Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Όσοι μπορούν να τα αγοράσουν, καλά κάνουν και τα αγοράζουν.
Το κακό είναι όταν έρχονται άλλοι και προσπαθούν να σε πείσουν πως μόνο εκείνα είναι καλά και τίποτε άλλο. Μάλιστα μπορεί να είναι μπαρμπάδες που λόγω ηλικίας και μόνο, δεν ακούν όπως ακούει ένας τριαντάχρονος.
Έστω κι έτσι, δεν υπάρχει μία έστω μέτρηση από αυτά τα μηχανήματα πως είναι τόσο καλά όσο ισχυρίζονται.

Οι υπόλοιποι, προσπαθούμε με ότι έχουμε να πετύχουμε το καλύτερο και πολλές φορές το καταφέρνουμε αλλά με άσχημο περιτύλιγμα. Όλοι μας αν είχαμε τη δυνατότητα για ηχοσύστημα των 300 χιλ, θα το κάναμε και θα ήταν σίγουρα ηχητικά πιό εντυπωσιακό από αυτά της έκθεσης γιατί θα το ψάχναμε αλλιώς.

Τώρα αν κάποιος θέλει ενισχυτή tla, ας τον πάρει αλλά να μη προσπαθεί να με πείσει πως είναι τόσο πολύ καλύτερος από έναν hypex ας πούμε. Θα είναι, δε λέω, αλλά δεν το στηρίζει με τίποτε άλλο εκτός όμορφου περιτυλίγματος, βάρους και γερόντικων αυτιών. Το αν είναι 60 με 100 φορές καλύτερος αναλογικά με τη διαφορά τιμής, αμφιβάλλω.

Επίσης το να ακούμε μόνο για κάποιον Mark και TLA, μου θυμίζει γκόμενα που γουστάρει δυό γκόμενους και δεν του κάθονται.

Τέλος όταν ακούω να λένε για σαξόφωνα και jazz, προσωπικά βγάζω σπυριά.
Σε αυτές τις τιμές πρέπει να μπορούν να παίξουν τα πάντα καλά. Από τζαζ, new age κλπ έως death metal χωρίς να ιδρώσουν. Το τι θα ακούσω, δε θα μου το υπαγορέψει το ηχείο αλλά εγώ.
 




Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Όσοι μπορούν να τα αγοράσουν, καλά κάνουν και τα αγοράζουν.
Το κακό είναι όταν έρχονται άλλοι και προσπαθούν να σε πείσουν πως μόνο εκείνα είναι καλά και τίποτε άλλο. Μάλιστα μπορεί να είναι μπαρμπάδες που λόγω ηλικίας και μόνο, δεν ακούν όπως ακούει ένας τριαντάχρονος.
Έστω κι έτσι, δεν υπάρχει μία έστω μέτρηση από αυτά τα μηχανήματα πως είναι τόσο καλά όσο ισχυρίζονται.

Οι υπόλοιποι, προσπαθούμε με ότι έχουμε να πετύχουμε το καλύτερο και πολλές φορές το καταφέρνουμε αλλά με άσχημο περιτύλιγμα. Όλοι μας αν είχαμε τη δυνατότητα για ηχοσύστημα των 300 χιλ, θα το κάναμε και θα ήταν σίγουρα ηχητικά πιό εντυπωσιακό από αυτά της έκθεσης γιατί θα το ψάχναμε αλλιώς.

Τώρα αν κάποιος θέλει ενισχυτή tla, ας τον πάρει αλλά να μη προσπαθεί να με πείσει πως είναι τόσο πολύ καλύτερος από έναν hypex ας πούμε. Θα είναι, δε λέω, αλλά δεν το στηρίζει με τίποτε άλλο εκτός όμορφου περιτυλίγματος, βάρους και γερόντικων αυτιών. Το αν είναι 60 με 100 φορές καλύτερος αναλογικά με τη διαφορά τιμής, αμφιβάλλω.

Επίσης το να ακούμε μόνο για κάποιον Mark και TLA, μου θυμίζει γκόμενα που γουστάρει δυό γκόμενους και δεν του κάθονται.

Τέλος όταν ακούω να λένε για σαξόφωνα και jazz, προσωπικά βγάζω σπυριά.
Σε αυτές τις τιμές πρέπει να μπορούν να παίξουν τα πάντα καλά. Από τζαζ, new age κλπ έως death metal χωρίς να ιδρώσουν. Το τι θα ακούσω, δε θα μου το υπαγορέψει το ηχείο αλλά εγώ.
Μη λες για σπυριά και φοβάμαι. Εχω βγάλει κάποια και φοβάμαι μην είναι αυτή η ευλογιά των πιθήκων. Εαν και έχω κάνει σαν παιδί εμβόλιο κατά της ευλογιάς (μας κάνανε τότε) και έχω περάσει και ανεμοβλογιά.
 

Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Πάντως υπάρχει γενικά μιά τάση από άτομα που τα έχουν σκάσει πολύ χοντρά σε συστήματα, να μιλάνε άσχημα για τα υπόλοιπα και για τους κατόχους τους.

Αν τα ίδια άτομα ήταν πραγματικά πλούσια, θα μας έγραφαν στα @@ τους κανονικότα και θα έπαιρναν ότι πιό ακριβό υπάρχει χωρίς να τους νοιάζουν οι μετρήσεις καλωδίψν κλπ.

Υπήρξε κάποια στιγμή μιά κόντρα ανάμεσα σε ένα nissan patrol και μιά porsche 918. Το βαν κέρδισε την κόντρα. Δε νομίζω να υπάρχει κανά ψυχάκι που θα προτιμούσε το patrol αν είχε τη δυνατότηατα να πάρει το porsche.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Σε αυτές τις τιμές πρέπει να μπορούν να παίξουν τα πάντα καλά. Από τζαζ, new age κλπ έως death metal χωρίς να ιδρώσουν. Το τι θα ακούσω, δε θα μου το υπαγορέψει το ηχείο αλλά εγώ.
Πήγαινε βάλε κανένα death metal, κανένα hip hop σαν αυτά που ανεβάζει ο Κώστας, κανένα δύσκολο κλασικής μουσικής σε αυτά τα δωμάτια να δεις πως θα διακτινιστούν να το βγάλουν. 😀
 


Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Πήγαινε βάλε κανένα death metal, κανένα hip hop σαν αυτά που ανεβάζει ο Κώστας, κανένα δύσκολο κλασικής μουσικής σε αυτά τα δωμάτια να δεις πως θα διακτινιστούν να το βγάλουν. 😀
Αυτομάτως όμως μου δείχνει πως το σύστημα που διαφημίζει είναι για το πεός γιατί δε μπορεί να παίξει τα πάντα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Αυτομάτως όμως μου δείχνει πως το σύστημα που διαφημίζει είναι για το πεός γιατί δε μπορεί να παίξει τα πάντα.
Μουσική παίζει , όχι σκουπίδια.
Αυτή είναι η επίσημη απάντηση που έχω ακούσει ο ίδιος. 😀
 

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Πάντως υπάρχει γενικά μιά τάση από άτομα που τα έχουν σκάσει πολύ χοντρά σε συστήματα, να μιλάνε άσχημα για τα υπόλοιπα και για τους κατόχους τους.
Πάντως εγω διαπιστώνω ότι υπάρχει και το αντίθετο.

Αν τα ίδια άτομα ήταν πραγματικά πλούσια, θα μας έγραφαν στα @@ τους κανονικότα και θα έπαιρναν ότι πιό ακριβό υπάρχει χωρίς να τους νοιάζουν οι μετρήσεις καλωδίψν κλπ.
Αυτό ήθελα να μεταδώσω στο πόστ μου. Οι πλούσιοι αυτό κάνουν. Σιγά να μην κάτσουν να ασχοληθούν. Τώρα άλλοι που λές , έχουν άλλους λόγους δεν ξέρω. Θα είναι απο κάποιο ελάχιστο σπάνιο ποσοστό που ψάχνουν κάποιο είδος αποδοχής ή επιβεβαίωσης. Εγω δεν έχω πρόβλημα με κανέναν, απλώς το θεωρώ βαρετό. :D
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Θα έπρεπε να είχε ήδη γίνει αντιληπτό:
Όταν ενα μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού, ισως και 15-20% είναι αντιεμβολιαστές, μην περιμένετε να βγάλετε άκρη. Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν απλά δεδομένα. Γι αυτούς δεν είναι απλά, και κολλάνε με φανατισμό στην ατεκμηρίωτη αποψούλα τους. Δεν έχουν δυνατότητα μάθησης.
Ισως το 1/4 απο αυτούς να μπορούν να καταλάβουν αν τους αναλυθούν τα δεδομένα, οι υπόλοιποι δεν εχουν ελπίδα.
 



Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
....θα κανω μεταγραφη* στο ASR, οταν μαθω εγγλεζικα 🐒
διορθωση, θα παρω μεταθεση στην αλλη ακρη του ατλαντικου.
οσο-οσο για να γλυτωσω.
Μίλα του Ελληνικά. Θα καταλαβαίνει ο Αμίρ. :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
Πώς τολμάτε να αμφισβητείτε τον Μαρκ?! :o
Ο άνθρωπος είναι μετενσάρκωση.
Του πιθήκου από την γνωστή ταινία του Κιούμπρικ.

FB_IMG_1653609175896.jpg


😜

View attachment 252580
"αφτερ οουλ διζ μεζουρμεντς εντ τεστζ ... δέι στιλ ντοντ αντερστααααντ ¨
Σα νέοι μαθητές που δήθεν βγάζουν δικά τους papers.
Αλλά δεν..

FB_IMG_1653608854881.jpg


Η περιγραφή του δασκάλου, ταιριάζει γάντι σε κάτι κείμενα που διάβασα εδώ μέσα.
Χοστατζ γενικώς, και στη λογική. 😝
 

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
ΙΕΚ Αμίρ. Όλες οι γλώσσες , αποδεκτές. :D
View attachment 252580
"αφτερ οουλ διζ μεζουρμεντς εντ τεστζ ... δέι στιλ ντοντ αντερστααααντ ¨
Απορώ πως σχεδιάζανε και φτιάχνανε μηχανήματα πρίν τον Αμίρ. Απορώ εαν υπήρχε καν η φυσική. :D
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.786
Κοριτσχια απο την Πολη του Ηλιου
τα λεει καλητερα ο δικος μου (ιδγιο ζωδιο στο κινεζικο γαρ) 🐒
Απορώ πως σχεδιάζανε και φτιάχνανε μηχανήματα πρίν τον Αμίρ. Απορώ εαν υπήρχε καν η φυσική. :D
δεν ειχα γεννηθει, αποτι καταλαβαινω εκ του αποτελεζματος ...μπουκαλιστκα... πχιασε ενα κιλο λαμπα, πχιασε και μισο κιλο αντιστατες.. και κανα πυκνωτη βαλε μεσα.. 🐒
 
Last edited:

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Κοριτσχια απο την Πολη του Ηλιου
τα λεει καλητερα ο δικος μου (ιδγιο ζωδιο στο κινεζικο γαρ) 🐒

δεν ειχα γεννηθει, αποτι καταλαβαινω εκ του αποτελεζματος ...μπουκαλιστκα... πχιασε ενα κιλο λαμπα, πχιασε και μισο κιλο αντιστατες.. και κανα πυκνωτη βαλε μεσα.. 🐒
Α, όλα και όλα μετράει το βάρος στις λάμπες.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top