DACs - τελειωμό δεν έχουν

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.229
Reaction score
8.109
Μάπα είναι το Holoaudio dac. Τεράστια γλυκανάλατη αηδία ιδιαίτερα με λαμπατους ενισχυτές. Αηδία.
Μην ασχολείστε.
 
Last edited:



Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Μάπα είναι το Holoaudio dac. Τεράστια γλυκανάλατη αηδία ιδιαίτερα με λαμπατους ενισχυτές. Αηδία.
Μην ασχολείστε.
Μισό, μη γινει παρεξηγηση.
Δε μιλαμε για το απλο.
Ειναι το Λέβελ 3 Κιτσούν Εντίσιον, με την ασημενια καλωδιωση.
Αλλη κατηγορια.
 



Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
Υπάρχει κι αυτό με λιγότερο από τα μισά (760 € ). iFi Audio NEO.

4A9ECE9C-4C4D-4007-B143-CDF9FF5469C9.jpeg
49BD57B3-ACEF-4767-BC1F-0AC4EA58F788.jpeg




Όλα είναι σχετικά. Άμα κάνει 10.000 όλο το σύστημά σου δε δίνεις 5.000 μόνο για το dac. Με βλέπω τελικά να πηγαίνω στη δική μου μάρκα και να μου μείνει και ο προενισχυτής που ήδη έχω για δεύτερο σύστημα. http://www.athensproaudio.gr/en/cyr...AcoMnUJkvFvOdLu0OHl84ZiOWW9dgzUcaAv-zEALw_wcB
 

vidocq

Επαγγελματίας
Μηνύματα
508
Reaction score
127
Κάτσε ρε παιδιά. Πως το βγάλαμε ότι είναι μάπα; Γιατί απ'ότι ξέρω δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα. Οπότε λίγο δύσκολο να το έχετε ακούσει.
Κάτσε ρε παιδιά. Πως το βγάλαμε ότι είναι μάπα; Γιατί απ'ότι ξέρω δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα. Οπότε λίγο δύσκολο να το έχετε ακούσει.
Διάβασε το review του What HiFi και θα δείς άν είναι (Άν όχι μάπα) άξιο λόγου...!!!
 

Μηνύματα
2.524
Reaction score
7.337
Διάβασε το review του What HiFi και θα δείς άν είναι (Άν όχι μάπα) άξιο λόγου...!!!
Αυτό το link είναι για το 100. Εμείς λέμε για το 200Μ. Επίσης δεν είναι κανένα ευαγγέλιο το what hifi.

Δες λίγο τι λέει ο Steve:
 
Last edited:

Μηνύματα
353
Reaction score
683
Αντε, ας πούμε πως είναι καλά τα r2r dacs.

Πάμε στα Holo.

Η βασική έκδοση δεν είναι καλή;

Θέλει mundorf, θωράκιση στις αντιστάσεις και τηλεχειριστήριο (!!!) για να γίνει καλό;

Και άντε, ας πούμε πως το κιτσούνε εντίσιον είναι καλό, ενώ τα πιό φτηνά όχι.

Γιατί προτείνεται το μέϊ κιτσούνε εντίσιον που έχει εξωτερικό τροφοδοτικό και πολύ μεγαλύτερο κόστος;

(Χώρια που μου έρχονται συνειρμοί για την έκδοση Μαϊου 62 των ΜΚΕ...)
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Κανείς δεν είπε ότι είναι μάπα, απλά οι δυο reviewers, δεν ενθουσιάστηκαν γιατί περίμεναν κάτι περισσότερο, σαν αντικαταστάτη του θρυλικού (σχεδόν) dacmagic plus. Αλλά άλλο το 2012 (τότε βγήκε το dacmagic plus), άλλο το 2021, ο ανταγωνισμός είναι πολύ έντονος. Φυσικά ο μέσος φίλος του χομπυ θα μείνει σίγουρα ικανοποιημένος, χωρίς άλλο. Όσοι έχουν τη δυνατότητα να ακούν από dac των 3000 ευρώ σε συστήματα των 10000 και βάλε, προφανώς δεν θα μείνουν.
 


vidocq

Επαγγελματίας
Μηνύματα
508
Reaction score
127
Αυτό το link είναι για το 100. Εμείς λέμε για το 200Μ. Επίσης δεν είναι κανένα ευαγγέλιο το what hifi.

Δες λίγο τι λέει ο Steve:
Ντάξει ρε σείς.....ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ...
Είχα την εντύπωση ότι ο λόγος γίνεται για το 100...!!!
Ναί το 200 λογικά θά είναι καλύτερο ...!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Θα ενδιαφερόμουν να μάθω πως εκθειάζονται -και αντιστοίχως θάβονται άλλα- DACs ακούγοντας με δίδρομα εξιμισάρια. Και σε ποια απόσταση ακρόασης.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Θα ενδιαφερόμουν να μάθω πως εκθειάζονται -και αντιστοίχως θάβονται άλλα- DACs ακούγοντας με δίδρομα εξιμισάρια. Και σε ποια απόσταση ακρόασης.
Οι "καυτές" οκτάβες που έχεις στο μυαλό σου, προφανώς δεν παίζουν σε κανένα dac (χωρίς να φταίει το dac) οπότε υποθέτω η κρίση/κριτική γίνεται μόνο με τις υπόλοιπες...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Οι "καυτές" οκτάβες που έχεις στο μυαλό σου, προφανώς δεν παίζουν σε κανένα dac (χωρίς να φταίει το dac) οπότε υποθέτω η κρίση/κριτική γίνεται μόνο με τις υπόλοιπες...
Δεν κατάλαβα γρι
Ποιες οκτάβες δεν παίζουν σε κανένα dac? Εμβόλιο έκανες;

Μήπως εννοείς πως το σύστημα του @vidocq δεν παίζει μπάσο συνολικά; Γιατί αν εννοείς αυτό γράψτο ξεκάθαρα.

Και που φάνηκε για ποιες οκτάβες ενδιαφέρθηκα; Την 1η; Τις 2 πρώτες; Τις 3 πρώτες;

Μήπως φάνηκε για ποιο δυναμικό εύρος;

Προφανώς είναι παντελώς αναξιόπιστες οι κρίσεις του, το σύστημά του είναι ανεπαρκές και δεν μπορούν να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα.
 

vidocq

Επαγγελματίας
Μηνύματα
508
Reaction score
127
Αντε, ας πούμε πως είναι καλά τα r2r dacs.

Πάμε στα Holo.

Η βασική έκδοση δεν είναι καλή;

Θέλει mundorf, θωράκιση στις αντιστάσεις και τηλεχειριστήριο (!!!) για να γίνει καλό;

Και άντε, ας πούμε πως το κιτσούνε εντίσιον είναι καλό, ενώ τα πιό φτηνά όχι.

Γιατί προτείνεται το μέϊ κιτσούνε εντίσιον που έχει εξωτερικό τροφοδοτικό και πολύ μεγαλύτερο κόστος;

(Χώρια που μου έρχονται συνειρμοί για την έκδοση Μαϊου 62 των ΜΚΕ...)
Εγώ έχω το Holo Spring ii ΚΤΕ......Αυτό άκουσα , αυτό γούσταρα, αυτό πήρα...!!!
Ποτέ ΔΕΝ ανέφερα ότι τα Ι καί ΙΙ δέν είναι καλά....!!
Καί επίσης πρότεινα το ΜΑΥ γιατί στο άρθρο έχουν κατά καιρούς αναφερθεί καί DAC's πολλων χιλιάδων ευρώ...
Καί επειδή το έχω ακούσει , επιτρεψέ μου να σου πώ , πώς ΔΕΝ θα βείς καλύτερο DAC
ακόμα καί να πάς σέ DAC 5 Καί 6 φορές πιό ακριβό...!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...
ΑΥΤΟ είπα....!!!
Καί μή παρεξηγηθώ......Εξάλλου ο καθένας μπορεί να έχει την δική του άποψη αρκεί να μπορεί
να την υποστηρίξει....
Ειρήνη Υμίν....!!!
ΑΑααααααα.....Καί να μη ξεχάσω να απαντήσω στο '' Αντε, ας πούμε πως είναι καλά τα r2r dacs'' !!!!!
ΔΕΝ είναι μόνο καλά.....!!! Είναι η πεμπτουσία τών DAC's.....!!!
Ta DAC's με τα τσιπάκια των 7€ , ΔΕΝ γίνεται να στοιχίζουν πάνω από 1.000€.....Δε μπα νάναι ότι μάρκα θέλεις...
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Εμβόλιο έκανες;
ναι

Δεν κατάλαβα γρι
Ποιες οκτάβες δεν παίζουν σε κανένα dac;
όλες παίζουν σε όλα.... απλά υποθέτω οτι εννοείς πως ότι και να κάνει το dac, όσο καλό και να είναι, με τα εξάιντσα τι σύγκριση να κάνεις.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
όλες παίζουν σε όλα.... απλά υποθέτω οτι εννοείς πως ότι και να κάνει το dac, όσο καλό και να είναι, με τα εξάιντσα τι σύγκριση να κάνεις.
Ε, ναι.
Και διαβάζει και κόσμος που δεν ξέρει και παρασύρεται.
 

Μηνύματα
353
Reaction score
683
Εγώ έχω το Holo Spring ii ΚΤΕ......Αυτό άκουσα , αυτό γούσταρα, αυτό πήρα...!!!
Ποτέ ΔΕΝ ανέφερα ότι τα Ι καί ΙΙ δέν είναι καλά....!!
Καί επίσης πρότεινα το ΜΑΥ γιατί στο άρθρο έχουν κατά καιρούς αναφερθεί καί DAC's πολλων χιλιάδων ευρώ...
Καί επειδή το έχω ακούσει , επιτρεψέ μου να σου πώ , πώς ΔΕΝ θα βείς καλύτερο DAC
ακόμα καί να πάς σέ DAC 5 Καί 6 φορές πιό ακριβό...!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...
ΑΥΤΟ είπα....!!!
Καί μή παρεξηγηθώ......Εξάλλου ο καθένας μπορεί να έχει την δική του άποψη αρκεί να μπορεί
να την υποστηρίξει....
Ειρήνη Υμίν....!!!
ΑΑααααααα.....Καί να μη ξεχάσω να απαντήσω στο '' Αντε, ας πούμε πως είναι καλά τα r2r dacs'' !!!!!
ΔΕΝ είναι μόνο καλά.....!!! Είναι η πεμπτουσία τών DAC's.....!!!
Ta DAC's με τα τσιπάκια των 7€ , ΔΕΝ γίνεται να στοιχίζουν πάνω από 1.000€.....Δε μπα νάναι ότι μάρκα θέλεις...
Τότε, αφού μιλάμε για τέτοιο κόστος, γιατί να μην πάμε σε totaldac ή ακόμη και msb που είναι επίσης r2r;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top