CRT κανένας άλλος;

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
O 8άρης δεν χώραγε στο δωμάτιο (βάθος 3.6m όλο και όλο) ενώ το πανί μου είναι 2μετρο στο πλάτος.
ΑΝ υπολογίζω κάτι λάθος η βγαίνουν νούμερα ότι θα χώραγε ο 8άρης ας με διορθώσει κάποιος αλλά με τις αναλογίες φακού δεν βγαίνει ότι χωράει. Άλλη λύση ήταν να έβαζα καθρέπτη αλλά δεν ξέρω επιπτώσεις που θα είχε.
οι BARCO εχουν μακροστενο σασι,μπορουσες να ψαξεις κανενα MARQUEE,μεχρι και 9ρη μπορεις να βαλεις είναι πολύ μαζεμενο το σασι τους.
 





Μηνύματα
159
Reaction score
47
Θέλω να έχω σε άμεση αντιπαράθεση τι μπορείς να πάρεις με τα χρήματα του μεταχειρισμένου CRT.
Στην έκθεση είχα δει έναν benq 1070+, τέλειος για τα λεφτά του, η εικόνα ήταν πολύ καλή. Μέσα στο 6μηνο αν δω ότι ο 7άρης δεν με καλύπτει, θα τον έχω τον benq κάτω του (καβάλα ^^).
να παρεις εναν τετοιον αν πας σε CRT :)

http://vdcds.com/site/pdf/datasheets/8110-8500-9500.pdf
χμ, στο όριο βγαίνει, αλλά άντε να βρώ τέτοιον :p
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Στην έκθεση είχα δει έναν benq 1070+, τέλειος για τα λεφτά του, η εικόνα ήταν πολύ καλή. Μέσα στο 6μηνο αν δω ότι ο 7άρης δεν με καλύπτει, θα τον έχω τον benq κάτω του (καβάλα ^^).
χμ, στο όριο βγαίνει, αλλά άντε να βρώ τέτοιον :p
αφου σου αρεσε ο Μπενεκιου γιατι παιδεύεσαι με CRT?
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Σωστό κι αυτό! αλλά βέβαια πιο κοντά σε CRT είναι οι JVC!
 

Μηνύματα
7.239
Reaction score
4.621
Βρε Ηλία , είσαι σίγουρος οτι ο jvc ειναι πιο κοντά σε CRT ?
Με τοσο "επιθετική" εικόνα που εχει ?
Χωριά που ο jvc εχει πολυ φως ( στην αρχή τουλάχιστον...) !
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.771
Reaction score
94.959
Βρε Ηλία , είσαι σίγουρος οτι ο jvc ειναι πιο κοντά σε CRT ?
Με τοσο "επιθετική" εικόνα που εχει ?
Χωριά που ο jvc εχει πολυ φως ( στην αρχή τουλάχιστον...) !
Γι' αυτό εσύ πήρες σόνυ; :)
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.252
Reaction score
8.793
Βρε Ηλία , είσαι σίγουρος οτι ο jvc ειναι πιο κοντά σε CRT ?
Με τοσο "επιθετική" εικόνα που εχει ?
Χωριά που ο jvc εχει πολυ φως ( στην αρχή τουλάχιστον...) !
Μάκη οι jvc είναι πολύ σταθεροί πλέον σε φωτεινότητα. Στις χίλιες ώρες θα χάσουν 15 max 20%.
 

Μηνύματα
7.239
Reaction score
4.621
Ρε παιδιά δεν συγκρίνα τον 700 με τον CRT ούτε τον 900 .
Σε σχέση με τον x3 λέω .
Στο κάτω κάτω δεν συγκρίνεις τρέχον μοντέλο των 7000 ευρω με ένα μοντέλο 10 ετών και βάλε .
Στο μαύρο πάντως οτι και να πείτε δεν μου αλλάζει κανεις γνώμη ...
 




Μηνύματα
462
Reaction score
346
Το Σαββατοκύριακο έκατσα μετά από ποοοοολύ καιρό και είδα 2 ταινίες σε HD, μία Σάββατο βράδυ και άλλη μία Κυριακή. Το ευχαριστήθηκα αλλά την Κυριακή ξαναθυμήθηκα ένα ελάττωμα: το πόση ώρα κάνει το μηχάνημα να ζεσταθεί ώστε να έρθει η εικόνα στα σωστά της.
Δηλ. όταν άρχισε η ταινία σχεδόν αμέσως μόλις τον άνοιξα (για να προστατέψω από πρόωρη φθορά τους φωσφόρους έχω απενεργοποιήσει τη default λειτουργία του SONY να προβάλει με το άνοιγμα πλήρες λευκό για 20 λεπτά ώστε να έρθουν οι λάμπες και τα ηλεκτρονικά στη σωστή θερμοκρασία λειτουργίας και προτιμώ να ζεσταίνεται προβάλλοντας εικόνα) έβλεπα κυρίως στους υπότιτλους δηλ. στο κάτω μέρος της εικόνας στο πανί, (ανάποδα στους φακούς) αμυδρά κόκκινα είδωλα των υπότιτλων ακριβώς δίπλα τους, σημάδι αστοχίας σύγκλισης του κόκκινου.
Στην αρχή σκέφθηκα ότι μπορεί να είχε φύγει η σύγκλιση με την αχρηστία, αλλά επειδή ποτέ δεν χρειάστηκε διόρθωση όλα αυτά τα χρόνια - ο SONY ήταν εντυπωσιακά σταθερός - είπα να τον αφήσω να ζεσταθεί καλά και να τον ρύθμιζα μετά.
Λοιπόν, πέρασε πάνω από μία ώρα και όντως η σύγκλιση ήρθε spot κέντρο, όπως τον έχω ρυθμισμένο από την αρχή.

Παρατηρείτε και εσείς τόσο πολύ χρόνο ζεστάματος στους δικούς σας;
Έχετε ενεργοποιημένη κάποια αντίστοιχη λειτουργία προθέρμανσης;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.871.377
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top