Couriers

TGD

Reaction score
1.863
Κι όμως. Άφησα δέμα στην Γενική στις 7μιση το απόγευμα στην Πέμπτη στον Βόλο και το παρέδωσαν στον Άλιμο την Παρασκευή στις 10 το βράδυ.

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Reaction score
70.846
Αγαπημένη Amazon

Παραγγελία 3 Απριλίου. Παραλαβή από Belgian Post (BPost) 9 Απριλίου, αναχώρηση από Βέλγιο στις...23 Απριλίου.
Amazon1.png

Amazon2.png

Στα ΕΛΤΑ δεν υπάρχει δέμα με αυτό το tracking number.

Στην Amazon έχουν καινούριο χούι. Σε ερώτημα πού είναι το δέμα, η αυτοματοποιημένη απάντηση είναι ότι θα παραδοθεί μέχρι αύριο. Καμία επαφή με customer support όταν πρόκειται για συνεργαζόμενο κατάστημα.

amazon3.png

Last edited:

daharis666

Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Reaction score
55.563
πάμε ένα Update....γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά σε αυτή την χώρα

αντιγράφω το χθεσινό μήνυμα που έστειλα στα παιδιά από το group για την ομαδική παραγγελία Monolith
κ συμπληρώνω και τα σημερινά χάλια

ήταν να τα παραλάβω χθες(με τα χθεσινά δεδομένα)....

αναλυτικά η ιστορία...

τη Δευτέρα με είχαν πάρει όπως σας είπα από αυτή τη ζιγκλερ (την προηγούμενη φορά ήταν άλλη εταιρία)

να με ρωτήσουν με ποια μεταφορική θέλω να μου τα στείλουν (οι παλέτες είναι 2...μία με τα sub τα δικά σας και μία με δικά μου)
τους λέω με ΣΙΦΑ και ενημερώνω επί τόπου την ΣΙΦΑ με το που παραλάβουν..... την μία παλέτα να μην τη φέρουν στο μαγαζί....και θα τους έστελνα κατευθείαν τα στοιχεία αποστολής για να φύγουν απευθείας σε εσάς....
μου λένε οκ

Τους αφήνω την Τρίτη...και χθες τους παίρνω τηλ να δω τι έγινε....μου λέει η κοπέλα από την Ζιγκλερ ότι θα με καλέσει αυτή...
με παίρνει κατά τις 4+ να μου πει ότι τα πράματα είναι Αλεξανδρούπολη
καλώ επί τόπου την ΣΙΦΑ να τους βρίσω γιατί δεν με καλεσαν να μου πούνε ότι παρέλαβαν
δεν απαντούσαν όμως....

Σήμερα καλώ το πρωί τη ΣΙΦΑ και μου λένε ότι δεν έχουν παραλάβει τίποτα!
τα παίρνω κράνα και καλώ την βλαμμένη στη Ζιγκλερ....
μου λέει ότι τα πράματα παραδόθηκαν στην έδρα μου! Ελευθερίου Βενιζέλου!o_O:oops::o>:(
τρελαίνομαι και την αρχίζω στα γαλλικά...
μου λέει θα σας καλέσω

μόλις τώρα μιλήσαμε και μου είπε ότι τα πράγματα τα έχει μία άλλη μεταφορική Σιδηρόπουλος λέγεται στην Αλεξανδρούπολη :headbang::headbang::headbang:

την αρχίζω στα αρβανίτικα για το τι δουλειά έχει αυτή η μεταφορική από την στιγμή που με ρώτησες ποια θέλω και σου είπα άλλη.....εξήγηση δεν μου έδωσε φυσικά και μου μιλούσε σαν κλαμένο μνι

με τα λίγα με τα πολλά....μίλησα με την μεταφορική αυτή (Σιδηρόπουλος) και θα τα πάνε αύριο πρωί αυτοί στην δικιά μου μεταφορική (ΣΙΦΑ) οπότε αύριο θα φύγουν απευθείας για εσάς

σήμερα λοιπόν τους ξανακαλώ την ΣΙΦΑ για να τους δώσω τις διευθύνσεις και τα στοιχεία των παιδιών με την σιγουριά ότι τα είχαν παραλάβει

ΑΜ ΔΕ>:(>:(>:(

με το που το ακούω καλώ ξανά το μπ0υρδέλο τη Ζιγκλερ και το σηκώνει ένα παλικαράκι λέγοντάς μου ότι η κοπέλα που μιλούσα αυτές τις μέρες απουσιάζει σήμερα....
οπότε του ξαναλέω όλη την ιστορία >:(και μου λέει ότι θα με καλέσει ο ίδιος

περιμένω περνά μια ώρα ξανακαλώ....μου λέει το παιδί ότι δεν έχει κάποια ενημέρωση ακόμα....

τον αρπάζω στα γιουγκοσλαβικα

άκου μεγάλε...αυτή τη στιγμή είναι 2 παλέτες με 10 χιλιάρικα πράμα(φούσκωσα την υπεραξία :p να τρομάξει) που δεν έχουν φτάσει στον προορισμό τους και 5 μέρες μου παίζεις τον παπά....

ΔΕΝ θέλω ενημέρωση...ΘΕΛΩ να με πάρεις και να μου πεις ότι οι παλέτες έφτασαν στην μεταφορική που σας είχα πει...
να τσακιστούν να τις πάνε ΤΩΡΑ! τα πράματα πρέπει να ταξιδέψουν σήμερα για αλλού!
μου ζητάει πάλι συγνώμη....και μου με παρακαλώ μου ζητά λίγο χρόνο ακόμα

με παίρνει κατά τις 3.30 και μου λέει ότι δυστυχώς τώρα δεν έχουν διαθέσιμο φορτηγό για να τα πάνε και μου εγγυήθηκε ότι θα τα πάνε αύριο

του λέω
Πες τους ότι αν δεν τα πάνε αύριο μέχρι τις 10 το πρωί θα σκάσω μύτη με αστυνομία και επιθεώρηση εργασίας και θα τους κάνω ΠΤΑΝΑ (ξέρω ότι έχουν κατσιβελους εκεί...που σιγά μην τους έχουν με ένσημα)

καπάκι αφού το κλείνω...παίρνω τηλ την ΣΙΦΑ.....ενημερώνω τον φίλο μου εκεί για το πως έχει η κατάσταση.....
και τον αγγάρεψα αν δεν του φέρουν τα πράγματα το πρωί να στείλει ο ίδιος φορτηγό να πάει να τα πάρει από αυτούς

άντε πείτε μου εσείς τι να καταγγείλω και που με όλο αυτό το μπ0υρδέλο!

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
160.403
Members
36.128
Νεότερο μέλος
Raimo