Ert flix tv

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Δοκίμασα το VDH και με Firefox, αλλά με το ίδιο αποτέλεσμα.

Μια τεχνική που βρήκα να δουλεύει, είναι η ακόλουθη:
  1. ανοίγουμε τη σελίδα της εκπομπής
  2. πατάμε F12 για να ανοίξει η κονσόλα
  3. ξεκινάμε το βίντεο
  4. με δεξί-κλικ αντιγράφουμε τη διεύθυνση του index.mpd
  5. την επικολλάμε σε κάποιο από τα διάφορα site που κάνουν on-line video downloading και κατεβάζουμε
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Αυτό είναι το πρόβλημα: εμένα δε δουλεύει το VDH και αλλουνού δε δουλεύει το IDM με το ΕRTflix.
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Το JDownloader 2 κατεβαζει κανονικα απο ERTflix, αρκει να του δωσεις το σωστο link - δεν αρκει δηλαδη να του δωσεις το URL της σελιδας με το βιντεο.

Το link μεχρι προτινος βρισκοταν ευκολα, βλεποντας το source του frame με το βιντεο (οχι ολοκληρης της σελιδας), μπαινοντας στο site του ERTflix μεσα απο browser. Δυστυχως εγινε redesign ολου του site, πλεον δεν μπορεις να δεις το source του frame με το βιντεο και απο το γενικο source της σελιδας δεν βγαινει ακρη.

Νομιζω οτι υπαρχουν site που τους δινεις το URL μιας σελιδας και σου δινουν το link του βιντεο που υπαρχει σε αυτη.
Το ψαχνω και θα ενημερωσω.
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Αυτό είναι το πρόβλημα: εμένα δε δουλεύει το VDH και αλλουνού δε δουλεύει το IDM με το ΕRTflix.
Εγώ πάντως κατάφερα να κατεβάσω αμέσως από Ertflix με το IDM, χωρίς προβλήματα. Προσπαθούσα αρκετές ημέρες με το VDH χωρίς επιτυχία. Με το που κατέβασα το IDM (χωρίς πληρωμή) αμέσως λύθηκε το πρόβλημα. Χρησιμοποιώ Firefox και πρέπει να κατεβάσεις και το integration tool, είναι απαραίτητο, το ίδιο κι αν έχεις Chrome.
 
Last edited:

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Το είχα δοκιμάσει κι εγώ και όντως δούλευε για μερικές μέρες, μέχρι που... σταμάτησε να δουλεύει. Επιβεβαιωμένο και από φίλο που μου το είχε συστήσει εξαρχής.
Πιθανότατα αλλάζουν συνεχώς τη διαμόρφωση στο ERTflix, με αποτέλεσμα αυτή τη μεταβλητότητα. Εσύ το δοκίμασες πρόσφατα;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052
Εγώ πάντως κατάφερα να κατεβάσω αμέσως από Ertflix με το IDM, χωρίς προβλήματα. Προσπαθούσα αρκετές ημέρες με το VDH χωρίς επιτυχία. Με το που κατέβασα το IDM (χωρίς πληρωμή) αμέσως λύθηκε το πρόβλημα. Χρησιμοποιώ Firefox και πρέπει να κατεβάσεις και το integration tool, είναι απαραίτητο, το ίδιο κι αν έχεις Chrome.
Εγώ πάλι με IDM δεν μπορώ να κατεβάσω από ertflix.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.551
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top