EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Re: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Η τιμή είναι άπαιχτη (στα 129)!

geolamia said:
με υπότιτλους ελληνικούς είχες κανένα πρόβλημα?ενσωματωμένους η μη.
Δεν πρέπει να υπάρχει κανένα, αφού είναι το ίδιο με τα υπόλοιπα NMT
 

Μηνύματα
39
Reaction score
27
Re: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

καλα η τιμη δεν παιζεται ......

" το αφεντικο τρελαθηκε "

παντα τετοια ευχομαι......:114:
 

Μηνύματα
339
Reaction score
0
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Nαι το εβαλε αλλα δεν ειναι και πουθενα διαθεσιμο εκτος απο το Μενιδι αρα πρακτικα πουθενα. Και οταν το e-shop λεει διαθεσιμο σε 1-2 εργασιμες....

Μαζευουμε παραγγελιες και τελικα το κλεινουμε απο τον προμηθευτη σε πιο χαμηλη τιμη αλλα οι πελατες περιμενουν κανα μηνα.
Δεν ειναι ετσι ακριβως, εχει το στοκ και καθεται στην κεντρικη αποθηκη στο Μενιδι. Απλα δεν εχει στειλει στα υποκαταστηματα κομματια.

@savvaskal ευχαριστω μου γλυτωσες 30 ευρω, καθως ειχα κανει παραγγελια χτες με την παλια τιμη (108 ευρω που θα δωσω ειναι απλα εξαιρετικη τιμη:135: )
 

Μηνύματα
39
Reaction score
27
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Δεν ειναι ετσι ακριβως, εχει το στοκ και καθεται στην κεντρικη αποθηκη στο Μενιδι. Απλα δεν εχει στειλει στα υποκαταστηματα κομματια.

@savvaskal ευχαριστω μου γλυτωσες 30 ευρω, καθως ειχα κανει παραγγελια χτες με την παλια τιμη (108 ευρω που θα δωσω ειναι απλα εξαιρετικη τιμη:135: )
παρακαλώ!!!!:107:

πολυ μου αρέσει αυτη η νεα υπηρεσια του eshop lol
μακάρι να βάζει συνέχεια τέτοιες τρελές προσφορές,δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ θα παρακολουθώ τo site συνέχεια....:114:
 

Μηνύματα
272
Reaction score
8
Re: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Οντως πολυ καλη τιμη,γιατι μερικοι λεγανε για το wdtv οτι με τα λεφτα που κανει τι περιμενεις να κανει,ερχεται η egreat με ανταγωνιστικη τιμη και με μπολικα καλουδια και το σκοτωνει κυριολεκτικα.
Και μην ξεχναμε οτι κατα περιοδους το wd ειχε 115ε και 120ε.
Ασε που μας τα εχουν πρηξει με τις beta εκδοσεις.
Ημαρτον!!!!!!
 

Μηνύματα
27
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Να ρωτήσω κάποες απορίες.
1.Αφού δεν υπάρχει δίσκος εσωτερικός θα πρέπει να συνσέσω με USBεξωτερικό σκληρό όπου θα κατεβαίνουν ταtorrents ?
Σωστά έχω καταλάβει ?

2.Τι δίσκος θα πρέπει να είναι 2,5 ή 3,5 ? ή και τα δύο ?

3.Με USB θα παίζει κανονικά τις ταινίες ή θέλει οπωσδήποτε eSATA ?

4.Πρέπει να πάρω καινούργιο δίσκο ή μπορώ να φορμάρω έναν παλιό ?
Χρειάζεται να προσέξω κάτι στο φορμάρισμα ?
Σε οδηγεί μόνο του στην εγκατάσταση ?
Τι προγράμματα εγκαθιστά ?
5.Εκτός απ τον εσωτερικό δίσκο και DVDRom τι διαφορές έχει απ το EGreat EG-M32B ? Είναι γενικά ίδια στη λειτουργία ?
 

Μηνύματα
39
Reaction score
27
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Να ρωτήσω κάποες απορίες.
1.Αφού δεν υπάρχει δίσκος εσωτερικός θα πρέπει να συνσέσω με USBεξωτερικό σκληρό όπου θα κατεβαίνουν ταtorrents ?
Σωστά έχω καταλάβει ?

2.Τι δίσκος θα πρέπει να είναι 2,5 ή 3,5 ? ή και τα δύο ?

3.Με USB θα παίζει κανονικά τις ταινίες ή θέλει οπωσδήποτε eSATA ?

4.Πρέπει να πάρω καινούργιο δίσκο ή μπορώ να φορμάρω έναν παλιό ?
Χρειάζεται να προσέξω κάτι στο φορμάρισμα ?
Σε οδηγεί μόνο του στην εγκατάσταση ?
Τι προγράμματα εγκαθιστά ?
5.Εκτός απ τον εσωτερικό δίσκο και DVDRom τι διαφορές έχει απ το EGreat EG-M32B ? Είναι γενικά ίδια στη λειτουργία ?
βασικα ειναι το ιδιο με το EG-M31B
απλα δεν παιρνει εσωτερικο δισκο που σημαινει οχι προβλημα θερμοκρασιας αλλα ουτε προβλημα θορυβου διοτι εχει παθητικη ψυξη.
οτι δισκο και να βάλεις λογικα τον βλεπει διοτι υποστηριζει μεχρι 1,5 TB (NTFS,EXT2,EXT3)
για τα torrent τοσο δυκτιακα οσο και να ενωσεις δισκο επάνω του παιζει κανονικα με τις αναλογες ρυθμισεις.

ειναι ευκολο δεν νομιζω να εχεις προβλημα.:143:
 

Μηνύματα
2.161
Reaction score
1
Re: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Να ρωτήσω κάτι χαζό, υπάρχει κάτι παρόμοιο που να μπορώ να του βάλω όποια κάρτα ήχου θέλω εγώ, και να μην παίζει ήχο απο τα δικά του?
 

Μηνύματα
366
Reaction score
2
Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Θα συμφωνησω οτι η νεα συσκευη "τρωει" το WDTV, εαν διαθετει επιτελους τη λειτουργια "Go to" ωστε να πηγαινω την ταινια σε συγκεκριμενο χρονικο σημειο!
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Να ρωτήσω κάτι χαζό, υπάρχει κάτι παρόμοιο που να μπορώ να του βάλω όποια κάρτα ήχου θέλω εγώ, και να μην παίζει ήχο απο τα δικά του?
Καρτα ηχου δεν μπορεις να βαλεις,δεν ειναι υπολογιστης,αλλα μπορεις να παρεις το ψηφιακο σημα σε καποιο dac και να παρεις πολυ καλυτερο ηχο.
 

Μηνύματα
64
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Δεν ειναι ετσι ακριβως, εχει το στοκ και καθεται στην κεντρικη αποθηκη στο Μενιδι. Απλα δεν εχει στειλει στα υποκαταστηματα κομματια.

@savvaskal ευχαριστω μου γλυτωσες 30 ευρω, καθως ειχα κανει παραγγελια χτες με την παλια τιμη (108 ευρω που θα δωσω ειναι απλα εξαιρετικη τιμη:135: )
Καπως ετσι πρεπει να ειναι γιατι πηρα τηλ το πρωι να ρωτησω αν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο σε καποιο μαγαζι να περασω να το παρω και μου απαντησαν οτι στο Μενιδι ειναι η αποθηκη τους και υπαρχει στοκ. Ευτυχως τελικα βαρεθηκα να παω και τελικα το παρηγγειλα στην crazy τιμη.:142:
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Μακαρι να ειναι ετσι,σε αναλογη παραγγελια απο το e-shop αναγκαστηκα να περιμενω 1,5 μηνα, ενω μου ελεγαν καθε φορα που επαιρνα τηλεφωνο "σε δυο μερες". Αν προσεξετε αναλυτικα την ηλεκτρονικη παραγγελια ο ελεγχος διαθεσιμοτητας γινεται μετα απο 1-2 μερες.Μπορει λοιπον να εχουν γινει 1000 παραγγελιες με στοκ 200 κομματια,αυτο ομως θα φανει μετα απο 2 μερες οποτε οι 800....
 

Μηνύματα
64
Reaction score
1
Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Μακαρι να ειναι ετσι,σε αναλογη παραγγελια απο το e-shop αναγκαστηκα να περιμενω 1,5 μηνα, ενω μου ελεγαν καθε φορα που επαιρνα τηλεφωνο "σε δυο μερες". Αν προσεξετε αναλυτικα την ηλεκτρονικη παραγγελια ο ελεγχος διαθεσιμοτητας γινεται μετα απο 1-2 μερες.Μπορει λοιπον να εχουν γινει 1000 παραγγελιες με στοκ 200 κομματια,αυτο ομως θα φανει μετα απο 2 μερες οποτε οι 800....
Σε εμενα παντως στον ελεγχο εξελιξης παραγγελιας φαινεται να έχει γινει ο ελεγχος διαθεσιμοτητας κι εκρεμμει μονο η τιμολογηση ( σε εξελιξη).
 

Μηνύματα
191
Reaction score
2
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Θα συμφωνησω οτι η νεα συσκευη "τρωει" το WDTV, εαν διαθετει επιτελους τη λειτουργια "Go to" ωστε να πηγαινω την ταινια σε συγκεκριμενο χρονικο σημειο!
Εχει το time seek και σε πηγαινει ακριβως
 

Μηνύματα
25
Reaction score
2
Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Το παρέλαβα σήμερα στα 160Ευρώ
 

Μηνύματα
27
Reaction score
0


Μηνύματα
363
Reaction score
2
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

http://avmania.zive.cz/Testy/eGreat-EG-M34A---maly-tichy-Popcorn-video/sc-20-a-1708/default.aspx


Δεν έχω καταλάβει ακόμα. Το δίσκο που θα βάλουμε τον συνδέουμε με το Sata καλώδιο και κρέμεται έτσι έξω ? χωρίς θήκη ? Ή συνδέουμε απλά έναν USB εξωτερικό ?

help.
Αν θέλεις δίσκο συνδεδεμένο στην sata (για να μπορεί να δέχεται τις εφαρμογές των ΝΜΤ), θα κρέμεται απ'έξω (αυτή είναι και η διαφορά του από τα υπόλοιπα, που τον δέχονται εσωτερικά).
Αν θέλεις απλώς ένα σκληρό με θήκη σε NTFS φορμαρισμένο για να αναπαράγεις βίντεο, τον συνδέεις σε USB.

Αν συνδέσεις στη sata θα θεωρείται ως εσωτερικός και για να περάσεις τις εφαρμογές θα σου ζητήσει να σου τον φορμάρει σε ext2/ext3 (linux).
 

Μηνύματα
27
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Αν θέλεις δίσκο συνδεδεμένο στην sata (για να μπορεί να δέχεται τις εφαρμογές των ΝΜΤ), θα κρέμεται απ'έξω (αυτή είναι και η διαφορά του από τα υπόλοιπα, που τον δέχονται εσωτερικά).
Αν θέλεις απλώς ένα σκληρό με θήκη σε NTFS φορμαρισμένο για να αναπαράγεις βίντεο, τον συνδέεις σε USB.

Αν συνδέσεις στη sata θα θεωρείται ως εσωτερικός και για να περάσεις τις εφαρμογές θα σου ζητήσει να σου τον φορμάρει σε ext2/ext3 (linux).
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Και κάτι ακόμα,
Αν συνδέσω έναν καινούργιο εξωτερικό SATA δίσκο με USB δεν μπορώ να τον φορμάρω σε ext2/ext3 για να μπορεί να δέχεται τις εφαρμογές των ΝΜΤ?
Αν ναι ποια θα είναι η διαφορά ?
(εννοώ της USB και της SATA σύνδεσης)

Στα χαρακτηριστικά αναφέρεται μόνο ext3
(Φορμά Δίσκου: EXT3, NTFS, FAT32)
Ποια η διαφορά ? Έχουμε κάποιο πρόβλημα μ αυτό ?

Και πάλι ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
363
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A , το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Και κάτι ακόμα,
Αν συνδέσω έναν καινούργιο εξωτερικό SATA δίσκο με USB δεν μπορώ να τον φορμάρω σε ext2/ext3 για να μπορεί να δέχεται τις εφαρμογές των ΝΜΤ?
Αν ναι ποια θα είναι η διαφορά ?
(εννοώ της USB και της SATA σύνδεσης)

Στα χαρακτηριστικά αναφέρεται μόνο ext3
(Φορμά Δίσκου: EXT3, NTFS, FAT32)
Ποια η διαφορά ? Έχουμε κάποιο πρόβλημα μ αυτό ?

Και πάλι ευχαριστώ.
Από τη USB ΔΕΝ μπορείς να φορμάρεις γενικώς, γιατί τον βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο.

Τα τελευταία firmware φορμάρουν μόνο σε ext3 γιατί λένε ότι είναι πιο σταθερό.Παλαιότερα φορμάραμε σε ext2 γιατί είχε καλύτερη συμβατότητα με τους drivers, για να βλέπεις το δίσκο όταν τον συνδέεις στο PC, για να μεταφέρεις αρχεία.
Τώρα κυκλοφορούν drivers που έχουν συμβατότητα και με ext3.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top