CRT κανένας άλλος;

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ναι, μπορεις και καθετα με καθρεπτη.....ολους τους προβολεις.
...τοχω σκεφτει να το κανω :D
 

Μηνύματα
159
Reaction score
47
ναι, μπορεις και καθετα με καθρεπτη.....ολους τους προβολεις.
...τοχω σκεφτει να το κανω :D
Ορισμένοι ψηφιακοί δεν γίνεται να τους έχεις κάθετα, λόγω ότι θα σου ζεσταθούν και θα σου μείνουν στο χέρι, στους CRT είναι εφικτό με πατέντα στο airflow.

Ψάχνω τεχνικό CRTάκια να μου φτιάξει 2-3 πλακέτες που έχω στην άκρη και θέλουν αλλαγή 1-2 τρανζίστορ :p
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ορισμένοι ψηφιακοί δεν γίνεται να τους έχεις κάθετα, λόγω ότι θα σου ζεσταθούν και θα σου μείνουν στο χέρι, στους CRT είναι εφικτό με πατέντα στο airflow.

Ψάχνω τεχνικό CRTάκια να μου φτιάξει 2-3 πλακέτες που έχω στην άκρη και θέλουν αλλαγή 1-2 τρανζίστορ :p
Έχεις pm
 

Μηνύματα
159
Reaction score
47
Ευχαριστώ !!!

btw, μόλις άλλαξα neckboard στην πράσινη CRT, και είδα διαφορά, πλέον δεν "διαμαρτύρεται" όταν τσιτώνω το contrast.
άρχισα να πασπατεύω και τους ηλεκτρομαγνήτες και η εστίαση άλλαξε αισθητά, σήμερα θα ασχοληθώ και με τα CPC magnets για να κεντράρω τις τελείες/crosshairs και να μην σκιάζει.
Μιλάμε έγινε άλλο μηχάνημα, και μετά αναρωτιόμουν γιατί ο 1209s έδειχνε χειρότερα από τον 1209 που είχα :p
ο εγκαταστάτης που το έκανε θα ήταν BETAτζής :gotcha:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Δυστυχώς, εγκαταστάτες, τεχνικοί,και λοιποί ''επιστήμονες'', δεν υπάρχουν πια (ή δεν ασχολούνται), στην Ελλάδα, με τους CRT, αυτός είναι ο ένας απο τους κύριους λόγους εγκατάλειψις του σπόρ, ο άλλος, είναι η ωριμότητα των ψηφιακών προβολέων, που έχουν ξεπεράσει πια τους CRT!
 

Μηνύματα
159
Reaction score
47
κάποια στιγμή, θα πάρω JVC, γιατί αν ο projector δεν έχει convergence , μισές δουλειές κάνουμε. Θα μπορούσε η JVC να βγάλει και version με αναλογικά ρυθμιστικά όπως οι barco graphics 400 (για τους μαζόχες) :whistling:
υγ. Ήδη 1600χ1200 δείχνει άψογα και ευανάγνωστα. Θα συνεχίζω να το σκαλίζω μέχρι οι κάθετες γραμμές να λεπτύνουν όπως τις οριζόντιες και να τον φτάσω 2048x1536.

 

Μηνύματα
462
Reaction score
346
Έχει ή είχε δοκιμάσει κάποιος φύλλο (πλάκα) λευκής μελαμίνης ως σταθερή οθόνη προβολής με CRT προβολέα;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.294
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top