Couriers

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Μεγάλη βελτίωση βλέπω με τα ΕΛΤΑ επίσης, ενώ η Γενική αφού έκλεισε ένα κατάστημα είναι κλάμα. Το λυπηρό είναι οτι χειροτερεύουν οι 2 ξένες τελευταία.
 

D

Deleted member 35

Guest
Όσες φορές έστειλα δέματα στο χωριό και μάλιστα εντός lockdown πήγαινε σφαίρα.
Το πρόβλημα πέρυσι το είχε η Αθήνα. Λογικό αν σκεφτείς ότι έχει πολύ πάνω από το 50% της οικονομίας της χώρας μας. Τι να προλάβουν να μοιράσουν οι δύσμοιροι. Ενώ η περιφέρεια δεν είχε τέτοια θέματα. Πχ ακόμη και στις πολύ "βαριές" ημέρες όπως οι γιορτές αν έστελνες δέμα που παρέκαμπτε τις αποθήκες της Αθήνας ήσουν άρχοντας. Μια - δυο μέρες και ήταν στα χέρια σου.
 

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Σημερα στις 09.58 λαμβανω αυτο το μυνημα. Περνω τηλεφωνο δινω το track number και μου απανταει η κοπελα οτι χθες και σημερα το πρωι περασαν δεν μπορεσαν να με βρουν. Ρωταω τι ωρα περασε ο οδηγος? Απαντηση μηδεν.
Λεω δεν βρηκα ειδοποιηση. Μου λεει δεν αφηνουμε ποτε. Ποτε θελετε να το ξαναστειλουμε?

Screenshot_2022-01-13-13-53-03-860_com.viber.voip.jpg


Λεω θα περασω να το παρω εγω,και θελω τα ονοματα τον οδηγων και τις ωρες που περασαν,γιατι ενω ειμασταν σπιτι δεν περασε κανενας,και αποδειξη οτι δεν περασατε,ο ελεγχος του καταγραφικου της καμερας.

Εψαξα στην καμερα την χθεσινη ημερα και την σημερινη μεχρι τις 11.00 οπου τους πηρα τηλεφωνο και δεν ειδα κανεναν κουριερ.

Η σημερινη χρεωση σε κουριερ οπου δεν ηρθε ποτε.

Screenshot_2022-01-13-14-02-31-686_com.trackinglabs.parceltracker.jpg
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
acs αποστολη απο θεσσαλονικη (για αθηνα κεντρο) εφυγε τη προηγουμενη τεταρτη, και παρελαβα χτες...ο αριθμος βεβαια δεν περαστηκε ποτε στο συστημα τους.. 🐒
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Αποστολή από Γερμανία 4/1 με GLS.

Βλέπω σήμερα στο tracking ότι υπάρχει πρόβλημα με τη διεύθυνση αποστολής.

Βλέπω ότι εδώ παραλαμβάνει η ACS. Παίρνω τηλέφωνο δίνω tracking και δεν το βρίσκουν. Θέλουμε το δικό μας λένε. Δεν μου στείλατε κάτι απαντώ. Χωρίς αυτό δεν γίνεται τίποτα απαντούν.

Στέλνω μύνημα στο messager τις GLS και μου απαντούν στέλνοντας το tracking number της ACS.

Δίνω το tracking στην ACS και μου λένε ότι το έχουν από τη Δευτέρα.

Αργόσχολοι. Ούτε θα έτρεχα και θα το είχα από την Δευτέρα, αν είχαν κάνει τη δουλειά τούς. Ένα update στο tracking number.
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.718
φρέσκο:
Παραγγελία από σκρουτζ απο κατάστημα στη θεσσαλονίκη στις 8-1.
Το δέμα παραδόθηκε στην acs στις 12-1, και αυτή τη στιγμή είναι στην....Αθήνα.
Εκτιμώμενη παράδοση τη δευτέρα λέει στις 17-1.
Εγώ είμαι στο Λαγκαδά.
:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:
 

Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
φρέσκο:
Παραγγελία από σκρουτζ απο κατάστημα στη θεσσαλονίκη στις 8-1.
Το δέμα παραδόθηκε στην acs στις 12-1, και αυτή τη στιγμή είναι στην....Αθήνα.
Εκτιμώμενη παράδοση τη δευτέρα λέει στις 17-1.
Εγώ είμαι στο Λαγκαδά.
:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:
Ίδια περίπτωση διαφορετική αντιμετώπιση από το κατάστημα.
Παραγγελία ανταλλακτικού αξίας 30 ευρώ στο σκρουτζ από κατάστημα της περιοχής μου 22km από τον τόπο κατοικίας μου (δεν το είχα καταλάβει όταν έβαλα την παραγγελία) σε μια-μιάμιση ώρα με καλέσανε να ακυρώσω την παραγγελία μέσω σκρούτζ και θα μου το φέρουν αυτοί γιατί αλλιώς θα έπρεπε να μου στείλουν το δέμα με elta courier με επακόλουθο στην καλύτερη περίπτωση το δέμα να πρέπει να πάει πρώτα Θεσσαλονίκη (500 km) και μετά να επιστρέψει στην περιοχή από την οποία έφυγε για να παραδοθεί σε μένα. Αποτέλεσμα? σε μια ώρα το είχα στα χέρια μου.
 


stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.227
Reaction score
1.599
Η κατηφόρα δεν έχει τέλος.... Speedex.... Αγια Παρασκευή (εγκαταστάσεις και προσωπικό σε νεατερταλ κατάσταση). Το δέμα μου είναι εκεί 18 μέρες.... 600 κλήσεις από 3 ανθρώπους ποτέ δεν απάντησαν... Δύο επισκέψεις εκεί να το πάρω ο ίδιος.... το δέμα είναι στην αποθήκη ο υπάλληλος βαριεται να ψάξει και θα σας έρθει στο σπίτι... Speedex....
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Γενική Ταχυδρομική για τη περιοχή της Σύρου η χειρότερη. Έρχεται το πλοίο στις 12 και ότι μοιράσουν μέχρι τις 14.00. Τα δέματα βουνό αναμονή στο τηλ τουλάχιστον 30 λεπτά και όταν απαντήσουν σου λένε για μεγάλο όγκο και αναμονή.
Γερμανία Ελλάδα ups 3 μέρες 30 του μήνα παράδοση στη Γενική. Ακόμη δεν το έχω λάβει.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Aπάτη προσοχή!
Mιλησα με ΕΛΤΑ και μου ειπαν οτι το γνωριζουν.
Μου ήρθε κι εμένα. Από τις πιο καλοστημένες που έχω δει. Συνήθως βρωμάνε από χιλιόμετρα και τα σβήνω σε 2 δευτερόλεπτα. Αυτό μου πήρε σχεδόν 5 λεπτά μέχρι να καταλάβω τι παίζει, είναι πολύ προσεγμένο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
απο τελη γεναρη-αποστολη απο βελγιο(cd)... πηγα και παρελαβα τη δευτερα .. απο τα γραφεια της ελτα κουριερ...κοντινου δημου..-αν δεν το εψαχνα, δεν ξερω αν θα εφταναν ποτε.. 🐒
1646388232411.png

επισης εχει κολλησει εδω και ενα μηνα για εκτελονισμο ενα δεμα απο αμερικη(αυτο εχει μια κασσετα, και ενα δισκο!?αν θυμαμαι καλα? )
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
επισης εχει κολλησει εδω και ενα μηνα για εκτελονισμο ενα δεμα απο αμερικη(αυτο εχει μια κασσετα, και ενα δισκο!?αν θυμαμαι καλα? )
μολις πηρα ειδοποιητηριο τωρα που βγηκα να παρω τσιγαρα..με 10 ευρο εκτελωνιζμο... 🐒
 


Μηνύματα
630
Reaction score
534
καθόλου , συνηθισμένο πλέον
Δεν θα το έλεγα, για μένα τουλάχιστον με τα ΕΛΤΑ. Η προηγούμενη παραγγελία (αν και μεσολάβησε η κακοκαιρία)
ELTA2.jpg
 



Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
τότε ξαναδιαφωνώ , ότι έχω ψωνίσει εκτός Αττικής και εμπλέκεται ταχυμεταφορά σπάνια δεν το παραλαμβάνω την επόμενη μέρα.
Έχω παραλάβει ακόμα και μετά απο 18 ώρες.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.160
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top