Black Panther: Wakanda Forever



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Εκτός από το AVATAR: The Way of Water, στην φετινή CinemaCon η Disney παρουσίασε υλικό από το επερχόμενο Black Panther.

Screenshot_20220518-085335_Facebook.jpg
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Black Panther: Wakanda Forever, 7-/10 και 2:40!



Το είδα σε 3 δόσεις, μου έφερναν γλυκιά νύστα η ταινία και το τζάκι. 🥴
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Εμείς έχουμε δει την πρώτη δόση μόνο προς το παρόν. Κάνα μισάωρο.

Τις άλλες θα τις φυλάξω για τις δύσκολες μέρες που μας πιάνουν (πότε εμένα, πότε τη γυναίκα) κάτι αϋπνίες.

Τι βαλεριάνες, αποκλείεται με ένα μισάωρο από αυτό να μην τον πάρεις γλυκά γλυκά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Black Panther: Wakanda Forever, 7-/10 και 2:40!



Το είδα σε 3 δόσεις, μου έφερναν γλυκιά νύστα η ταινία και το τζάκι. 🥴
Ashwaganda...Forever.
Η βαρετή όψη των ταινιών περιπέτειας που στρατεύονται σε σκοπούς διαφεύγοντες από τους τυπικούς καλλιτεχνικούς. Ο άδικος χαμός του πρωταγωνιστικού χαρακτήρα στέγνωσε και την παραμικρή δόση γοητείας που θα μπορούσε να έχει αυτή η πατάτα βραδέως ψησίματος που στο τέλος προετοιμάζει το κοινό για τον επόμενο...πουρέ.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Ashwaganda...Forever.
Η βαρετή όψη των ταινιών περιπέτειας που στρατεύονται σε σκοπούς διαφεύγοντες από τους τυπικούς καλλιτεχνικούς. Ο άδικος χαμός του πρωταγωνιστικού χαρακτήρα στέγνωσε και την παραμικρή δόση γοητείας που θα μπορούσε να έχει αυτή η πατάτα βραδέως ψησίματος που στο τέλος προετοιμάζει το κοινό για τον επόμενο...πουρέ.
Αν έτσι νιώθω σε ταινίες που αρέσουν γενικά, φαντάζομαι τι μπούρδα είναι αυτή. Στο πρώτο είχα αντέξει 10 λεπτά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αν έτσι νιώθω σε ταινίες που αρέσουν γενικά, φαντάζομαι τι μπούρδα είναι αυτή. Στο πρώτο είχα αντέξει 10 λεπτά.
Παραπέμπει στο γνωστό ανέκδοτο με τους ιθαγενείς που συνέλαβαν ιεραποστόλους και τους έδιναν επιλογή ανάμεσα σε πήδημα ή θάνατο, με τη "Wakanda" να παίρνει τη θέση του...πηδήματος, "Wakanda Forever" μέχρι θανάτου δηλαδή. :roflmao:
Αναρωτιέμαι μήπως επιφυλάσσουν εμπλοκή με γηγενείς ινδιάνους της Βόρειας Αμερικής για τη συνέχεια , αν και το βλέπω λίγο...χλωμό (pun intended). :sneaky:

Εφόσον τα φαινόμενα στρατευμένης προς διάφορα κοινωνικά ζητήματα καλλιτεχνίας αναμένεται να επεκταθούν στο σύγχρονο κόσμο, ας ελπίσουμε τουλάχιστον να λειτουργούν ψυχαγωγικά με λιγότερο άγαρμπο και αφελή τρόπο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Εφόσον τα φαινόμενα στρατευμένης προς διάφορα κοινωνικά ζητήματα καλλιτεχνίας αναμένεται να επεκταθούν στο σύγχρονο κόσμο, ας ελπίσουμε τουλάχιστον να λειτουργούν ψυχαγωγικά με λιγότερο άγαρμπο και αφελή τρόπο.
Ααα κι αυτό τέτοιο είναι; :roflmao:

Υπάρχει και η επιλογή της αποχής, αν η ψυχαγωγία είναι το ζητούμενο για κάποιον. Για μένα είναι η διασκέδαση άρα οι απαιτήσεις είναι συγκεκριμένες.

Αν θέλω κήρυγμα, έχω κάτι γείτονες Ιεχωβάδες που βγάζουν γέλιο τουλάχιστον.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.663
Τς τς τς..

Ανίκανοι να φχαριστηθείτε τέτοια δγιαμάντγια του κινηματογράφου.

Τι κρίμας.

5/10 (τυπικότατη και συνεπής του είδους, δηλαδή, ταινιάρα)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ααα κι αυτό τέτοιο είναι; :roflmao:

Υπάρχει και η επιλογή της αποχής, αν η ψυχαγωγία είναι το ζητούμενο για κάποιον. Για μένα είναι η διασκέδαση άρα οι απαιτήσεις είναι συγκεκριμένες.

Αν θέλω κήρυγμα, έχω κάτι γείτονες Ιεχωβάδες που βγάζουν γέλιο τουλάχιστον.
Η μόνη διέξοδος για θέαμα επί καθημερινής βάσης θα είναι πλέον κάποιες τηλεοπτικές σειρές... Με αποχή κατά τη γνώμη μου από σύστημα οικιακού κινηματογράφου, για να μη μπαίναμε στον παραμικρό πειρασμό να παρακολουθούμε κάποιες πατάτες που θα είχαν εν είδει ΄΄αποζημίωσης΄΄ εντυπωσιακά οπτικοακουστικά εφέ... :wink:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Η μόνη διέξοδος για θέαμα επί καθημερινής βάσης θα είναι πλέον κάποιες τηλεοπτικές σειρές... Με αποχή κατά τη γνώμη μου από σύστημα οικιακού κινηματογράφου, για να μη μπαίναμε στον παραμικρό πειρασμό να παρακολουθούμε κάποιες πατάτες που θα είχαν εν είδει ΄΄αποζημίωσης΄΄ εντυπωσιακά οπτικοακουστικά εφέ... :wink:
Οι σειρές έχουν ένα μοναδικό χαρακτηριστικό που τις κάνει "ανίκητες". Για μένα τουλάχιστον που δεν είμαι περιπετειώδης τύπος (pun intended ...and not). Αν δεις το πρώτο επεισόδιο ξέρεις τι θα ακολουθήσει. Οπότε αν μείνεις ικανοποιημένος έχεις κάτι να περιμένεις άσχετα αν θα έχει τα πάνω-κάτω του.

Τα τελευταία χρόνια μειώνω σταθερά τον χρόνο για θέαση ταινιών (και σειρών) και ξοδεύω πάνω από 3-4 ώρες ημερησίως στο YouTube σε υλικό σχετικό με τα ενδιαφέροντά μου.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.663
Με αποχή κατά τη γνώμη μου από σύστημα οικιακού κινηματογράφου, για να μη μπαίναμε στον παραμικρό πειρασμό να παρακολουθούμε κάποιες πατάτες που θα είχαν εν είδει ΄΄αποζημίωσης΄΄ εντυπωσιακά οπτικοακουστικά εφέ... :wink:
Δεν είναι όλες πατάτες, και έχουν πολλές ταινίες εξαιρετική μουσική, χωρίς να μιλάω μόνον για ιστορίες μεγάλων μουσικών (πχ των queen).

Μιάμιση ώρα δουλειά είναι να αλλάξεις άποψη, για καμ του δώθε να σε δείξω μια χαλαρή ταινία, σε στάθμες αναφοράς ή και λίγο παρακάτω άμα θες, και θα ψάχνεις για προβολέα. Πχ (και όχι μόνο..)


Χιντ: Τζιβισί να πάρεις.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Spiderman, batman, wonder woman, cat woman, black panther, X-Men, sailor moon, το έχουν μαμίσει το θέμα. Ευτυχώς από μικρός ξέκοψα από τα παιδικά και τέτοιου τύπου ταινίες και ησύχασα. Ανακύκλωση άνευ ουσίας.
 



Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Spiderman, batman, wonder woman, cat woman, black panther, X-Men, sailor moon, το έχουν μαμίσει το θέμα. Ευτυχώς από μικρός ξέκοψα από τα παιδικά και τέτοιου τύπου ταινίες και ησύχασα. Ανακύκλωση άνευ ουσίας.
Και πως θα απολαύσεις το Atmos σύστημα?
Βλεπωντας Κισλόφσκι?

:roflmao:
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Και πως θα απολαύσεις το Atmos σύστημα?
Βλεπωντας Κισλόφσκι?

:roflmao:
Βλέπω οτιδήποτε άλλο δεν έχει να κάνει με υπερήρωες και παιδάκια με μαγικά και potions :D

Θρίλερ-τρόμου, δράσης, περιπέτειες και κανένα sci-fi (όταν βγαίνει κάτι της προκοπής... :D )
Σήμερα θα κάνω με την κοπέλα μου ένα Top Gun "marathon" ( TG, TG:Maverick) μιας και είναι μικρή και δεν έχει δει το πρώτο, και εγω περιμένω να δούμε μαζί το 2ο :D
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top