DACs - τελειωμό δεν έχουν

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291
Μην μου πεις ομως οτι δεν θα χαιροσουν να μπορουσες να παρεις τουλαχιστον τα μισα απο οσα πληρωσες...........
Βρε και όλα να τα πάρεις πίσω, ακόμα καλύτερα!!! :lol:

Άνευ πλάκας, ούτε τα μαγκνεπαν δε τα πήρα για να πάρω πίσω τα λεφτά μου κάποτε (7.300€ τα αγόρασα κας, έχω ακόμα την απόδειξη αγοράς) ούτε τα νυν. Τα πήρα γιατί αυτά ήθελα. 8-)
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ισως να μην βρισκει.Αν αντιληφθεις οτι ψαχνει μου λες :laugh:
Και καλα κανει οπως και αλλοι να μην τις εκθειαζουν,δεν εχουν μεινει και πολλες .
Παντως τις δικες μου δεν τις αγορασα για επενδυση αλλα οπως εξελικτηκαν τα πραγματα καποτε αναποφευκτα ................................ θα παρω καποια λεφτα ......... χαχαχα.
Τωρα αν σηκωνει η τσεπη μετα σιγουρα πολυ λιγοτερο απο 10 χρονια να πετας συστηματα σαν το τωρινο σου,δεν μου πεφτει και λογος :thumbsup:
Μην μου πεις ομως οτι δεν θα χαιροσουν να μπορουσες να παρεις τουλαχιστον τα μισα απο οσα πληρωσες...........
Μπορεί να τις κρατά κρυμμένες από...περίεργους οφθαλμούς σε κάποιο δωμάτιο με δικαναλικά απομεινάρια του παρελθόντος - ιδίως εάν αυτό γουστάριζε κι εκείνος... :)

Σου εύχομαι μακροζωία ώστε να δρέψεις ο ίδιος όλους τους πιθανούς καρπούς των NOS λυχνιών που διατηρείς.
Οφείλω όμως να παρατηρήσω ότι οι ενεργοί δορυφόροι,τα sub και τα...καλώδια που μεταχειρίζεται ο Ear δεν αναμένεται να είναι παρωχημένα με την πάροδο δεκαετίας.Και οι μετατροπείς ηλεκτρικής σε μηχανική ενέργεια εξακολουθούν να συνιστούν το κύριο κομμάτι οποιουδήποτε setup.
 
Last edited:

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Σου εύχομαι μακροζωία ώστε να δρέψεις ο ίδιος όλους τους πιθανούς καρπούς των NOS λυχνιών που διατηρείς.
Οφείλω όμως να παρατηρήσω ότι οι ενεργοί δορυφόροι,τα sub και τα...καλώδια που μεταχειρίζεται ο Ear δεν αναμένεται να είναι παρωχημένα με την πάροδο δεκαετίας.Και οι μετατροπείς ηλεκτρικής σε μηχανική ενέργεια εξακολουθούν να συνιστούν το κύριο κομμάτι οποιουδήποτε setup.
Οι μονοι καρποι που απολαμβανω απο τις nos λυχνιες μου και οχι μονο αυτες,ειναι οταν ακουω το συστημα στο οποιο τις/τα εχω και για οσο θα τα εχω.Οσο για το μελλον των δικων μου μηχανηματων,του Ear,των δικων σου και ολων,ο παππους μου ( :tongue: ) ελεγε "μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλο λογο μην πεις"............. "Αρκει στην ημερα το δικο της κακο".......... (αυτο δεν ηταν του παππου μου :) )
Post automatically merged:

Σου εύχομαι μακροζωία
Παρομοιως και σε σενα και ολους μας
 




PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ε........δεν θα ρωτησει κανενα ξερεις ουτε αυτος ουτε αλλοι ηλικιωμενοι :gotcha:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291
o συγκεκριμένος 74χρονος μπορεί να έχει αδυναμία σε ότι θέλει

View attachment 136287
Βρε και 20-χρονος καλλιτέχνης, δικαιούται επί του δημιουργικού να έχει οποιαδήποτε "προτίμηση" και "αδυναμία", ακόμα και σε μεγάλες παραμορφώσεις.

Εγώ στο σπίτι μου, οφείλω να το ακούσω όπως ακριβώς πέρασε γραμμένο στο μέσο, διότι οι δικές μου "προτιμήσεις" ή "αδυναμίες", θα αλλοιώσουν το δημιούργημα του καλλιτέχνη, προστιθέμενες σε αυτό.

Εξ ου και οι απλές αρχές της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής.
Απλές, αλλά όχι κατανοητές όπως φαίνεται...

Ως εκ τούτου, οι κάτοχοι κάποιων ηχοσυστημάτων, αισθάνονται την καλλιτεχνική φλέβα να τρέχει μέσα τους, και σπεύδουν να χρωματίσουν κατά το δοκούν το αποτέλεσμα, δρώντας δημιουργικά πάνω στην ηχογράφηση.
 
Last edited:


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
o συγκεκριμένος 74χρονος μπορεί να έχει αδυναμία σε ότι θέλει

View attachment 136287
Παλι τσουβαλι? Εγω , Νοεμβριο του '18 με βουλλα και υπογραφη, 16 Khz . Φιλος μου στα 48 του ,πανω απο 18 Khz.
Μην παρουμε τωρα και τις ηλικιες μερικων,των οποιων σχολια θεωρουμε και ευαγγελιο.
Λιγη περισοτερη σοβαροτητα δεν βλαπτει.
 

Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
Παλι τσουβαλι? Εγω , Νοεμβριο του '18 με βουλλα και υπογραφη, 16 Khz . Φιλος μου στα 48 του ,πανω απο 18 Khz.
Μην παρουμε τωρα και τις ηλικιες μερικων,των οποιων σχολια θεωρουμε και ευαγγελιο.
Λιγη περισοτερη σοβαροτητα δεν βλαπτει.
Να μας αναρτήσεις να δούμε τη βουλα και υπογραφή ...
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Παλι τσουβαλι? Εγω , Νοεμβριο του '18 με βουλλα και υπογραφη, 16 Khz . Φιλος μου στα 48 του ,πανω απο 18 Khz.
Μην παρουμε τωρα και τις ηλικιες μερικων,των οποιων σχολια θεωρουμε και ευαγγελιο.
Λιγη περισοτερη σοβαροτητα δεν βλαπτει.
48 ετων και ακουει 18 Khz? ειναι ανθρωπος η επαιζε στο MIB ?????
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
48 ετων και ακουει 18 Khz? ειναι ανθρωπος η επαιζε στο MIB ?????
Πραγματι.Και γω στην αρχη τον αμφισβητησα μεχρι που του εκανα τεστ με cd και με ........... κουφανε :roflmao:
Post automatically merged:

Προφανώς μιλάει για τον Μπάτμαν.
Οχι ρε,καλο παιδι ειναι :geek:
Σχεδιασε και ενα πολυ καλο πικαπ οταν σπουδαζε στην Αγγλια.Αλλα δεν εχει λαμπες και ειναι πολυκαναλος..........
Post automatically merged:

Να μας αναρτήσεις να δούμε τη βουλα και υπογραφή ...
Να παμε μαζι αν θελεις ,να κανουμε και οι δυο τεστ και να τα αναρτησουμε,αντι να κρινουμε -ισως- εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Ποτε ηταν η τελευταια φορα που τσεκαρες την δικη σου ακοη?Για μενα εκανα το τεστ για να ξερω που παω.Εσυ ξερεις που πας ?
 
Last edited:


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Τo οποιο σημαινει τι απο τα ηχειακια του υπολογιστη ? Οτι ολοι ειναι κουφοι? :laugh:
Αυτο που σου προτεινα ειναι καλυτερο.
Post automatically merged:

Post automatically merged:

Στα 15400 σταματησα να ακουω απο το ενα αρχαιο logitech Ζ4 του pc μου ,το αλλο δεν δουλευει.
Και το ασχετο sub μου ξεκινησα να το ακουω στα 33Hz. . Mην ζητησεις τωρα και - ποσα db, και πολυ ασχοληθηκαμε.....εγω τουλαχιστον εχω και πιο σοβαρα πραγματα να κανω ........................ ακομη και με την ακοη μου,γι αυτο την προσεχω πολυ .................... ;)
Η προταση ισχυει για σωστο τεστ.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
Τo οποιο σημαινει τι απο τα ηχειακια του υπολογιστη ? Οτι ολοι ειναι κουφοι? :laugh:
Ναι ... από τα ηχειάκια του υπολογιστή !!! ...λέγε μέχρι πόσο ψηλά άκουσες και μην υπεκφεύγεις

Και άμα έχεις αμφιβολίες κάνε το καστ στο home theater ή σε ότι άλλο έχεις.

To youtube κόβει τα πάντα άνω των 17 kHz, αλλά μην ανησυχείς .... δεν θα φτάσεις τόσο ψηλά
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Σου εγραψα πιο πανω απο ποσο μεχρι ποσο ακουσα.Δεν ειπα οτι φτανω στα 17Κ ειμαι ομως κοντα ;)
Ειμαι veeeeeeery happy με οτι ακουω να ξερεις :coffee:
Kαι φαινεται ακουω καλυτερα απο οτι μπορει το ηχειακι εδω να παιξει................ :laugh:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.324
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top