CRT Προβολείς

Μηνύματα
12.848
Reaction score
10.064
Γιατι, ανεβαζουν τετοιες συχνοτητες σαρωσης (βλεπε αναλυσεις) οι CRT;
 

Μηνύματα
709
Reaction score
10
Απάντηση: Re: CRT Προβολείς

Γιατι, ανεβαζουν τετοιες συχνοτητες σαρωσης (βλεπε αναλυσεις) οι CRT;
Οι 9" σαφέστατα! Πάνω από μια δεκαετία τώρα...
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Αναβάθμιση;
Πας για G90 ε;
Και HTPC Μιχάλη μου! γιατί κανένα scaler δεν φτάνει τέτοιες αναλύσεις, όχι βέβαια τώρα, είπαμε στην αναβάθμιση!
Πάντως, έχω μεγάλη περιέργεια για το πώς θα φαίνεται το 2500Χ1500!
 


NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: CRT Προβολείς

Χωρις καμια διαθεση να ειμαι πικροχολος,χαλια θα φαινεται.
Οι crt εχουν ενα επιπεδο κορεσμου,ανω αυτου δειχνουν πιο χαλια απο το φυσικο τους.
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Απάντηση: CRT Προβολείς

Χωρις καμια διαθεση να ειμαι πικροχολος,χαλια θα φαινεται.
Οι crt εχουν ενα επιπεδο κορεσμου,ανω αυτου δειχνουν πιο χαλια απο το φυσικο τους.
Χωρίς καμια χάλια διάθεση, πικρόχολος είσαι..... :142::142::142:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Λαική ρήση! Όσα δεν φτάνει η αλεπού............:142::142::142:
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: CRT Προβολείς

καλα λεει ο Ηλιας.Αφου πουλανε 30ιντσα μονιτορ σε Wqxga(2560X1600)γιατι δεν βγαζουνε και τηλεορασεις και προβολεις?ποιος λεει οτι δεν πρεπει να γινεται upscale το HD?φτασανε στο 1080 και κατσανε....ειναι αστειο ενας CRTδεκαετιας να μην μπορει να βρει σημα να παιξει κοντα στην αναλυση του...... και μετα σου λεει High definition....:105:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Αυτό το μωρό μπορεί να μου δώσει 3D? βγάζει 120 hz σε 720p και 1080i !!!

Moome card :

* Two HDMI 1.3 inputs
* Supports deep color mode for 10bit and 12bit
* HDMI 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 ,HDCP 1.1, and DVI 1.0 compliant
* DTV mode support (480P,576P,720P,1080i,1080p) at 50, 60, 72, and 75Hz refresh rates for all resolutions.
* PC mode support VGA, SVGA, XGA, SXGA, UXGA etc.
* Supports 4:4:4 RGB / YCbCr input
* Supports 4:2:2 YCbCr input
* Supports both 16-235 and 0-255 color rangee
* 14bit Data processing with three high precision 200MHz 14bit DACs for conversion to analog RGB
* Improved advanced gamma boost for perfect shadow details and gamma tracking
* Improved adjustable white level (contrast) boost for output from 0.7V-1.0V for perfectly matching a display's expected input voltage
* High speed 1.5GHz output Buffer
* Supports 120Hz at 720P and 1080i
* Toslink output, supporting up to 2 channels of PCM (uncompressed) or 8 channels of compressed audio (This is a convenience only feature. You do not need to pass the audio through the IFB-FULLHD. Most people will connect their source devices directly to their receivers with SPDIF or HDMI cables).
* IR control for input selection and gamma boost adjustment
* Ultra low ESR capacitors to filter noise providing an extremely clean image.
* ESD improved to prevent electrostatic discharge damage while plugging in HDMI cables
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Γιά κοίτα τι κάνουν τα πεθαμένα βρέ! τσ! τσ! τσ!
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Aπο ανταλακτικα τι γινετε στα crt Ηλια μου...?
Να σου πω Κώστα, όλος ο G70 είναι κατασκευασμένος με πλακέτες, υπάρχουν εδώ μαστόροι, δύο ξέρω εγώ, που τις επισκευάζουν,
εάν τυχόν δεν επισκευάζεται την στέλνω στο εξωτερικό (curt palme)
και μου στέλνει άλλη, όσο για τους φακούς, το μόνο πρόβλημα είναι η τιμή! 2200 ευρώ μου ζήτησαν για τους τρεις καινούριους απο eisemann-theater ( όχι επισκευασμένους)
με γραπτή εγγύηση! υπάρχουν και επισκευασμένοι πιο φθηνοί! Νομίζω ότι σου έλυσα τις περισσότερες απορίες, δεν σου είπα βέβαια ότι πιστεύω, ότι και ο Βαγγέλης θα βάλει το χέρι του! για βοήθεια!!!
Μην ξεχνάς ότι πολλοί ψηφιακοί, όταν χαλάνε και τους στέλνουν εξωτερικό, κάνουν μήνες να τους πάρουν πίσω! ή ότι οι περιβόητοι JVC δεν έχουν κάν αντιπροσωπεία εδώ!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Απάντηση: CRT Προβολείς

οι περιβόητοι JVC δεν έχουν κάν αντιπροσωπεία εδώ

Έχω την εντύπωση ότι έχει πλέον αντιπρόσωπο η JVC.

Είναι η Fotomatic η σημερινή αντιπρόσωπος των φωτογραφικών Olympus.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Απάντηση: CRT Προβολείς

Γιατι δεν παιρνεις ενα G90..?

Noμιζω πλεον ειναι αρκετα χαμηλη η τιμη τους....

Και φυσικα θα εχεις καλυτερη ποιοτητα εικονας..

Σε ποσες ιντσες βλεπεις..?
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Απάντηση: CRT Προβολείς

Στο διαστημα που τον εχεις σου εχει παρουσιαση αρκετες φορες προβλημα..?
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Τον έχω 2 χρόνια, δεν μου παρουσίασε ποτέ πρόβλημα, εκτός όταν τον παρέλαβα, που λόγω ακινησίας (4 χρόνια σε υπόγειο)
δεν δούλευε ο ένας από τους τρεις ανεμιστήρες, ο οποίος αντικαταστάθηκε, μέχρι τώρα λοιπόν, φτου φτου δεν έχω απολύτως κανένα
πρόβλημα, Για το πρώτο ερώτημα τώρα, θα σου πω την σκέψη μου, όταν έχω ένα μηχάνημα που μου προσφέρει μια αρκετά καλή εικόνα,
θα σκεφθώ αναβάθμιση όταν γράψει πολλές ώρες, (16000-18000) ή όταν πάθει μεγάλη αβαρία, και τέλος, εάν μου πέσουν αρκετά λεφτά! πχ. τζόκερ!
Βλέπω στις 120' βέβαια η οθόνη μου είναι 1.5 gain, και έτσι κερδίζω λίγο περισσότερο φως, και όχι μόνο!
Θα ήθελα να προσθέσω ότι όλα αυτά είναι προσωπική γνώμη, και γούστο, ο κάθε ένας ζυγίζει τις ανάγκες του, και αποφασίζει τι του κάνει και τί όχι
δέν είμαι ''εραστής καμιάς εικόνας'' και βέβαια ούτε φανατικός καμίας τεχνολογίας, απλά θέλω ένα μηχάνημα με καλή εικόνα, που να το τοποθετήσω
και να το ξεχάσω, να το ανάβω να βλέπω ταινία, και ας το ξεχάσω και ανοιχτό εάν μιλήσω στο τηλέφωνο μισή ώρα με ένα φίλο, ή πεταχτώ να πάρω τσιγάρα, βρέ αδερφέ!
όπως τώρα είμαι δυό ώρες στον υπολογιστή , και αυτός παίζει, τι παίζει ο θεός ξέρει, αφού τον έχω πλάτη!!! σας αφήνω τώρα γιατι έχει CSI MAIAMI και το παρακολουθώ:142:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: CRT Προβολείς

Μακάρι να σου κρατήσει για πολλά χρόνια ακόμα Ηλία, και να μην παρουσιάσει κανένα πρόβλημα ποτέ. :107:

Σημασία έχει εσύ να χαίρεσαι και να απολαμβάνεις την εικόνα του, όλα τα άλλα περισσεύουν.

Ελπίζω μόνο ότι δεν εξακολουθείς να παίζεις φρίζμπυ με τα Blu-ray δισκάκια όταν τα βάζεις στο player... :111:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Απάντηση: CRT Προβολείς

Bλεπω εχεις μαθει τα του σερβις πριν σου χαλασει κατι...:137:

Και ο Ακριβος εχει εναν ιδιο αν δεν κανω λαθος...η τον g90..?
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: CRT Προβολείς

Παναγιώτη μου δεν κόβονται οι κακές συνήθειες, θα σου πω τώρα τι κάνω, και ας γελάσει ο Κώστας, λόγω του ότι δεν βλέπω και καλά, πετάω το δισκάκι από λίγη απόσταση, για να πέσει μόνο του στην υποδοχή που έχει το συρτάρι!!!:142:

Κώστα ναι, G70 με πολύ λιγότερες ώρες έχει και ο Δημήτρης! μόνο που παίζει από υπολογιστή, και το κυριότερο ξέρει και ρυθμίζει!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.193
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top