firmware 1.80

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Ίσως εγώ να μην απαιτώ τόσα πολλά από την κονσόλα.
Blu-ray παίζει κ χωρίς το χειριστήριο, τουλάχιστον εγώ έτσι το έχω.
Κ φυσικά πρέπει για να παίζουμε να αγοράζουμε παιχνίδια...πως αλλιώς δλδ ? Τα οποία είναι στις ίδιες δυστυχώς τιμές όσο όλων των κονσόλων, 60-70 ευρώ. Εγώ έχω πάρει τα nba 2k7, call of duty 3, resistance, blazing angels. Εκτός του cod3, τα άλλα τα αγόρασα 20-25 ευρώ από ebay...το προτείνω παιδιά το ebay, σώζει την τσέπη μας.
Όσον αφορά το video streaming, εγώ έβαλα το nero7 να κάνει το θαύμα του κ είδα lord of the rings 3 1080p χωρίς κανένα σπάσιμο...τα divx τα έπαιξε νερό...έχω όμως ενσύρματη σύνδεση κ όχι ασύρματη, πιθανότατα αυτό να παίζει ρόλο, συν ότι είμαι με xp, όχι σvista ακόμα...(βασικά έχω Apple κ παίζω από εκεί, αλλά έχω κ xp original σε dual boot).
Να τα έχει όλα από την αρχή...δύσκολο αυτό φίλε μου γιατί μιλώντας σαν προγραμματιστής, η κονσόλα θα έβγαινε τέτοια εποχή του 2008 ! Εκτός των τεχνικών προβλημάτων που είχαν με το blu-ray, το λογισμικό είναι σε συνεχή εξέλιξη κ αυτό φαίνεται από τα συνεχή firmware. Ποιό δλδ πίστευε ότι θα είχαμε σύνδεση με υπολογιστή μέσα σε 1-2 μήνες από την 1η ημέρα επίσημης κυκλοφορίας στην Ευρώπη πάντα ?
Εγώ θέλω να σκέφτομαι θετικά κ μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά για την κονσόλα μου. Αν αύριο πάντως το ps3 αποτύχει κ βγει κάτι άλλο στην αγόρα τότε δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να το αγοράσω...
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Μιχάλη να σε ρωτήσω κάτι...
Σύνδεσα το ps3 για το update αλλά μου γράφει DNS ERROR ενώ βλέπει την γραμμή..
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα....μήπως άλλαξε κάτι γιατί η γραμμή μου έγινε από 1024 σε 8192 ?
Μετά πήγα να το κάνω update γράφοντας το σε cd / usb stick από την διεύθυνση που έδωσες..
Το έβαλα σε φάκελο με ονομασία PS3 UPDATE γιατί το /PS3/UPDATE/ που έγραψες δεν το παίρνει σε ονομασία φακέλου στα windows...δεν δέχεται το σύμβολο /...
Έβαλα το cd..τίποτα... δεν βρίσκει λέει εφαρμογή..
Έβαλα το usb ...πάλι τίποτα με το ίδιο μήνυμα..
Έχεις καμιά ιδέα?
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Μιχάλη να σε ρωτήσω κάτι...
Σύνδεσα το ps3 για το update αλλά μου γράφει DNS ERROR ενώ βλέπει την γραμμή..
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα....μήπως άλλαξε κάτι γιατί η γραμμή μου έγινε από 1024 σε 8192 ?
Μετά πήγα να το κάνω update γράφοντας το σε cd / usb stick από την διεύθυνση που έδωσες..
Το έβαλα σε φάκελο με ονομασία PS3 UPDATE γιατί το /PS3/UPDATE/ που έγραψες δεν το παίρνει σε ονομασία φακέλου στα windows...δεν δέχεται το σύμβολο /...
Έβαλα το cd..τίποτα... δεν βρίσκει λέει εφαρμογή..
Έβαλα το usb ...πάλι τίποτα με το ίδιο μήνυμα..
Έχεις καμιά ιδέα?
Ο φάκελος είναι PS3\UPDATE.
Τo PS3/UPDATE είναι όπως το έγραφε στο site. :cool_4:
Αν άλλαξες παροχέα, τότε ξανακάνε εύρεση του δικτύου από την κονσόλα, από το network settings με την αυτόματη διαδικάσία.
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Ο φάκελος είναι PS3\UPDATE.
Τo PS3/UPDATE είναι όπως το έγραφε στο site. :cool_4:
Αν άλλαξες παροχέα, τότε ξανακάνε εύρεση του δικτύου από την κονσόλα, από το network settings με την αυτόματη διαδικάσία.
Μα δεν άλλαξα παροχέα... και αυτόματα τα βρήκε όλα εντάξει..
Μετά όταν πάω να συνδεθώ στο store ή στο update εκεί μου βγάζει πρόβλημα..
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!! Πάω να δοκιμάσω με την καινούρια ονομασία και ενημερώνω..
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Μα δεν άλλαξα παροχέα... και αυτόματα τα βρήκε όλα εντάξει..
Μετά όταν πάω να συνδεθώ στο store ή στο update εκεί μου βγάζει πρόβλημα..
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!! Πάω να δοκιμάσω με την καινούρια ονομασία και ενημερώνω..
Κάνε έλεγχο του δικτύου από την κονσόλα, κάτι πρέπει να έχει αλλάξει κ τώρα δεν δουλεύει σωστά...
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Μιχάλη ούτε αυτό το σύμβολο δέχεται για μετονομασία στα windows...\

Παραδίνομαι και του βάζω φωτιά τώρα.....:mad_3: :crazy_3:
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Μιχάλη ούτε αυτό το σύμβολο δέχεται για μετονομασία στα windows...\

Παραδίνομαι και του βάζω φωτιά τώρα.....:mad_3: :crazy_3:
Φίλε μου.....:prof:
Δεν θα το μετονομάσεις !
Φτιάχνεις έναν κατάλογο με όνομa PS3.
ΜΕτά μέσα σε αυτόν φτιάχνεις έναν κατάλογο UPDATE.
Το αποτέλεσμα είναι να έχεις έναν κατάλογο μέσα σε έναν άλλο κ μέσα εκεί το αρχείο που κατέβασες ! :bravo:

υγ: DOS καθόλου δεν ξέρεις ? :crazy_1:
εντολή : cd c:\ps3\update δεν σου λέει κάτι ??? :cool_3:
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
χαχαχαχαχα......ΟΚ !!!
Περασμένη η ώρα Μιχάλη.......:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
Σε ευχαριστώ και πάλι...!!!
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
χαχαχαχαχα......ΟΚ !!!
Περασμένη η ώρα Μιχάλη.......:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
Σε ευχαριστώ και πάλι...!!!
πωπω....αισθάνθηκα πολύ μεγάλος......νόμιζα ότι δεν είχες δει για παράδειγμα το DOS.... :smoking: (ή πράγματι δεν το έχεις δει...???...wall_1)
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
αν το έχω δει?????
Σου ρίχνω και 5 χρονάκια....
Και το πρώτο ever "πτυχίο" στην εφηβεία ,πριν και από ξένες γλώσσες ήταν στην basic...
"happy_1" "happy_1" "happy_1"
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Εντάξει τώρα...ηρέμησα...ουφ...
basic ε ? τι μου θύμισες...
περιμένω να πάρω στα χέρια μου ένα spectrum zx μεταχειρισμένο, ο 1ος μου υπολογιστής κάποτε...!!!
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Και εμένα !!!! Τι τον χάρισα ο ηλίθιος ?
1) zx spextrum ( ήθελα σαν τρελός τον QL...)
2) commodore 64
3) amstrad 6128
4) amiga 500

Και δεν κράτησα τίποτα.........
Το update φυσικά και λειτουργεί κανονικά..Σε ευχαριστώ πολύ !!
Πάω να δοκιμάσω bd σε 720p !!!!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Περίπου την ίδια σειρά είχαμε :
zx spectrum
amstrad 6128
amiga 500
pc amd 386 dx 40mhz
pc 486 sx 25 mhz
......:bravo:

Καλές δοκιμές φίλε μου. :happy_4:
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Ευχαριστώ !!!
Λίγα πράγματα το 720p σε εμένα...και με χειρότερη κίνηση (!!!!!!!)
Απίστευτο και όμως αληθινό...
Το κράτησα στα 1080i.....
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
γι'αυτά τα πράγματα Μιχάλη θα πλήρωνα μαξ 400€. η κονσόλα έχει 660€.

Με 660€ το μονο που μπορείς να κάνεις ειναι να πάιξεις τα free-demos που κατεβάζεις απο το internet. τιποτε άλλο. αντε και ολα αυτά που λες για φωτογραφίες, μουσική και βίντεο.

ή μηπως κανω λάθος; πρέπει να αγοράσεις παιχνίδια και το χειρηστήριο του BR για να κάνεις τα υπόλοιπα χρήσιμα πράγματα του PS3.

Ain't worth it. Τεσπα... Ας μην ξεφεύγουμε. Το θεμα μας ειναι το firmware και όντως βελτιώνει τα πράγματα. Απλά όχι όσο περίμενα.
χαχαχαχαχα!!! ειμαι ο μονος που το βρηκε υπερβολικα αστειο???
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
χαχαχαχαχα!!! ειμαι ο μονος που το βρηκε υπερβολικα αστειο???
η αλήθεια είναι οτι προκαλώ τον γέλιο στον κόσμο αρκετές φορές και αυτό μπορούν να στο επιβεβαιώσουν όσοι με ξέρουν απο εδώ μέσα "happy_1""happy_1"

Χαίρομαι πραγματικά που σε έκανα να γελάσεις! :cool_4::cool_4:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Περίπου την ίδια σειρά είχαμε :
zx spectrum
amstrad 6128
amiga 500
pc amd 386 dx 40mhz
pc 486 sx 25 mhz
......:bravo:
μάστορα εχω μια απο τα ίδια αλλα πρόσθεσε πρίν την amiga 500 εναν 8088 με το κουμπάκι Turbo! ΧΑ! Σας έφαγα


Και ναι, Μιχάλη. Και εσύ και ο giorgio γεράσατε :happy_5::happy_5::happy_5::happy_5:
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
χαχαχαχαχα!!! ειμαι ο μονος που το βρηκε υπερβολικα αστειο???
Έλα και σύ βρε BANTAS μην είσαι υπερβολικός, δεν ξέρεις ότι ακόμα κρατάει η μόδα του θαψίματος του PS3? Άρχισε πριν το Launch της (και όχι άδικα αν σκεφτώ κάποιες ανακρίβειες της Sony) αλλά το κακό είναι ότι συνεχίζεται. Κάτι σαν το Linux και τα Windows ένα πράμα. Όλοι τα βρίζουν τα Windows αλλά χωρίς αυτά δεν μπορούν. Και όταν τους ρωτάς γιατί τι πρόβλημα έχεις με αυτά θα σου πούν ότι δέν κάνει τέλεια ένα πράγμα που κάνει το Linux και αν τους πείς όμως ότι κάνουν άλλα 100 παραπάνω σε δυνατότητες Multimedia κ.τ.λ θα σου πούν ναι αλλά δεν παρέχουν ασφάλεια και κολάνε ιούς....Έτσι και με το PS3...όποτε συμφέρει το κρίνουμε με βάση την ιδεατή παιχνιδομηχανή και άλλοτε σαν το Super High End Blu-Ray Player. Όμως από γνωστούς κύκλους οίκων μόδας έχω ακούσει ότι ετοιμάζεται νέα τάση διαμαρτυρίας γιατί ενώ έχει και αυτό Laser μπλε ακτίνας δεν παίζει HD-DVD με το νέο Firmware....Λες να έχουν δίκιο τελικά; :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Ααααχ τι κακός που είμαι απέναντι στο PS3 :happy_5:

Απλά πράγματα!

Δίνεις 660€

Με αυτά το μονο που κανεις ειναι να παίζεις τα demo και οτι υπαρχει δωρεαν. Καθώς επίσης και να παίζεις μουσική, να βλέπεις φωτογραφίες και βίντεο απο media server. Κανεις κατι άλλο με αυτά τα λεφτά;; Α! Μην ξεχάσω. Και όλα αυτά με composite/scart :)

Κάνω λάθος σε αυτό;

Βάλε τώρα πόσα ακομα θες για να δεις 1080p ή 720p, πόσα για καθε παιχνίδι, πόσα για να παίζεις blu-ray και πόσα για να πάρεις κι ενα δευτερο controller. Απλά λέω οτι ειναι πολλά λεφτα και δεν τα αξιζει. Αν είχε 350-400€ ναι. Σε αυτά τα λεφτά ναι... Αλλα ζητάν πολλά παίδες. Αλλα οτι και να πω δεν έχει σημασία :) Μονος μου τα λέω μονος μου τ'ακούω αλλωστε :)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.512
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top