Black, Death & Extreme metal


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Κατάφερα (=βρήκα χρόνο) να το ακούσω ολόκληρο, "μονορούφι"! Μπορώ να πω ότι μου άφησε τις ίδιες κι ίσως καλύτερες εντυπώσεις από το "Titan". Μπράβο στα παιδιά!
Πάντως - φαντάζομαι ότι παίζει ρόλο κι η ψυχολογία της ακρόασης - όσο περισσότερο το ακούω, τόσο περισσότερο μου αρέσει. Βρίσκω το νέο album πιο "επικό" και πιο πολυσχιδές από το "Titan". Επειδή όμως ακούω το "Codex Omega" σχεδόν καθημερινώς, θα δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο "Titan" για να κάνω μια πιο άμεση σύγκριση.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Τα καλόπαιδα από τη Νέα Υόρκη, οι Cannibal Corpse, σε νέες περιπέτειες (νέο album "Red Before Black", 03/11/2017, Metal Blade Records)

Cannibal Corpse - Code of the slashers

 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Ποιος θυμάται τους Nergal, οι οποίοι είχαν κυκλοφορήσει ένα διαμάντι της ελληνικής Black Metal σκηνής, το album "Wizard of Nerath"; Ε, λοιπόν, εν έτη 2017 επέστρεψαν, πιστοί στο black metal κι αυτή τη φορά με Ελληνικό (!!!) στίχο!

Nergal - Νύκτα γεμάτη θάματα, νύκτα σπαρμένη μάγια

 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
MoonLight (Mex) - "Lucifer's Rising"

Ενα Talisker για τον Πολωνό Νεκροθάφτη μπας και ξεγελάσει το ΚΤΗΝΟΣ κ ελευθερώσει τα δεσμά.:rolleyes::lolsign:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Με αφορμή την κυκλοφορία του "In the Beginning" των Nile από την Hammerheart Records, ακούμε το πρωτόλειο "Ramses, bringer of war"

Nile - Ramses, bringer of war


 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Πάντως - φαντάζομαι ότι παίζει ρόλο κι η ψυχολογία της ακρόασης - όσο περισσότερο το ακούω, τόσο περισσότερο μου αρέσει. Βρίσκω το νέο album πιο "επικό" και πιο πολυσχιδές από το "Titan". Επειδή όμως ακούω το "Codex Omega" σχεδόν καθημερινώς, θα δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο "Titan" για να κάνω μια πιο άμεση σύγκριση.
Η παραγωγή είναι υποδεέστερη από το προηγούμενο ή έτσι μου φαίνεται εμένα;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Η παραγωγή είναι υποδεέστερη από το προηγούμενο ή έτσι μου φαίνεται εμένα;
Προσδιόρισε τι εννοείς με τον όρο "παραγωγή". (όχι τίποτα άλλο, να μάθω και κάτι!)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Και πώς διακρίνεις διαφορά στην ποιότητα της ηχογράφησης του "Titan" από το "Codex Omega"; Εννοώ, τι στοιχεία "παρακολουθείς"; Π.χ. "λείπει" κάτι ή κάτι δεν "ακούγεται" όπως πρέπει;
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Η γενική αίσθηση που μου αφήνει το άκουσμα ρε συ. Και το άκουσα κανα 2 φορές σήμερα με πολύ γκάζι
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Батюшка (Batushka) - Yekteniya1+2 @ Doornroosje (Nijmegen, NL) Fortarock 2017-May-27
Δεν ξέρω εάν θα ξεπεράσω ποτέ το "πατατράκ" που έπαθα... Όταν είχες κάνει ανάρτηση για την κυκλοφορία του album τους, είχες γράψει ότι βγαίνει και σε μια έκδοση με ξύλινο κουτί, το μάτι μου "γυάλισε", μπαίνω να το τσιμπίσω και... Sold out! Δεν σχολιάζω καν πόσο ακριβότερο το πουλούσε ο κάθε έμπορος στο discogs ύστερα... Άσε, απωθημένο λέμε!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Ήρθε κι η σειρά μου να postάρω κάτι, πραγματικά βρώμικο, ίσως και συγκρίσιμο με αυτά που postάρουν κατά καιρούς ο stathis κι ο cosmarpan...

Με τα λόγια της Hammerheart Records:

"Muert is the dirt under your finger nails, Muert is Sonic insanity, Muert reeks of corpses because they fuck them. Ugly Blackness with nekroinspired old school thrash riffs, no room for melody or emotions... to the death, that’s Muert!"

Muert - Olor A Muert
(από το album "Ye Canariae Abezan", 09/2107)

 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Technical Death Metal από τους Σουηδούς Virvum στο album τους "Illuminance" (2016, επανακυκλοφορεί από την Season of Mist στις 24 Νοεμβρίου 2017). Η μπάντα βρίσκεται στο studio ηχογραφώντας το επόμενο album της.

Virvum - Illuminance

 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.647
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top