Grand Theft Auto IV

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Έπαιξα το ΣΚ μερικές ώρες gta , στην αρχή νόμιζα ότι όλα τα αμάξια είναι σαν να οδηγάς βάρκα αλλά στην πορεία το πήρα το κολάι :p δεν έχω προχωρήσει πολύ μόλις σκότωσα τον vlad … σε γενικές γραμμές μου αρέσει το game και είναι κόλλημα ... στο παλιότερο gta έπαιρνα γυναίκες βόλτα με το αμάξι τις .... και μετά όταν έβγαιναν από το αμάξι τις πλάκωνα στις μπουνιές λολ άντε αν ήταν καμία ζόρικη με το ρόπαλο θέλω τα χρήματα μου πίσω άτιμη λολ σε αυτό το gta δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα :p
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
:142: :142: :142:
Μαλλον γινεται , το εχω δει σε βιντεακι......:138:
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Έπαιξα το ΣΚ μερικές ώρες gta , στην αρχή νόμιζα ότι όλα τα αμάξια είναι σαν να οδηγάς βάρκα αλλά στην πορεία το πήρα το κολάι :p δεν έχω προχωρήσει πολύ μόλις σκότωσα τον vlad …
Το μεγάλο κόλλημα για εμένα ξεκίνησε όταν πήρα το δεύτερο safehouse στο Bohan οπότε αρχίζουν οι πιο περίπλοκες αποστολές. Γίνεται λίγο μετά από εκεί που βρίσκεσαι.

Τα αμάξια σε γενικές γραμμές είναι όντως σαν να οδηγείς βάρκα αλλά έχει και μερικά ωραία. Ένα Comet θα σου δώσει ο Brucie που μοιάζει κάπως με Lotus μετά από έναν αγώνα που είναι γ@μ@το αν δεν το έχεις τρακάρει πολύ :116:
Στο δρόμο θα βρεις και κάποια Turismo (σαν Ferrari) και σπανιότερα κάποια τύπου 911 που δε θυμάμαι πως τα λένε.
Κάποιες από τις καταδιώξεις είναι πολύ δύσκολες αν δεν έχεις Turismo ή κάτι ανάλογο.
Επίσης μου αρέσει και ένα PMP 600 που μοιάζει κάπως με Chrysler 300M.
Χθες μου χάρισαν μετά από μια αποστολή ένα τύπου Lamborghini και το οδηγούσα σαν κοτάρα :137: μέχρι το safehouse να το κάνω save ατρακάριστο.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Εχετε προσεξει ενα παρκαρισμενο τρελο αυτοκινητο κιτρινο διπλα απο το σπιτι του τυπου (πως τον λενε) που μας δινει τις αποστολες και εχει την κορη την ατιθαση :136: , πρεπει να ειναι labo και αυτο παιρνω συνεχεια.
Ειναι λιγο κρυμενο και δεν βγαινει με την μια γιατι εχει αλλο αμαξι μπροστα αλλα αξιζει.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Εχετε προσεξει ενα παρκαρισμενο τρελο αυτοκινητο κιτρινο διπλα απο το σπιτι του τυπου (πως τον λενε) που μας δινει τις αποστολες και εχει την κορη την ατιθαση :136: , πρεπει να ειναι labo και αυτο παιρνω συνεχεια.
Ειναι λιγο κρυμενο και δεν βγαινει με την μια γιατι εχει αλλο αμαξι μπροστα αλλα αξιζει.
Πολύ βοηθάς :116:
Ποιά κόρη; Αν εννοείς τον Ρώσο το Michail δεν το πρόσεξα, εκτός αν είναι πιο μετά από εκεί που έχω φτάσει. Είμαι στο 48% και αν κρίνω από προηγούμενα GTA πρέπει να πλησιάζω το τέλος της ιστορίας.
Τη ληστεία της τράπεζας την έκανες; Καταπληκτική αποστολή, αρκετά scripted για GTA αλλά άψογη.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Πολύ βοηθάς :116:
Ποιά κόρη; Αν εννοείς τον Ρώσο το Michail δεν το πρόσεξα, εκτός αν είναι πιο μετά από εκεί που έχω φτάσει. Είμαι στο 48% και αν κρίνω από προηγούμενα GTA πρέπει να πλησιάζω το τέλος της ιστορίας.
Τη ληστεία της τράπεζας την έκανες; Καταπληκτική αποστολή, αρκετά scripted για GTA αλλά άψογη.
Οχι οχι μιλαω για 20% το πολυ.
Αλλα απο τοτε που το ανακαλυψα κυκλοφορω με αυτο.
Ειναι διπλα ακριβως κρυμενο στο σπιτι του τυπου που σε στελνει να πας με την μηχανη να σκοτωσεις τον γκομενο της κορης του.
Και σκανε ολοι οι χαρλεαδες μετα και γινεται μακελιο......:138:
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Οχι οχι μιλαω για 20% το πολυ.
Αλλα απο τοτε που το ανακαλυψα κυκλοφορω με αυτο.
Ειναι διπλα ακριβως κρυμενο στο σπιτι του τυπου που σε στελνει να πας με την μηχανη να σκοτωσεις τον γκομενο της κορης του.
Και σκανε ολοι οι χαρλεαδες μετα και γινεται μακελιο......:138:
Είχε ωραίο αυτοκίνητο ο Μιχαλάκης ε; Έπρεπε να το είχα φανταστεί. Η κόρη με τον άκυρο μηχανόβιο γκόμενο... :142:
Λίγο αργότερα ψάχνοντας για "εργαζόμενα κορίτσια" στις αποβάθρες βρήκα τη μάνα της (όχι, δεν εκδιδόταν) που μου ζήτησε να σκοτώσω και τον επόμενο γκόμενο της κόρης. Της έχω καταστρέψει την ερωτική της ζωή εντελώς :143:
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
χαχαχαχαχα τελικα ολη η φασαρια στο παιχνιδι για τις γυναίκες γίνετε

εγω σκοτωσα τον vlad Επειδή π@δ@ξε την γκόμενα του ξαδερφου :135:...
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
να ρωτησω κατι,εχω την αισθηση οτι σε καποιες σκηνες το gta ειναι πολυ σκοτεινο, ειναι η οθονη μου η το game ;
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
να ρωτησω κατι,εχω την αισθηση οτι σε καποιες σκηνες το gta ειναι πολυ σκοτεινο, ειναι η οθονη μου η το game ;
Γενικα σε ολες τις κονσολες σε καποιες φασεις ειναι πολυ σκοτεινο.
Αν θες μπορεις να βγαλεις απο τα settings της εικονας στο ps3 , την επιλογη "full" και να βαλεις την "limited".
 


Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Γενικα σε ολες τις κονσολες σε καποιες φασεις ειναι πολυ σκοτεινο.
Αν θες μπορεις να βγαλεις απο τα settings της εικονας στο ps3 , την επιλογη "full" και να βαλεις την "limited".
Το παιχνίδι είναι αρκετά σκοτεινό. Μπορείς να ρυθμίσεις το brightness από τα display settings του ίδιου του παιχνιδιού χωρίς να πειράξεις τις γενικές ρυθμίσεις του PS3.

Είμαι στις αποστολές του Alderney (New Jersey) τώρα και συνεργάζομαι με δύο διαφορετικές οικογένειες της Μαφίας. :144:
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Την πήγα αλλά βαρέθηκα μετά από 2 λεπτά και το σταμάτησα και την πήγα πίσω. Τη δεύτερη φορά την πήγα σε φαστ-φουντάδικο και τότε ήταν που με έφτυσε... Αλλά με φίλησε και θέλει να με ξαναδεί.

Θα το κάνω και το multi, δεν μπορώ την πίεση

το πρωτο ραντεβου ηταν για bowling ... μετα εκανε κατι χρονια να με δει(καψονι λολ) οταν την πηρα τηλεφωνο μετα απο τοσο καιρο ξαφνιαστηκε... α ναι σε ειχα ξεχασει (και καλα) πηγα ανανεωμενος με νεα παπουτσια νεο παντελονι νεα μπλουζα...και ενα opel vectra που μολις ειχα κλεψει... την πηγα σε ενα καλο εστιατοριο και οταν την γυρισα σπιτι της μου επετρεψε να ανεβω σπιτι της :p τωρα δεν ξερω αν πρεπει να το συνεχισω λολ που θα καταληξει αυτη η σχεση χαχαχα
η κοπελα απο το internet cafe τι λεει καλη ; εγω εχω μελον ακομα εχω κανει το 15%...
παντως ειναι κολλημα το game...

ενα προβλημα με το gps εχω... υπαρχει τροπος να υπολογιζει την αποσταση με km και οχι γιαρδες... ;
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
το πρωτο ραντεβου ηταν για bowling ... μετα εκανε κατι χρονια να με δει(καψονι λολ) οταν την πηρα τηλεφωνο μετα απο τοσο καιρο ξαφνιαστηκε... α ναι σε ειχα ξεχασει (και καλα) πηγα ανανεωμενος με νεα παπουτσια νεο παντελονι νεα μπλουζα...και ενα opel vectra που μολις ειχα κλεψει... την πηγα σε ενα καλο εστιατοριο και οταν την γυρισα σπιτι της μου επετρεψε να ανεβω σπιτι της :p τωρα δεν ξερω αν πρεπει να το συνεχισω λολ που θα καταληξει αυτη η σχεση χαχαχα
η κοπελα απο το internet cafe τι λεει καλη ; εγω εχω μελον ακομα εχω κανει το 15%...
παντως ειναι κολλημα το game...
Μη δεθείς συναισθηματικά μαζί της, θα σε πληγώσει
:136:
Με την τύπισα από το internet cafe δεν ξέρω αν μπορεί αν γίνει κάτι. Αν όμως θες ποικιλία στη ζωή σου μπορείς να δοκιμάσεις αυτές που είναι στο Love-meet.net (έχει λινκ στην home page του Niko).
Μια από αυτες είναι η Kiki (ψευδώνυμο lawchick) που αφού σε συμπαθήσει πολύ μπορεί να σου καθαρίσει το wanted level με ένα τηλεφώνημα. Δε δουλεύει πάντα αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι χρήσιμο.


ενα προβλημα με το gps εχω... υπαρχει τροπος να υπολογιζει την αποσταση με km και οχι γιαρδες... ;
Δεν το ξέρω. Ούτε που είχα προσέξει ότι υπολογίζει τις αποστάσεις.

Έφτασα χθες στην τελευταία αποστολή της main storyline και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Είναι τεράστια και δύσκολη... Θα ξαναδοκιμάσω σήμερα.
 


Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
προχθες επαιξα για λιγο σ'ενα φιλο.προλαβα να κλεψω-εκτος των αλλων- και ενα ταξι και ο ταριφας με εβριζε... μ@λ@κα με ειπε!!!

:respect: στη φυλη μας....
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Πέρασα την τελευταία αποστολή τη Δευτέρα το βράδυ... Το πρώτο GTA που τελειώνω! :107: - τρόπος του λέγειν βέβαια γιατί το παιχνίδι μου λέει ότι είμαι στο 61% οπότε τώρα μπορεί κανείς να ασχοληθεί με τα side-missions. Έχω ήδη κάνει μερικά αλλά κάποια απλά τα βαριέμαι - να ψάχνω 200 περιστέρια στη Liberty City για να τα σκοτώσω; Όσο και αν τα μισώ στην πραγματικότητα δεν πρόκειται... - οπότε δεν πρόκειται να φτάσω το 100%.

Επίσης υπάρχει ένα εναλλακτικό τέλος (αλλάζουν οι δύο τελευταίες αποστολές) που δεν έχω κάνει ακόμα.

Μια σχετικά αστεία ιστορία: πήγα στο Heli-tours στο νότιο "Manhattan" και έκλεψα ένα ελικόπτερο που το πήγα στο Happiness Island. Όταν ανέβηκα στο άγαλμα το παιχνίδι έβγαλε ξαφνικά μια loading screen και εκεί που αναρωτιώμουν wtf? μετά ο Niko φορούσε μπλουζάκι τουρίστα που έγραφε Happiness Island :142:
Αφού ανέβηκα μερικές σκάλες ξαφνικά είδα ένα περιστέρι και έβγαλα το shotgun και το σκότωσα οπότε απέκτησα wanted level και με κυνήγαγε ένας χοντρός φύλακας που εμφανώς βαριόταν!!!
Έτρεξα πίσω στο ελικόπτερο αλλά αφού το πήρα έστριψα λάθος με κατεύθυνση Alderney (New Jersey) το οποίο τότε δεν είχα ξεκλειδώσει ακόμα και ξαφνικά είχα six star wanted level και γέμισε ο ουρανός ελικόπτερα της αστυνομίας που με κατέρριψαν πάνω από τη φυλακή στο Alderney όπου με σκότωσαν οι φρουροί (αφού έφαγα πρώτα μερικούς). Με 6 star wanted level δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να τη γλυτώσεις...

Πάρτε και ένα video με απίστευτα stunts:

[YOUTUBE]e6fvu-FRiGU[/YOUTUBE]
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Αντε ρε θηριο το τελειωσες? Ειναι απιστευτο παιχνιδι!!! Για το six-star wanted level παντως υπαρχει και ξεχωριστο statistic ποση ωρα θα επιβιωσεις.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Αντε ρε θηριο το τελειωσες? Ειναι απιστευτο παιχνιδι!!! Για το six-star wanted level παντως υπαρχει και ξεχωριστο statistic ποση ωρα θα επιβιωσεις.
1 λεπτό και 8 δευτερόλεπτα :120:

Το τελείωσα γιατί κόλλησα σε βαθμό που είχε χρόνια να μου συμβεί... Κάθε βράδυ σχεδόν που γύριζα από το γραφείο έπαιζα ένα διωράκι, έχω γράψει ένα 35ωρο σίγουρα μέχρι τώρα. Το παιχνίδι μου λέει ότι έχω addiction level Detox/Retox!!! (επίσης ότι οδηγώ σαν soccer mom ^%$#&()*^% :120: - κάτι πρέπει να κάνω να το αλλάξω αυτό... )
Τα άλλα GTA πάντα μου έσπαγαν τα νεύρα και τα παράταγα γιατί σε ταλαιπωρούσαν αφάνταστα αν αποτύγχανες σε κάποια αποστολή αλλά αυτό το διόρθωσαν πάρα πολύ στο IV. Νομίζω πάντως ότι το San Andreas ήταν ούτως ή άλλως αρκετά πιο δύσκολο.

Το παραπάνω βιντεάκι ξεκινάει μέτρια αλλά δείτε το γιατί περιέχει απίστευτα πράγματα μέσα. Όταν είδα τη βουτιά στην πισίνα από το ελικόπτερο χάζεψα!
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Το ειδα το βιντεο soccer mom, φοβερο! Αντε να ρθει και ο στερεος παππους τωρα να μας τρελανει
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.743
Μηνύματα
2.874.580
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top