Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου


Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Γιατι δεν εχουν βγαλει πιο προσιτα πραγματα? tsakiridis, Lab12, Ideon Ayazi....
Το πιο φθηνό ενισχυτικό (ολοκληρωμένος) των αδερφών Τσακιρίδη,κοστίζει πολύ πάνω από 1500 ευρώ ,ενώ είναι και λαμπάτος που τον κάνει ακόμα πιο ειδική αγορά. Το πρώτο ayazi έπαιζε στα 800 ευρώ......μετά χάθηκε και εκεί ο λογαριασμός. Ο μόνος που βγάζει κάτι προσιτό (τρανζιστοράτος ολοκληρωμένος),είναι η Audio Technologies,αλλά και πάλι μιλάμε για μια εταιρεία, που δεν ξέρω αν έχει κανονική παραγωγή ή απλά ασχολείται μόνο με ατομικές παραγγελίες.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
φυσικά υπάρχει και ο τρίτος δρόμος.
ο φτιάχνω_μια_γυαλιστερή_παπάτζα_και_ότι_κάτσει_βάζω_καλώδια_αντικραδασμικά_και_5_ρηβιουερ_να_σπρώχνουν και έτοιμο το δίδρομο με 5αράκι γούφερ που στα 25000 δεν έχει αντίπαλο.
Για αυτούς λέω. Και κυρίως για εκείνους που ενώ μιλάνε για ακριβά υλικά και ανταγωνιστικότητα στην ποιότητα και κατηγορία τιμής που εκπροσωπούν, στην πραγματικότητα το προϊόν τους το πούλησαν στους εμπόρους στο 1/5 μέχρι και στο 1/10 της λιανικής. Δηλαδή σε αυτό το 1/10 έχουν βάλει μέσα κόστος-κέρδος-φόρο. Οπότε για ποια ακριβά υλικά μιλάμε.
Σε αυτό που έχει τιμή χονδρικής 600€ και στον πελάτη το πουλά 3000€ και 5000€;

Από την άλλη, γνωρίζω κατασκευαστές εξωτερικού που πουλάνε χοντρική στο 40%-50% της λιανικής. Και τα προϊόντα τους είναι καταπληκτικά στην κατηγορία τους.
Δεν λέω πως δεν υπάρχουν και Έλληνες. Απλά δεν ξέρω.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.496
Reaction score
14.648
Που τα βρίσκουν όλοι οι κατσκευαστές αυτά τα ονόματα. ? Χάθηκε κάτι πιο, ρε παδί μου, σχετικό με την τέχνη ?

Τι wadax μου θυμίζει σφουγγαράκι καθαρίσματος, ή άζαξ για τα τζάμια.
Το Κρόνος κάτι βαρύ που θα μου πέσει στο κεφάλι και με καταπιέζει.
:D
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Σταματα τους χαρακτηρισμους βλακα! Σε κανουν να φαινεσαι ακομα ποιο γελοιος απο οτι εισαι ενω εσυ νομοζεις οτι ανεβαινεις σαν παγωνι στους ασχετους εδω μεσα....

Δηλ... δεν στο ειπε ο Γερμανος αντιπροσωπος. ουτε ο Μενιος, ουτε ο Δημος (για να γλιτωσεις την αγωγη) αλλα.... ο (ψαξε βρεστον) Μαρκ.... Ξερεις ποσους γελοιους σαν και εσενα εχω δει? Το εχω ξαναπει αυτο.... Οταν εσυ πηγαινες, εγω δεν ερχομουν... ξαναρχομουν!

Καταλαβες τωρα?
Πάντως εύγε, έχεις κατάφερει να εξοργήσεις το gpol. Αυτό 20 χρόνια δεν το κατάφερε κανείς! ΒΤW Γιώργο Θεοφιλάκο εσύ?
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Ελα ντε....που βρισκεται τωρα?καποια στιγμη ειμαστε μαζι στο Μοναχο και το βραδυ τρωγαμε κοτσι με weiss Franziscaner μπυρα σε ενα γαματο στεκι στο Μοναχο....Θα βρω την φωτογραφια που περπαταμε στον διαδρομο και νομιζω διπλα του ηταν ο Tidal μας......
 


VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Ελα ντε....που βρισκεται τωρα?καποια στιγμη ειμαστε μαζι στο Μοναχο και το βραδυ τρωγαμε κοτσι με weiss Franziscaner μπυρα σε ενα γαματο στεκι στο Μοναχο....Θα βρω την φωτογραφια που περπαταμε στον διαδρομο και νομιζω διπλα του ηταν ο Tidal μας......

Εμας μας ξεζουμιαζανε κατι κουριτσια στο καστρο διπλα στο ποταμι και εσεις αραζατε με τα κοτσια και τις μπυρες.. Αδικιες.
 

Μηνύματα
888
Reaction score
888
Aρλουμπες παλι....

Το βινυλιο "γ@μ@ει" οποιοδηποτε ψηφιακο "τσολι" ειδικα στα πολυ χαμηλα και στην αναδειξη των μικροδυναμικων τους (που κανενας -ποτε δεν εχει ακουσει με ψηφιακο).... Το μπασο απο καλοστημενο (και καλο - οχι απαραιτητα ακριβο) πικαπ δεν παιζεται με τιποτα...
Τί είναι τα μικροδυναμικά; Η έννοια των "δυναμικών" δεν αφορά στην απόδοση του δυναμικού εύρους των ηχογραφήσεων, δηλαδή των ακραίων διαφορών στάθμης;
 


head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Τί είναι τα μικροδυναμικά; Η έννοια των "δυναμικών" δεν αφορά στην απόδοση του δυναμικού εύρους των ηχογραφήσεων, δηλαδή των ακραίων διαφορών στάθμης;
Με λίγα λόγια είναι οι πολύ μικρές μεταβολές στην ένταση ενός ήχου, (συχνά περιοδικές). Για παράδειγμα ένα πολύ-πολύ ελαφρύ "τρέμολο" σε μιά νότα που σβήνει, ή στη φωνή ενός ερμηνευτή. Όσο πιο γραμμικό και αθόρυβο είναι ένα σύστημα, τόσο πιό εύκολα αναπαράγει/αναδεικνύει τα μικροδυναμικά.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Μπράβο TLA!!!!

Τιιιιιιιιι;

Με σαμπγούφερ παίζανε;

:o

Κλαπατσίμπανα δηλαδή; Τι παρακμή Θεέ μου :cry:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.562
Τιιιιιιιιι;

Με σαμπγούφερ παίζανε;
Και 2 μάλιστα.
Με πολύ dsp μάλιστα.
Πσηφιακα.

Κλαπατσίμπανα δηλαδή;
Έτσι λένε κάποιοι κάποιοι.
Άστα. Θρήνος.
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.035
Μπράβο TLA!!!!

Το είχα δει και σκόπευα να το αναρτήσω στο φόρουμ, αλλά πρόλαβε και το εμφιάλωσε.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Να ξέρετε, δεύτερο χέρι σαμπγούφερς, δεν αγοράζουμε.

Α μα πια!

:fuckyou::fuckyou::fuckyou:

Ψιτ καλέ, παίζει κανένα καλό τζενελεκ σε τιμή χώμα;)
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.562
Μικροί δορυφόροι* αυτοί που είχαν, γι'αυτο έβαλαν σαμπ με 2,5 κιλοβατ το καθένα μάλιστα.

Τι τα θέλουν; πάρτι θα κάνουν με ραπ μουσική;


*8" Μιντ, 12" γουφερ
Το σαμπ με πολύ dsp, μιλάμε για ψηφιακίλα.
Του σατανά, όχι αγνά αναλογικά.
 
Last edited:

Μηνύματα
888
Reaction score
888
Με λίγα λόγια είναι οι πολύ μικρές μεταβολές στην ένταση ενός ήχου, (συχνά περιοδικές). Για παράδειγμα ένα πολύ-πολύ ελαφρύ "τρέμολο" σε μιά νότα που σβήνει, ή στη φωνή ενός ερμηνευτή. Όσο πιο γραμμικό και αθόρυβο είναι ένα σύστημα, τόσο πιό εύκολα αναπαράγει/αναδεικνύει τα μικροδυναμικά.
Υπάρχει περίπτωση ένα σύστημα να αναδεικνύει τα μακροδυναμικά και να μην τα καταφέρνει στα μικροδυναμικά; Δεν πρέπει να είναι αθόρυβο για να αναδείξει και τα μακροδυναμικά και τα μικροδυναμικά όπως τα λέτε;
Μου φαίνεται αδιανόητο και πάντοτε είχα την απορία γιατί αναφέρονται οι reviewer στα μικροδυναμικά. Εκτός αν γράφουν ασυναρτησίες, το οποίο είναι και το πιθανότερο.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.795
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AlexisAvdis
Top