Dedicated Living Room!!!





loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Επίσης, πως γίνονται οι υπολογισμοι;
Για να κάνεις τα lux σε lumens. Υπολόγισε το εμβαδόν της οθόνης σου σε τμ και πολλαπλασίασε με τα lux. Δηλαδή εμβαδόν (1,49Χ2,66=3,96)Χ119 lux=471,64 lumens.
Κάποιοι υποστηρίζουν (κι εγώ συμφωνώ μαζί τους) ότι μετρήσεις για lux πρέπει να πάρεις απο 9 σημεία της οθόνης και μετά να βγάλεις μέσο όρο.
Για τα fl: (lumensxscreen gain)/εμβαδόν οθόνης σε τετραγωνικά πόδια=565,97/42,95=13,18 fl

Μια χαρά λοιπόν!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Για να κάνεις τα lux σε lumens. Υπολόγισε το εμβαδόν της οθόνης σου σε τμ και πολλαπλασίασε με τα lux. Δηλαδή εμβαδόν (1,49Χ2,66=3,96)Χ119 lux=471,64 lumens.
Κάποιοι υποστηρίζουν (κι εγώ συμφωνώ μαζί τους) ότι μετρήσεις για lux πρέπει να πάρεις απο 9 σημεία της οθόνης και μετά να βγάλεις μέσο όρο.
Για τα fl: (lumensxscreen gain)/εμβαδόν οθόνης σε τετραγωνικά πόδια=565,97/42,95=13,18 fl

Μια χαρά λοιπόν!
Τώρα μάλιστα! Ευχαριστώ πολυ!! :)
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Μανο καλησπερα
Ωραιος ο χωρος σου μπραβο!
Πως παει το sub ολα καλα για σκεφτομουν και εγω να το αγορασω και θελωτην βοηθεια σου
Ποσα τελικα πληρωσες και απο που?

Σε ευχαριστω
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Καλησπερα φίλε μου!
Το σαμπ είναι πολυ καλό. Παρά πολυ καλό. Αν δε σε πειράζει το μέγεθος του, είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα. Το πήρα απο το γερμανικό site klangimlot.de, τώρα απο ότι είδα είναι klangimlot.com. 799 +90 μεταφορικά πλήρωσα. Τώρα είναι στα 899 ευρώ. Γιατι αραγε;; Το σύστημα τους δεν υποστήριζε αποστολή σε Ελλαδα κ η παραγγελία περάστηκε manually. Αν σε ενδιαφερει, στειλ? τους ένα mail για να σου πούνε.
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Σύντεκνος είσαι βρε; Ελα να το ακούσεις άμεσα!!

Μανο σε ευχαριστω παρα πολυ θα σου στειλω με πμ τηλ να τα πουμε.
 




PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Φανταστικος ο χώρος μπράβο... το τράπεζακι όλα τα λεφτά !!!! :607:
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top