Chromecast audio


Μηνύματα
13.613
Reaction score
6.571
Παίζει και από usb.....τα πάντα...
Mπορεις να δεις με καποιο τροπο τι αναλυση βγαζει απο την usb? Αν δηλαδη του βαλεις hi-res αρχειο το υποβαθμιζει?
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Mπορεις να δεις με καποιο τροπο τι αναλυση βγαζει απο την usb? Αν δηλαδη του βαλεις hi-res αρχειο το υποβαθμιζει?
Το απόγευμα θα σου πω.. από εφαρμογές τύπου soundcloud,hearthis μου έδειχνε 96 μέσω usb. Spoti & tidal δε θυμάμαι....
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Mπορεις να δεις με καποιο τροπο τι αναλυση βγαζει απο την usb? Αν δηλαδη του βαλεις hi-res αρχειο το υποβαθμιζει?
Καλησπέρα.Αυτό είναι το αρχείο..
1604515769521.jpg

Αυτές οι ρυθμίσεις του player... 1604515906415.jpg . Δεν το έχω με τα hi res αλλά νομίζω πως περιορίζει την ανάληση στα 96khz στη θύρα usb και 48khz στην οπτική (ενδείξεις στην οθόνη του dac)Με το ίδιο αρχείο με foobar απο pc στη θύρα usb έχω ενδείξεις στο dac 192 khz. :idk:
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Θα έλεγα πως είναι τίμιο για το κόστος του, κάνει καλά αυτό που υπόσχεται,με τις εφαρμογές που είναι ήδη εγκατεστημένες και αυτές που παρέχει το aptoide tv.Και αυτό γιατί είναι tv box,φιαγμένο να λειτουργεί με το rc του.Οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή δοκίμασα χρειάστηκε συνδιασμός τηλεκοντρόλ+ποντίκι(πολύ άβολο) και πάλι με προβλήματα.
Ο ήχος του,οπτική στα 48 και usb 96,αν δεν έχει καποιος παραπάνω απαιτήσεις είναι εφάμιλλος του pc(usb) αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να έχει τις δυνατότητες ενός pc (ρυθμίσεις,εφαρμογές...).
Α.Και κάτι άλλο...ο ήχος μέσω cast (chromecast ή όπως το λέει η καθε εταιρία) είναι υποδεέστερος,δεν είναι κακός,αν θέλεις το καλύτερο που μπορείς να πάρεις από το σύστημα,μόνο μέσω της ίδιας της εφαρμογής (spoti,tidal,soundcloud κτλ).
Λειτουργεί και με κλειστή οθόνη για εφαρμογές ήχου,αλλά μόνο με chromecast.
Μπορείς να ρυθμίσεις ένα usb stick ως αποθηκευτικό χώρο συσκευής...
 

Μηνύματα
475
Reaction score
84
Εχω δυο chromecast audio
το 2ο το πηρα ebay γερμανια
θα αγοραζα και 3ο .....αν θες Spotify παντού οπως εγω ειναι το πιο φτηνο/ευκολο/αξιοπιστο
Τωρα αν ηθελα και ενισxτυτακι προσιτό και διαφορα αλλα check this αλλα και παλι ακριβοτερο ...
Ναι τα yamaha cast ενισχυτακια είναι παρα πολυ καλα ....αλλα ανεβαινεις κι αλλο .
 

Μηνύματα
475
Reaction score
84
Εχω δυο chromecast audio
το 2ο το πηρα ebay γερμανια
θα αγοραζα και 3ο .....αν θες Spotify παντού οπως εγω ειναι το πιο φτηνο/ευκολο/αξιοπιστο
Τωρα αν ηθελα και ενισxτυτακι προσιτό και διαφορα αλλα check this αλλα και παλι ακριβοτερο ...
Ναι τα yamaha cast ενισχυτακια είναι παρα πολυ καλα ....αλλα ανεβαινεις κι αλλο .

 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.446
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top