DACs - τελειωμό δεν έχουν


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Οχι τα τη δικιά σου genelec , ρε συ !
Τη δικιά του . :lolsign:

Εχω ρε και βρύστωνες.
Bryston acoustics, εσύ δεν το ξέρεις.
View attachment 263108
Μη πάθεις καμιά Βρουκέλλωση απ' αυτούς τους Βρύστωνες, Βρούστωνες πωςτουςλεν....
Απ΄ τον Τουταγχαμών τους πήρες 2ο χέρι;;
Λίγο παλιοί φαίνονται με τη σκόνη και τους ιστούς τους! :roflmao:
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Οχι ρε συ μην φοβάσαι δεν παθαίνω τίποτα.
Είναι παλαιοί , ανακατασκευασμένοι τελικοί , από εμένα , μιά χαρά είναι μέσα , έξω είναι λίγο βρώμικοι .
10 ζευγάρια toshiba 2sa1302 ,2sc 3281 στο κανάλι ο μεγάλος , 4 ζευγάρια ίδια στο κάθε κανάλι ο μικρός
Αν θέλει κανείς τους πουλάω.
4χ100/8 4χ200/4 , 2χ300/8, 2χ350/4 σε γέφυρα. Ο μικρός .
2χ250/8 , 2χ450/4 ο μεγάλος.
Είναι μόνο 2U πάχος , το σασί τους .
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Κάποιος έπρεπε να βγάλει ανταγωνιστική συσκευή για το ifi zen dac air των 99 ευρώ......... το έκανε η Topping με το DX1 και με την ίδια τιμή. Κάτι μου λέει ότι στην SMSL ετοιμάζουν κάτι ανάλογο.

 
Last edited:

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
H τιμή topping, που αναφέρετε, είναι χωρίς ΦΠΑ (και χωρίς μεταφορικά, έξοδα εκτελωνιστή, δασμούς κλπ)...


Αντίστοιχα στην Ελλάδα η σειρά iFI Zen AIR τιμάται 80,56 ευρώ (περιλαμβάνει μεταφορικά, δασμούς, αμοιβές Εκτελωνιστών κλπ) + ΦΠΑ 24%.= 99,9 ευρώ , τελική τιμή.

Επίσης στην Ελλάδα, μπορείτε να δείτε από κοντά το προϊόν σε περίπου 15 καταστήματα που απασχολούν προσωπικό και ζουν δεκάδες οικογένειες......
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
H τιμή topping, που αναφέρετε, είναι χωρίς ΦΠΑ (και χωρίς μεταφορικά, έξοδα εκτελωνιστή, δασμούς κλπ)...


Αντίστοιχα στην Ελλάδα η σειρά iFI Zen AIR τιμάται 80,56 ευρώ (περιλαμβάνει μεταφορικά, δασμούς, αμοιβές Εκτελωνιστών κλπ) + ΦΠΑ 24%.= 99,9 ευρώ , τελική τιμή.

Επίσης στην Ελλάδα, μπορείτε να δείτε από κοντά το προϊόν σε περίπου 15 καταστήματα που απασχολούν προσωπικό και ζουν δεκάδες οικογένειες......
και Ευρώπη τόσο έχει 99 ευρω.....


από εκεί και πέρα, θα συμφωνήσω ότι καλό είναι να αγοράζουμε από την χώρα μας,ότι μπορούμε να βρούμε εδώ. Το έχω γράψει σε ανάλογα θέματα, ενώ πάντα γράφω για τα νέα μοντέλα της Ifi (με ένα γρήγορο ψάξιμο θα το δείτε). Διαθέτω και δυο συσκευές της άλλωστε, ενώ έχουν περάσει από τα χέρια μου άλλες δύο. Απλά υπάρχει μια διαφορά, εγώ δεν έχω κάποιο όφελος, δεν εμπορεύομαι συσκευές της. Εσείς εμπορεύεστε και κάνετε ένα σχόλιο που δε νομίζω ότι κολλάει στο νήμα, ενώ είναι και υποκειμενικό και ελαφρά "εμπαθές". Δηλαδή σας ενόχλεισε που κάποιος άνοιξε ένα νήμα, για μια συσκευή που είναι ανταγωνιστική με μια συσκευή που πουλάτε εσείς? Να γράφουμε μόνο για τα ifi τότε........ πολύ άστοχο από εσάς και μάλλον κάτι που δεν σας βοηθά και εμπορικά.
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ξέρει κάποιος να μου προτείνει ενισχυτή ακουστικών ?
Καλό το toping αλλά ή μόνη είσοδος που έχει είναι usb , και εγώ θέλω να δίνω αναλογικό σήμα από rca.
 

Μηνύματα
2.524
Reaction score
7.337

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.763
Reaction score
2.188
Δεν υπάρχει ουδέν τέτοια ερμηνεία, ούτε εμπάθεια, από εμένα, απλά σχετικά με το site στην Κίνα, επεσήμανα τις διαφορές ότι αφορά σε νούμερα, επειδή αναφέρατε και το ifi.
Δεν έχω δώσει τέτοιο δείγμα άλλωστε.

Καλώς γράφετε ότι θέλετε.
Έτσι κι αλλιώς προϊόντα θα βγαίνουν συνέχεια και καλύτερα και χειρότερα.


και Ευρώπη τόσο έχει 99 ευρω.....


από εκεί και πέρα, θα συμφωνήσω ότι καλό είναι να αγοράζουμε από την χώρα μας,ότι μπορούμε να βρούμε εδώ. Το έχω γράψει σε ανάλογα θέματα, ενώ πάντα γράφω για τα νέα μοντέλα της Ifi (με ένα γρήγορο ψάξιμο θα το δείτε). Διαθέτω και δυο συσκευές της άλλωστε, ενώ έχουν περάσει από τα χέρια μου άλλες δύο. Απλά υπάρχει μια διαφορά, εγώ δεν έχω κάποιο όφελος, δεν εμπορεύομαι συσκευές της. Εσείς εμπορεύεστε και κάνετε ένα σχόλιο που δε νομίζω ότι κολλάει στο νήμα, ενώ είναι και υποκειμενικό και ελαφρά "εμπαθές". Δηλαδή σας ενόχλεισε που κάποιος άνοιξε ένα νήμα, για μια συσκευή που είναι ανταγωνιστική με μια συσκευή που πουλάτε εσείς? Να γράφουμε μόνο για τα ifi τότε........ πολύ άστοχο από εσάς και μάλλον κάτι που δεν σας βοηθά και εμπορικά.
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Δεν υπάρχει ουδέν τέτοια ερμηνεία, ούτε εμπάθεια, από εμένα, απλά σχετικά με το site στην Κίνα, επεσήμανα τις διαφορές ότι αφορά σε νούμερα, επειδή αναφέρατε και το ifi.
Δεν έχω δώσει τέτοιο δείγμα άλλωστε.

Καλώς γράφετε ότι θέλετε.
Έτσι κι αλλιώς προϊόντα θα βγαίνουν συνέχεια και καλύτερα και χειρότερα.
Eγω απλά θα πω ότι ξαφνιάστηκα με το σχόλιο σας πιο πάνω. Ας το αφήσουμε να περάσει και ας πούμε ότι ήταν απλά μια κακή στιγμή (και το σχόλιο σας και η απάντηση μου).
Ξέρει κάποιος να μου προτείνει ενισχυτή ακουστικών ?
Καλό το toping αλλά ή μόνη είσοδος που έχει είναι usb , και εγώ θέλω να δίνω αναλογικό σήμα από rca.
Ifi zen can air..... τρεις είσοδοι, δυο με rca και μια με καρφάκι. Απλά κάλο θα ήταν να συνδυαστεί με ένα εξωτερικό τροφοδοτικό. Έρχεται με καλώδιο τροφοδοσίας (ομοαξονικό σε usb), αλλά χωρίς τροφοδοτικό. Για αρχή βάζεις κάτι απλό, αλλά το κάλο βελτιώνει τον ήχο . Bεβαια είμαστε εκτός θέματος, από την στιγμή που υπάρχει και ειδικό νήμα.
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.139
Reaction score
26.697
Ξέρει κάποιος να μου προτείνει ενισχυτή ακουστικών ?
Καλό το toping αλλά ή μόνη είσοδος που έχει είναι usb , και εγώ θέλω να δίνω αναλογικό σήμα από rca.
Αν θέλεις οικονομικό πρέπει να πας σε σκέτο ενισχυτή χωρίς ντακ.
 

head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Ξέρει κάποιος να μου προτείνει ενισχυτή ακουστικών ?
Καλό το toping αλλά ή μόνη είσοδος που έχει είναι usb , και εγώ θέλω να δίνω αναλογικό σήμα από rca.
Για ποια ακουστικά, δηλ. τι κατηγορίας; Για τον ενισχυτή πόσα χρήματα περίπου;
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Έτσι από περιέργεια, πιο σχετικά οικονομικό dac (κοντά στα 500 -600 ευρώ) με τηλεχειρισμό αν είναι δυνατό (ωστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως προ) θα συστήνατε??
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Έτσι από περιέργεια, πιο σχετικά οικονομικό dac (κοντά στα 500 -600 ευρώ) με τηλεχειρισμό αν είναι δυνατό (ωστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως προ) θα συστήνατε??
Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απο το SMSL M500 που κοστίζει λιγότερα απο 500 γιούργια. RCA - Balanced έξοδοι, αυτόνομη τροφοδοσία, τηλεχειρισμός, τα κάνει όλα και συμφέρει!
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.959
Reaction score
6.684
Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απο το SMSL M500 που κοστίζει λιγότερα απο 500 γιούργια. RCA - Balanced έξοδοι, αυτόνομη τροφοδοσία, τηλεχειρισμός, τα κάνει όλα και συμφέρει!
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Μόνο αρνητικό του, αν θέλουμε να μπούμε σε πολλή λεπτομέρεια, ότι έχει λίγο μούφα τηλεκοντρόλ. Και δεν είναι τόσο το θέμα η ποιότητά του που είναι κινεζιά, πες χέστηκες, αλλά ότι δεν πιάνει από μεγάλες γωνίες ή πολύ μεγάλη απόσταση. Το οποίο ανάλογα με την τοποθέτηση και το που κάθεσαι εσύ, μπορεί να είναι πρόβλημα.

Εγώ το έχω προσπεράσει γιατί το χειρίζομαι από δικό μου τηλεκοντρόλ (τύπου harmony) που είναι κοντά. Αλλά αν δεν το είχα αυτό θα βλαστημούσα αρκετά πιστεύω.
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.139
Reaction score
26.697
Από μετρήσεις σούπερ.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απο το SMSL M500 που κοστίζει λιγότερα απο 500 γιούργια. RCA - Balanced έξοδοι, αυτόνομη τροφοδοσία, τηλεχειρισμός, τα κάνει όλα και συμφέρει!
Μου αρέσει, προσιτό, πλήρες και αρκετά βολικό!Δηλαδή άνετα χρησιμοποιείται και σαν pro αν χρειαστεί!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top