα τάξη πραγμάτων΄΄ στο πεδίο των παρελκομένων-βελτιωτικών , αφού από τα καλώδια θα μεταβούμε σε συσκευές που θα υπόσχονται σταθεροποίηση από εξωγενείς συνθήκες (λ.χ. υγρασία,βαρομετρικές πιέσεις,αιωρούμενα σωματίδια κτλ) των αέριων μαζών όπου θα εκτελείται η ηχητική αναπαραγωγή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top