Forthnet 2play


Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Με την 10mbit κατεβαζω ταινια x264 σε ~1:20' απο το hdbits... και εχω ξεσκισει το ratio μου!!! τωρα τι θα απογινει!!!!??? :cool_1::cool_1:

Εχει ξεφυγει η φορθνετ... και το καλο ειναι οτι εχει και την υποδομη για FULL SPEED!!!

Παρακαλω τους MODS να κανουν sticky το θεμα και να αλλαχτει σε "Forthnet 2play aDSL2+ 24Mbps"
ευχαριστω!
Τα ιδια και εδω!!!!!!!!!:bravo: :bravo: :bravo:
Κατεβαζω με 1mb/sec κολλημενος!!!
Δεν το πιστευω οτι θα γινει κατι τετοιο με 24mbit δωρεαν..... wall_1

ΘΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ Η ΠΕΡΟΥΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑΑΑΑΑΑΑ.....:happy_5:
 

Μηνύματα
1.541
Reaction score
5
Forthnet: Δωρεάν πλοήγηση στα Forthnet HotSpot στους broadband συνδρομητές για όλο το καλοκαίρι!

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=200963

ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ Η ΦΟΡΘΝΕΤ!!!!
δεν εχω δει αλλη εταιρια στην ελλαδα να προσφερει καθε λιγο και λιγακι κατι νεες υπηρεσιες ειτε σε νεους ειτε σε παλαιους χρηστες και στις ιδιες τιμες!!!!
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
σας ζηλεύω, γιατί η forthnet είναι αρκετά μπροστά εδώ και πολλά χρόνια σε πολλά πράγματα...

Ομως ειναι ονειρο απατηλό η περιοχή μου!
 


Μηνύματα
772
Reaction score
1
Αδέρφια,

Τώρα που ο "καθαρός χαλκός" παρκάρησε και στη γειτονιά μου και έφτασε και στο κατανεμητή του κτιρίου μου (επιτέλους γ@μw την pcm μου και τον πΟΤΕ μαζί) η αίτηση για τη SOHO έγινε ήδη προχθές...:-D

Καταχωρήθηκε εχθές και από τώρα είμαστε stand-by για...άλλα κόλπα!!! 8)
Άντε επιτέλους να ξεφύγουμε από την ομηρία του γραφείου και του πΟΤΕ!!! ;-)

Αμήν :roll: :mrgreen:
 

Μηνύματα
772
Reaction score
1
Α! παρεπιπτόντως, για ρίξτε οι "παλαιοί" στη Forthnet καμία...ιδέα για καλύτερο (=ταχύτερο) router, σε wireless ή όχι, από το USRobotics που δίνουν...

Δοκιμασμένο όμως και "τεσταρισμένο" σε Hi-speed!!! 'Νταξ? ;-)
Για να μη... wall_1

Τ.i.a.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Α! παρεπιπτόντως, για ρίξτε οι "παλαιοί" στη Forthnet καμία...ιδέα για καλύτερο (=ταχύτερο) router, σε wireless ή όχι, από το USRobotics που δίνουν...

Δοκιμασμένο όμως και "τεσταρισμένο" σε Hi-speed!!! 'Νταξ? ;-)
Για να μη... wall_1

Τ.i.a.
Εγω θα σου προτεινα το zyxel 660HD wirelless με κλειστα τα ματια.
Ειχα το απλο και πηγα και πηρα το ιδιο σε wirelless.
Στα 99 ευρω και δεν μου εχει μπουκωσει ποτε και δεν εχει κολλησει ποτε και το σκιζω στην κυριολεξια :cool_4:
Απο ταχυτητα σφαιρα!!
 

Μηνύματα
772
Reaction score
1
Εγω θα σου προτεινα το zyxel 660HD wirelless με κλειστα τα ματια.
Ειχα το απλο και πηγα και πηρα το ιδιο σε wirelless.
Στα 99 ευρω και δεν μου εχει μπουκωσει ποτε και δεν εχει κολλησει ποτε και το σκιζω στην κυριολεξια :cool_4:
Απο ταχυτητα σφαιρα!!
Τhnx Κωστή, το κρατάω στα υπ' όψιν!!! ;-)
 


Μηνύματα
1.541
Reaction score
5
εγω εχω το linksys WAG354G V.2 που εδιναν με το πακετο wireless πριν κανα χρονο στη φορθνετ και παει μια χαρα με το 2play... του εχω πεταξει και μια εξτρα (εχει υποδοχη) κερεα 9dB και πιανει απο το ισογειο μεχρι την ταρατσα (ειμαι 2ο οροφο και δινω ιντερνετ σε αδερφη και father σε αλλους οροφους...)
Μεχρι ο ξαδερφος μου σε διπλανο κτηριο πιανει 35% σημα!!!
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Forthnet 2play

Σημερα θα εμπαινα στο ιδιοκτητο δικτυο αλλα:
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 22/07/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιόκτητων υποδομών οπτικών ινών. Προχωρήστε με την αίτηση για την υπηρεσία που επιθυμείτε και θα εξυπηρετηθείτε κατά προτεραιότητα αμέσως μετά την λήξη των καθυστερήσεων
Καλο καλοκαιρι παιδια!!!
 


Μηνύματα
497
Reaction score
0
Εγω θα σου προτεινα το zyxel 660HD wirelless με κλειστα τα ματια.
Ειχα το απλο και πηγα και πηρα το ιδιο σε wirelless.
Στα 99 ευρω και δεν μου εχει μπουκωσει ποτε και δεν εχει κολλησει ποτε και το σκιζω στην κυριολεξια :cool_4:
Απο ταχυτητα σφαιρα!!
Συμφωνώ απόλυτα εξαιρετικο κομμάτι...
Εναλλακτικά οτι παίζει από LinkSys (το home κομμάτι της Cisco ουσιαστικά) εξαιρετικοί routers.

Οτι και να πάρετε φροντίστε να καλύπτει ADSL2+ για να δείτε (εαν το επιτρέπει η γραμμή και η απόσταση από το DSLAM) τα 24Mbps
 

Μηνύματα
44
Reaction score
0
....και να ήταν μόνο η αναμονή για την ενεργοποίηση.... εγώ είμαι 5η μέρα σήμερα χωρίς τηλέφωνο και φυσικά χωρίς dsl, και έχω γίνει μπαλάκι μεταξύ forthnet και ΟΤΕ αφού ο ένας επιμένει ότι φταίει ο άλλος. Σίγουρα φταίει ο ΟΤΕ (αφού καλώ το τηλέφωνό μου, καλεί κανονικά και βγαίνει ο τηλεφωνητής του ΟΤΕ) που δεν έχει παραδώσει τον βρόχο. Ελπίζω να στρώσουν στο μέλλον τέτοιου είδους προβλήματα....
 




Μηνύματα
4.115
Reaction score
3.660
η ΟΤΕνετ με τους χρηστες που εχει (και εχει τους περισσοτερους) η γραμμη του peakαρει στα MAX 6.5mbps τις ωρες αιχμης με εξωτερικο και ειναι σταθερα στα 4-5 συνηθως (απο ατομο που ελεγχει το κυκλωμα)...
η φορθνετ που δεν εχει ουτε τους μισους χρηστες απο την ΟΤΕνετ δεν υπαρχει περιπτωση να γεμισει για πολυ καιρο ακομη τα 7mbps που εχει (και οπως λεει θα ανεβασει κιαλλο) ... και σκεψου παιζουν και τρελλες συμπιεσεις και proxy και, και και...
γιαυτο οσοι εχουμε 10μβιτ εχουμε τρελλαθει στο κατεβασμα 24/7...


Η Οτενετ όμως δίνει μέγιστο 2μβ (και ελάχιστες 4-8) ενώ η 4νετ 10μβ σε όλους. Σαν να έχει τους πενταπλάσιους πελάτες. Φαντάσου να δώσει 24μβ και επεκτείνει το δίκτυο τι έχει να γίνει , όλοι θα ορμήξουν (και καλά θα κάνουν) και εκεί θα φανεί ο επαγγελματισμός της 4νετ.
 

Μηνύματα
4.115
Reaction score
3.660
Από την μία αν δεν προσφέρεις το κάτι παραπάνω μένεις πίσω από την άλλη αν το διαφημίσεις χωρίς να το προσφέρεις έγκαιρα και σωστά κάϊκες....
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.871.340
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top