Dedicated Living Room!!!

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Παρεμπιπτόντως Μανώλη, ο δικός μου ήταν πολυ πιο καθαρούλης απο τον δικο σου. Ο προβολεας. :)

Απο όσα είδα εκεί μεσα, με προβληματισε ο χρωματικος τροχός ο οποίος σε ορισμένα σημεία είχε κάποια σημάδια σαν χαρακιές που δεν φευγουνε. Τι να πω... Για τα υπόλοιπα, οπότε μπορεί σας τα αναλυει ο υπεύθυνος.
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Απο όσα είδα εκεί μεσα, με προβληματισε ο χρωματικος τροχός ο οποίος σε ορισμένα σημεία είχε κάποια σημάδια σαν χαρακιές που δεν φευγουνε. Τι να πω...
:402:
τι στο καλό,κατάσκοπος της Μπενεκού τον συναρμολόγησε;:105:

μακάρι να μην φαίνεται τίποτα όταν προβάλει εικόνα,για να δούμε...
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Κλείσαμε 10ωρο κ βαλε.. Ο Μανώλης έφυγε πριν λίγο. Όλα πήγαν παρά πολυ καλά, το μικρό σαμπ έμεινε να υποβοηθά το γουρουνι, καθαριστηκε ο προβολέας κ πλέον η εικόνα είναι όπως πρεπει. Πρεπει να φύγω τώρα. Θα επανέλθω αύριο με λεπτομέρειες..

Μανώλη Καστρουνή σε ευχαριστώ και δημόσια. Αψογος σε όλα σου!
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Πρεπει να φύγω τώρα. Θα επανέλθω αύριο με λεπτομέρειες..
Το αύριο ήρθε....τις λεπτομέρειες περιμένουμε:105:

'Αντε βρε σύντεκνε...ξεκίνα από τα lux του Optoma να γουστάρουμε:116:
 


Μηνύματα
627
Reaction score
39
Φωτό έχω ελάχιστες. Μια δυο με τον optoma cabrio και άλλη μια για να σε πειράξω συντεκνε.. Ωστόσο οφειλω να σε ανεβασω και λιγο.. σε συνολική αίσθηση, contrast και χρώματα ο benq υπερέχει... Κ δεν το λέω εγώ.. Άρα...

ImageUploadedByTapatalk1348396601.551419.jpg

ImageUploadedByTapatalk1348396622.607563.jpg

ImageUploadedByTapatalk1348396318.402450.jpg
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Στη φωτό με τα 11,9 fl, οι κάθετες ρίγες γιατί εμφανίζονται?
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Κατα τα αλλά. Ο Μανώλης έκανε τα κόλπα του κ εγώ προσπαθούσα (ανεπιτυχώς) να παρακολουθήσω.. Φρόντιζα να τον έχω σε ετοιμότητα και εγρήγορση ανά πάσα στιγμή (καφέ!!!). Λόγω έλλειψης χρόνου και υποχρεώσεων το βράδυ αρκεστηκαμε σε ταπεινό delivery το οποίο με τα χίλια ζόρια τίμησε.. Καφές και πάλι καφές!! :)

Ο Μανωλης προσπαθησε να ενταξει και το dynamo στο set up και το πετυχε. Πλεον βρισκεται πισω και αριστερα απο τον καναπε. Επισης μου εκανε εντυπωση ποσο αρυθμιστο ηταν το svs. Βάλαμε στην αρχή μουσικουλα και μέχρι κ εγώ κατάλαβα ότι το σαμπ ήταν αλλού για αλλού. Η πλάκα ήταν αργοτερα οταν του λέγα ότι θέλω χαμηλό κινηματογράφου. Έχω μια ψιλοαναισθησία στο χαμηλο. Κ αφού βεβαιωθηκαμε ότι ο απο κάτω λείπει ξεκινήσαμε τις δοκιμές εναλλασσοντας τις 3 μνήμες που έφτιαξε με transformers 3 και tron legacy. Ειδικά στο δεύτερο το svs φυσούσε και ξεφυσουσε σαν τρελό! Θαυμάσια!!!
Ο κος Μποντ με βοήθησε να καταλάβω την χωρίς βάθος εικόνα που έβλεπα μέχρι χθες. Θα ανεβάσω καποια στιγμή Φωτό συγκρινοντας παλιά και νέα εικόνα.

Το συμπέρασμα είναι ότι έχει γίνει ότι καλύτερο που γινόταν βάσει των περιορισμών που θέτει το σαλόνι. Οι ανακλασεις απο το ανοιχτόχρωμο ταβάνι δημιουργούν πρόβλημα. Τουλάχιστον δεξιά αριστερά τα πράγματα είναι πολυ καλύτερα μετα το πρόσφατο φαψιμο..

Όταν ευκαιρίσει ο καλιμπράτορας ας δώσει παραπάνω λεπτομέρειες τις οποίες εγώ αδυνατώ να διατυπώσω όπως πρεπει..
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Στη φωτό με τα 11,9 fl, οι κάθετες ρίγες γιατί εμφανίζονται?
Δύσκολα μου βάζεις... Έτσι όπως πέφτει το φως σε συνδυασμό με τη γωνία λήψης δημιουργείται αυτό το εκπληκτικό φαινόμενο. :) σοβαρά, δεν έχω ιδέα. Κάτι μου ανέφερε ο Μανώλης αλλα μου διαφεύγει... :)
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Δεν είναι 11,9 fl αλλά 119 lux....έτσι νομίζω...αν κάνω και σε αυτό λάθος:609:
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Κατα τα αλλά. Ο Μανώλης έκανε τα κόλπα του κ εγώ προσπαθούσα (ανεπιτυχώς) να παρακολουθήσω.. Φρόντιζα να τον έχω σε ετοιμότητα και εγρήγορση ανά πάσα στιγμή (καφέ!!!). Λόγω έλλειψης χρόνου και υποχρεώσεων το βράδυ αρκεστηκαμε σε ταπεινό delivery το οποίο με τα χίλια ζόρια τίμησε.. Καφές και πάλι καφές!! :)

Ο Μανωλης προσπαθησε να ενταξει και το dynamo στο set up και το πετυχε. Πλεον βρισκεται πισω και αριστερα απο τον καναπε. Επισης μου εκανε εντυπωση ποσο αρυθμιστο ηταν το svs. Βάλαμε στην αρχή μουσικουλα και μέχρι κ εγώ κατάλαβα ότι το σαμπ ήταν αλλού για αλλού. Η πλάκα ήταν αργοτερα οταν του λέγα ότι θέλω χαμηλό κινηματογράφου. Έχω μια ψιλοαναισθησία στο χαμηλο. Κ αφού βεβαιωθηκαμε ότι ο απο κάτω λείπει ξεκινήσαμε τις δοκιμές εναλλασσοντας τις 3 μνήμες που έφτιαξε με transformers 3 και tron legacy. Ειδικά στο δεύτερο το svs φυσούσε και ξεφυσουσε σαν τρελό! Θαυμάσια!!!
Ο κος Μποντ με βοήθησε να καταλάβω την χωρίς βάθος εικόνα που έβλεπα μέχρι χθες. Θα ανεβάσω καποια στιγμή Φωτό συγκρινοντας παλιά και νέα εικόνα.

Το συμπέρασμα είναι ότι έχει γίνει ότι καλύτερο που γινόταν βάσει των περιορισμών που θέτει το σαλόνι. Οι ανακλασεις απο το ανοιχτόχρωμο ταβάνι δημιουργούν πρόβλημα. Τουλάχιστον δεξιά αριστερά τα πράγματα είναι πολυ καλύτερα μετα το πρόσφατο φαψιμο..

Όταν ευκαιρίσει ο καλιμπράτορας ας δώσει παραπάνω λεπτομέρειες τις οποίες εγώ αδυνατώ να διατυπώσω όπως πρεπει..
καλες θεασεις-ακροασεις ......:615:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Ο καντηλάκιας τον έπιασε αδιάβαστο τον συντονιστή! :204::204:
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Dedicated Living Room!!!

Μανώλη καλοθέατα-καλοάκουστα:403:

Μόλις τα λέγαμε με τον καλιμπράτορα,όλα καλά πήγαν απ' ό,τι μου είπε....:119:
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Η οθόνη είναι 104''; Μιλάμε για 355 ansi lumens ή 11,09 fl αν η οθόνη έχει gain τη μονάδα. Οριακά λίγο κι εδώ.
 



Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.661
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top