Emotiva RMC-1 AV Pre/Pro 7.3.6, Dirac, Atmos, DTS:X



Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
τελωνείο;;;
[DOUBLEPOST=1483523116][/DOUBLEPOST]άσε που πρέπει να βγει πρώτα ...
με το προηγούμενο μοντέλο πανηγυρίζε πολύ κόσμος αλλλανστηννουσια δεν κυκλοφορήσε ποτε ...
 
  • Like
Reactions: PPG







Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Και το ερώτημα που εχω ειναι: καλά τον αγοράζει κάποιος (ή τον μικρότερο xmc-1)...αν χαλάσει τι γίνεται; ταξιδάκι ο ενισχυτής ΗΠΑ; και μετα, στην επιστροφή τι γίνεται με το τελωνείο;

Χαλάνε συχνά;
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Δεν υπαρχει τελωνειο αφου υπαρχει αντιπροσωπος στην πολωνια απο οπου αγορασα και εγω τον τελικο
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δεν υπαρχει τελωνειο αφου υπαρχει αντιπροσωπος στην πολωνια απο οπου αγορασα και εγω τον τελικο
Σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις στην Πολωνία ή στις ΗΠΑ;
 
  • Like
Reactions: PPG


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Απο το site της Emotiva

We individually test your order to make sure it is working properly before shipping, but if service is required, the cost of shipping to us and return shipping is your responsibility. If you are in need of warranty-related service, your product must be sent back to our U.S. facility for repair.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Κάποτε είχα κάτι αμερικάνικα ηχεία και ενισχυτή. Κάποια στιγμή σταμάτησε να παίζει ο ενισχυτής (Nuforce), η εταιρεία είχε service center στη ΣΙγκαπούρη και με συμβούλεψε να το στείλω εκεί. Τελικά το είδε ένας τεχνικός εδώ και ήταν κάτι απλό και το έφτιαξε, καλή του ώρα. Οταν δούλεψε πάλι ο ενισχυτής διαπίστωσα ότι το ένα τουίτερ είχε μουγκαθεί. Επικοινωνία με την εταιρεία (Acoustic Zen) ξήλωμα το τουίτερ αποστολή στην αμερική και σε 5 μέρες είχα στα χέρια μου το καινούργιο. Κόστος περίπου 70 ευρώ.
Ο ενισχυτής αν είναι ΠΕΕ και πρέπει να πάει Αμερική θα είναι σαφώς πιο ακριβά από ότι το τουίτερ.
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ο Emotiva δεν εχει αποκλειστεί. Αν δεν φοβόμουν τα πέρα-δώθε USA σε βλάβη, θα ηταν πολυ πιθανή επιλογή. 3000€. Εκεί που παίζουν και οι λοιποί, κανα 500αρικο παραπανω με atmos.

Και ο γιαμαχας παντως καλός ειναι, και πολυ καλο value/money

Επίσης νομίζω πως οι arcam θα είχαν τετοια τιμή με οποιοδήποτε σύστημα ισοσταθμισης.
Emotiva μπορείς να αγοράσεις κανονικά από Πολωνία. http://www.soundclub.pl/
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
To ξέρω...οπως εχω ξαναπεί σε αλλο θρεντ, φοβάμαι τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης, και μονο αυτο.

Αλλιως δεν θα το συζητούσα καθόλου.

Η Emotiva λεει
"We individually test your order to make sure it is working properly before shipping, but if service is required, the cost of shipping to us and return shipping is your responsibility. If you are in need of warranty-related service, your product must be sent back to our U.S. facility for repair."
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ελα γιατρε μου χτυπατον.....ασε τις δικαιολογιες
....σε περιπτωση βλαβης κανεις οτι κανουν ολοι...παει εξω.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.244
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top