Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Ρε πρεμούρα... ούτε μετοχές της TLA, ή μετοχές στο anti-subwoofer, anti-digital κίνημα να είχε κάποιος :D

Πόσο άδεια είναι η ζωή μερικών (και μερικών και το κεφάλι δυστυχώς είναι εξίσου άδειο από ότι βλέπουμε :D )...
ignore κ εσύ :fuckyou: :roflmao:
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
ελπίζω να μην γίνει αναστροφή (αρνητικό που του έχω ρίξει ήδη ignore, αρνητικό αυτός σε μένα, μην γίνει θετικό :D ) :D
 











billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Θεοποιούμε τύπους (γενικά μιλάω) που γράφουνε διθυραμβικά review και για συσκευές που δεν αξίζουν ούτε μισό cent από όσα ζητάνε, εκθειάζουν κατασκευές που δεν κάνουν τίποτα από αυτά που υπόσχονται... εφόσον οι "απόψεις" τους στηρίζουν την "άποψη" μας, τους αναφέρουμε συνεχώς λες και είναι κάποια Θεϊκή οντότητα... :D
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Κακοποίηση λέγεται αυτό.

View attachment 252565
Subanana λεγεται...
Θεοποιούμε τύπους (γενικά μιλάω) που γράφουνε διθυραμβικά review και για συσκευές που δεν αξίζουν ούτε μισό cent από όσα ζητάνε, εκθειάζουν κατασκευές που δεν κάνουν τίποτα από αυτά που υπόσχονται... εφόσον οι "απόψεις" τους στηρίζουν την "άποψη" μας, τους αναφέρουμε συνεχώς λες και είναι κάποια Θεϊκή οντότητα... :D
Μονον τον Κωστα, εσενα και τον Νταχαρη πρεπει να ακουμε για να καταληξουμε με κλαμπατσιμπανα....
Εδω άλλοι κάνουν μια μικρή γενετική τροποποίηση και πατεντάρουν βασικές τροφές, εκεί κολλάμε ? :D
Οπως οι subananes ας πουμε?
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Μονον τον Κωστα, εσενα και τον Νταχαρη πρεπει να ακουμε για να καταληξουμε με κλαμπατσιμπανα....
Για να μην καταλήξεις με ακριβοπληρωμένα κλαμπατσίμπανα πρέπει να τους ακούς όλους...
Και τον Κώστα και τον Ντάχαρη και τον mouseslept και τον μαρκ και τον τουλ και τον αμιρ και το γειτονα που παιζει με καλώδια.... από κει και μετά όμως θα πρέπει να έχεις 2 δράμια μυαλό και κρίση για να ξεχωρίσεις τους φακίριδες...
Όλοι νομίζουν πως τα έχουν αυτά τα 2 δράμια... μερικοί νομίζουν πως έχουν και 4 αλλά πως το ισχυρίζονται δε σημαίνει πως τα έχουν κιόλας... όπως και να χει για "στέρεα" μιλάμε οπότε δε βαριέσαι.... "πετάει ο γαϊδαρος; πετάει".
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Για να μην καταλήξεις με ακριβοπληρωμένα κλαμπατσίμπανα πρέπει να τους ακούς όλους
Ή κανέναν, καλύτερα. :D

Ξέρεις το όλοι ισούται με τον κανένα, λένε κάποιοι φιλόσοφοι.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Θεοποιούμε τύπους (γενικά μιλάω) που γράφουνε διθυραμβικά review και για συσκευές που δεν αξίζουν ούτε μισό cent από όσα ζητάνε, εκθειάζουν κατασκευές που δεν κάνουν τίποτα από αυτά που υπόσχονται... εφόσον οι "απόψεις" τους στηρίζουν την "άποψη" μας, τους αναφέρουμε συνεχώς λες και είναι κάποια Θεϊκή οντότητα... :D
Αυτό ισχύει και για σένα ? Πολύ μονόπλευρο σε βλέπω στις τοποθετήσεις σου.

Με τις τιμές βλέπω έχεις κάποιο πρόβλημα. Θέλεις δηλαδή ο πλούσιος, που έγραφες σε ένα άλλο σου πόστ να αγοράσει κάτι φθηνό και εσυ να τον πείσεις για το καλό του ? Δεν γίνονται αυτά φίλε μου.

Ο πλούσιος έχεις τους λόγους του που αγοράζει ότι αγοράζει. Μόλις τώρα είδα ότι είσαι και επαγγελματίας του χώρου. Αυτοί οι προβλημαστισμοί σου δηλαδή είναι τόσο αγαθοί, που απορώ.

¨Εριξα μια ματιά και εγω στην έκθεση με κάτι ρεπορτάζ που είδα και όλα είναι πανάκριβα, όχι μόνο αυτών των εταιρίων που λέει ο @mouseslept που στο κάτω κάτω είναι και Ελληνικές. Εδω έχει η Dali ενα ηχείο 80.000 ευρώ.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Subanana λεγεται...


Μονον τον Κωστα, εσενα και τον Νταχαρη πρεπει να ακουμε για να καταληξουμε με κλαμπατσιμπανα....

Οπως οι subananes ας πουμε?
Δεν ξέρω φίλε μου απο αυτά εγω. Δεν έχω πρόβλημα να διαλέγει ο κόσμος ότι θέλει. Απο 100 ευρώ μηχανημα εως 600.000 ευρώ. Απο εμένα δουλειά, δεν παίρνει , ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. οπότε δεν σκάω.

Μακάρι οι εταιρίες που αναφέρεις, καθότι και Ελληνικές να πάνε καλά. ¨οπως ανέφερα σε παραπάνω πόστ μου είδα, μια ματιά την έκθεση απο ρεπορτάζ και όλα είναι πανάκριβα, πολυ περισσότερο απο αυτά που αναφέρεις εσυ και για τα οποία δέχεσαι όπως βλέπω "αυστηρή¨ κριτική , όπως και με την σειρά σου κάνεις και εσυ ¨αυστηρη" κριτική.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Θεοποιούμε τύπους (γενικά μιλάω) που γράφουνε διθυραμβικά review και για συσκευές που δεν αξίζουν ούτε μισό cent από όσα ζητάνε
Εάν είναι και έμποροι αυτών των συσκευών;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Κάποιος να πει στο θείο από το Brooklyn πως το Quadrophonic ήταν double stereo signal. Ούτε δίπλα δεν περνάει από immersive. :lolsign:

Το Dolby ProLogic ΙΙz ήταν upmixing αλγόριθμος με κανάλια ύψους. Ίσως ήταν και ο πρώτος ever στο είδος του, οπότε είναι λογικό να είχε θέματα.
Σε ένα καθαρά immersive format βάζει δίπλα ένα double stereo signal και τον πρώτο upmixing αλγόριθμο με κανάλια ύψους. :lolsign:

Μα έλεος δηλαδή, 200 χρόνια reviewer είναι την τρέλα μου μέσα. :roflmao: Κάθονται και τον ακούνε ρε φίλε.

Πήγε στο φίλο του λέει να ακούσει Atmos, με enabled κάτι πορδές σε σχέση με τα LR, ένα κεντρικό που ψάχνεις να βρεις που είναι, κάτι ανάλογο σίγουρα για πίσω, όλα από διαφορετικές εταιρείες, και απέκτησε άποψη.

Μετά σου λέει ότι αν βάλεις τα back surrounds στο ταβάνι παίρνεις immersive, δεν χρειάζεται να βάλεις Atmos. 🥳

Βρε μπάρμπα Steve άντε κάνε καμιά βόλτα βρε άνθρωπε και άσε το immersive στην ησυχία του. 🙂

Μετά λέει έκανε την μεγάλη ανακάλυψη ότι τα Atmos tracks που άκουγε ήταν διαφορετική μίξη από τα δικάναλα. :o
Τι είπες τώρα βρε μπάρμπα Steve. Μας κοροϊδεύουν δηλαδή; Ναι ναι, μας κοροϊδεύουν λέει για μετά ανακάλυψε πως τα Atmos tracks έπαιζαν ποιο δυνατά από τα stereo, μιξάρουν προς όφελος του Atmos, λέει. :o:roflmao:

Μετά που λέτε ανακάλυψε πως το Dolby Atmos για ακουστικά δεν είναι τίποτε άλλο παρά ένας wider stereo sound.

Μετά πάλι μας είπε πως "Dolby Atmos is imaging for people who never noticed imaging". Mε δύο ηχεία θέλει να πει. 🥳
Είναι τόσο τονισμένο που είναι πολύ δύσκολο να το χάσεις. 🥳

Οπότε, μετά κατέληξε στο συμπέρασμα πως το Atmos είναι...... GIMMICK. Το έγραψα με κεφαλαία γιατί έτσι το έγραψε και αυτός. 🙂

Κλείνει το masterclass με την πεποίθηση πως αν οι μαστεράδες έβαζαν τα ίδια EQs, compressions etc στο stereo όπως κάνουν και στο Atmos θα είχαμε περίπου το ίδιο αποτέλεσμα. 🥳

Εγώ πάντως το like του το έβαλα, γέλασα. 🙂
 
Last edited:


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top