HALCRO MC 20-σύντομη επαφή

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ο κόσμος που ψάχνεται ξέρει να διαβάζει και να μεταφράζει τα γραφόμενα κάποιου και μόνος του, δε χρειάζεται σωτήρες.
Όσοι την έχετε δει σωτήρες μάλλον είναι η δικαιολογία σας για να καλύψετε την κακεντρέχιά σας.

Φιλε μου το αν εσυ δεχεσαι αυτα που σου σερβιρουν σα προβατο ειναι προβλημα σου.

Οταν κρινουμε τα review του ηχου και του hi-fidelity ειναι καλα?

Εδω δεν μπορουμε να πουμε κουβεντα δηλαδη?

Tωρα ειμαστε κακεντρεχεις, οταν σουρουν τα εξ αμαξης στον Κωτση και τον Παναγοπουλο ειναι σωτηρες εεε? Εχεις πλακα παντως.

Εκανα καποια λογικα σχολια που οποισδηποτε σκεπτομενος και ανοιχτομυαλος ανθρωπος θα εκανε!
Οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται φιλε μου.
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Tωρα ειμαστε κακεντρεχεις, οταν σουρουν τα εξ αμαξης στον Κωτση και τον Παναγοπουλο ειναι σωτηρες εεε? Εχεις πλακα παντως.
Έπεσες σε πολύ λάθος άτομο να το πεις αυτό :138:
Παλαιότερα και για δύο χρόνια εργαζόμουν σε περιοδικό, αυτό που είναι δίπλα στο χάιτεκ, και by default είμαι εναντίον στα "τα παίρνουν για να σπρώξουν" και άλλα χαριτωμένα όπως φαντάζομαι καταλαβαίνεις. Αυτό ακριβώς κάνεις όμως τώρα, τα σέρνεις σε κάποιον επειδή... έτσι ξύπνησες.

Αν θες να είσαι ωραίος κάνε μια παρέμβαση με τα στοιχεία σου χωρίς να προκαλείς και χωρίς να δείχνεις καταφανέστατα την αμφισβήτησή σου (τουλάχιστον από σεβασμό βρε αδερφέ) σε κάποιον που για δικούς σου λόγους δεν πας. Τα προβατάκια το καταλαβαίνουν κι αυτό. :116:
 

Μηνύματα
1.299
Reaction score
313
Απάντηση: Re: Απάντηση: HALCRO MC 20-σύντομη επαφή

...ΑΥΤΟ ΤΟ "REVIEW" ΣΗΚΩΝΕΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ!!!...
Μιλάμε για πολύ "δυνατό", review...
"Κάτσε κάτω απ' τον εισαγγελέα..." :138:


...Αντί να φωνάζεις ασυναρτησίες, εάν αναφωνήσεις τρις "Ζήτω το ΚΚΕ", ίσως καταδεχτώ να μεσολαβήσω, να τύχεις κι εσύ, δύστυχε πτωχέ, μιας μικρής έκπτωσης...
Όχι, βρε Κώστα...μη με αναγκάσεις να...φύγω από το κόμμα...:116:
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Έπεσες σε πολύ λάθος άτομο να το πεις αυτό :138:
Παλαιότερα και για δύο χρόνια εργαζόμουν σε περιοδικό, αυτό που είναι δίπλα στο χάιτεκ, και by default είμαι εναντίον στα "τα παίρνουν για να σπρώξουν" και άλλα χαριτωμένα όπως φαντάζομαι καταλαβαίνεις. Αυτό ακριβώς κάνεις όμως τώρα, τα σέρνεις σε κάποιον επειδή... έτσι ξύπνησες.

Αν θες να είσαι ωραίος κάνε μια παρέμβαση με τα στοιχεία σου χωρίς να προκαλείς και χωρίς να δείχνεις καταφανέστατα την αμφισβήτησή σου (τουλάχιστον από σεβασμό βρε αδερφέ) σε κάποιον που για δικούς σου λόγους δεν πας. Τα προβατάκια το καταλαβαίνουν κι αυτό. :116:

Ρε πας καλα?Ειπα εγω οτι τα παιρνει καποιος?
Το ποστ σου δεν βγαζει κανενα απολυτως νοημα βασικα....

Ανεφερα το αυτονοητο, οτι ο ενισχυτης ειναι 200 και οχι 300 βαττ. Αν αυτο δεν ειναι καταθεση στοιχειων τοτε ποια ειναι?

Την αλλη φορα οταν πανε να σου παρουσιασουν λαμπα για τρανζιστορ μην διαμαρτηρηθεις εσυ.

Μονο για λαμπατο singe ended των 300 W δεν μας τον παρουσιασε ο Βασιλης.

Το κολλημα σου δεν καταλαβαινω. Αν τα ιδια ειχε κανει ενας reviewer απο τον Ηχο ας πουμε θα τον κραζαμε 2 μηνες.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Το review γιατι βγηκε τοσο βιαστικα by the way?
Ποιός το είπε αυτό;
Μήπως έχεις ιδέα από πότε έχει στα χέρια του ο Τσαντουλής το μηχάνημα και το ακούει;

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: HALCRO MC 20-σύντομη επαφή

...
Και μάλιστα από ανθρώπους που τολμούν να γράφουν 'reviews'!!!!!!!!! ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑ Η ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ...
Σου έστειλα ένα μήνυμα χθες αλλά δεν θέλησες να απαντήσεις.

Δυστυχώς, εδώ δεν μιλάμε για απλή αγένεια. Βλέπω μηνύματα που βγάζουν κακία, ζήλια και φθόνο για ανθρώπους που δεν γνωρίζουν. Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Αδυνατώ να μπω στο μυαλό μερικών ανθρώπων αλλά από την άλλη, βαριέμαι να προσπαθήσω κιόλας.

...
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: HALCRO MC 20-σύντομη επαφή

(...)
Και μάλιστα από ανθρώπους που τολμούν να γράφουν 'reviews'!!!!!!!!! ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑ Η ΑΠΑΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ...

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=49358

Το έχω γράψει και αλλού, το επαναλαμβάνω και εδώ: Υπάρχουν ζώα που με αγάπησαν γι’ αυτά που έχω, και άνθρωποι που με αγάπησαν γι’ αυτό που είμαι. Προτίμησα τους δευτέρους.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ο τίτλος είναι έτσι Μιχάλη, προφανώς γιατί ούτε μετρήσεις έγιναν, ούτε ανοίχτηκε η μηχανή, αλλά απλά γράφτηκαν ακουστικές εντυπώσεις. Βέβαια τώρα που απαντήσαμε εμείς, θα με υποχρέωνες αν μου απαντούσες κι εσύ, για ποιόν λόγο ρώτησες εξ αρχής...

Συνοψίζοντας.
Όσο και να χοροπηδάνε μερικοί, το AVSite θα έχει και ριβιούς, και άρθρα και συζητήσεις και θα είναι πραγματικά χρήσιμο στην κοινωνία του audio και όχι σε όσους νομίζουν ότι αγοράζοντας έμαθαν ή ότι το hi end είναι χόμπι φιλοσοφίας. Αυτή είναι η δουλειά ενός τεχνικού site, μαζί φυσικά με την κοινωνική πλευρά που κάθε διαδικτυακή κοινότητα έχει. Όποιος δεν μπορεί, ας πάει όπου αλλού θέλει να βγάλει την χαϊεντοσύνη του. Έχει πολλά sites γνωριμιών, forums και clubs ποικίλου ενδιαφέροντος (σύζυγοι, μαγειρική κλπ), ταβέρνες, παιδικές χαρές, ΚΑΠΗ κλπ. Όλο και κάπου θα μετράει η γνώμη του.

...
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Καμια απολυτως σημασια μπορει να μην εχει για σενα φιλε μου αλλα εχει για πολυ αλλο κοσμο που ψαχνει εναν ενισχυτη να οδηγησει τα ηχεια του. Aλλο 200W αλλο 300W. Και σε παρακαλω να προσεχεις τις εκφρασεις σου.

Εξαλλου οι καιροι ειναι μυστηριοι οπως λεει και ο Βασιλης.

Το review γιατι βγηκε τοσο βιαστικα by the way?
εαν "ψαχνει εναν ενισχυτη να οδηγησει τα ηχεια του" καποιος, τοτε δεν κοιταζει τι δινει η εταιρια αλλα τι μετρησε ενας αξιοπιστος ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ριβιουερ.
δεν καταλαβες ομως το πνευμα της αναφορας μου στα γραφομενα σου. το κανω λιανα.... μην προσπαθεις να υποβαθμισεις μια προσπαθεια σαν και αυτη με ευτελη σχολια. και ειναι ευτελη γιατι δεν μπαινεις στο πνευμα της παρουσιασης αλλα προσπαθεις να τονισεις σημεια που εαν καποιον τον ενδιαφερουν τα εχει ηδη διακρινει. ετσι το μονο που μενει απο τα γραφομενα σου ειναι μια προσπαθεια να υποβαθμιστει η ολη παρουσιαση. εαν θες το καταλαβαινεις, εαν οχι ας προσθεσει ο κ.Τσαντουλης οτι ο halcro ειναι μηχανακι home cinema που παιζει καλα και στερεο, και βγαζει τοσα βατ κατα την εταιρια και τοσα κατα το stereophile και τελος της συζητησης
παντα φιλικα
Νικος
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ο τίτλος είναι έτσι Μιχάλη, προφανώς γιατί ούτε μετρήσεις έγιναν, ούτε ανοίχτηκε η μηχανή, αλλά απλά γράφτηκαν ακουστικές εντυπώσεις. Βέβαια τώρα που απαντήσαμε εμείς, θα με υποχρέωνες αν μου απαντούσες κι εσύ, για ποιόν λόγο ρώτησες εξ αρχής...

Συνοψίζοντας.
Όσο και να χοροπηδάνε μερικοί, το AVSite θα έχει και ριβιούς, και άρθρα και συζητήσεις και θα είναι πραγματικά χρήσιμο στην κοινωνία του audio και όχι σε όσους νομίζουν ότι αγοράζοντας έμαθαν ή ότι το hi end είναι χόμπι φιλοσοφίας. Αυτή είναι η δουλειά ενός τεχνικού site, μαζί φυσικά με την κοινωνική πλευρά που κάθε διαδικτυακή κοινότητα έχει. Όποιος δεν μπορεί, ας πάει όπου αλλού θέλει να βγάλει την χαϊεντοσύνη του. Έχει πολλά sites γνωριμιών, forums και clubs ποικίλου ενδιαφέροντος (σύζυγοι, μαγειρική κλπ), ταβέρνες, παιδικές χαρές, ΚΑΠΗ κλπ. Όλο και κάπου θα μετράει η γνώμη του.

...
Νικο στη ταμπακιερα.

Επρεπε ο Βασιλης να αναφερει οτι ο ενισχυτης ειναι 200 W και μετα να πει τι βρηκε το Stereophile, ΝΑΙ η OXI?

Tι θα ελεγες αμα το εκανε ο Κωτσης αυτο? Θα το συζητουσες με τον Κογια 1 εβδομαδα τουλαχιστον? ΝΑΙ η ΟΧΙ?

Επρεπει να αναφερει οτι η Halcro λεει ξεκαθαρα στο site της οτι ο ενισχυτης ειναι για home cinema?ΝΑΙ η ΟΧΙ?
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
εαν "ψαχνει εναν ενισχυτη να οδηγησει τα ηχεια του" καποιος, τοτε δεν κοιταζει τι δινει η εταιρια αλλα τι μετρησε ενας αξιοπιστος ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ριβιουερ.
Φιλε μου αν εσυ κοιταζεις τι θα πει ο καθε reviewer και οχι τα specs της εταιριας, τοτε λυπαμαι πολυ.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Τελος παντων επειδη θα χαρακτηριστω και εμπαθης, τελος απο μενα αυτο το θεμα.
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Φιλε μου αν εσυ κοιταζεις τι θα πει ο καθε reviewer και οχι τα specs της εταιριας, τοτε λυπαμαι πολυ.
τι θα ΜΕΤΡΗΣΕΙ ο καθε reviewer εγραψα.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
ασχημο κλιμα εδω μεσα
δημιουργικο θα ελεγα. σε βαζει σε σκεψεις, σε κανει να ψαξεις, να προβληματιστεις. ολα αυτα που λεει ο diabolical ειναι απολυτως σωστα, απλως συζητηση κανουμε. (α, οσο για τον αλλο που εγραψε μια @@@@ και την εκανε αστο....)
 

Μηνύματα
68
Reaction score
0
δημιουργικο θα ελεγα. σε βαζει σε σκεψεις, σε κανει να ψαξεις, να προβληματιστεις. ολα αυτα που λεει ο diabolical ειναι απολυτως σωστα, απλως συζητηση κανουμε. (α, οσο για τον αλλο που εγραψε μια @@@@ και την εκανε αστο....)
οχι με θλιβει
 

Μηνύματα
52
Reaction score
0
Νικο στη ταμπακιερα.

Επρεπε ο Βασιλης να αναφερει οτι ο ενισχυτης ειναι 200 W και μετα να πει τι βρηκε το Stereophile, ΝΑΙ η OXI?

Tι θα ελεγες αμα το εκανε ο Κωτσης αυτο? Θα το συζητουσες με τον Κογια 1 εβδομαδα τουλαχιστον? ΝΑΙ η ΟΧΙ?

Επρεπει να αναφερει οτι η Halcro λεει ξεκαθαρα στο site της οτι ο ενισχυτης ειναι για home cinema?ΝΑΙ η ΟΧΙ?
παραδειγμα μιζεριας,αγνοιας,εμπαθειας.
την μια φταιει ο ενισχυτης που είναι μονο για σινεμα.
μπορεις να μας εξηγησεις γιατι αυτος ο ενισχυτης δεν
κανει για πιουρ ωντιο? εχει μηπως καποιο εκουαλιζεισον?
την αλλη φταιει η θυρα εθερνετ που ειναι μονο για σινεμα.
απο που βγαινει αυτο?
την αλλη φταινε οι μετρησεις.
την αλλη φταιει οχρονος που βγηκε το τεστ.
επεσε πανω στις επετειους και στον ψηφιακο του κολητου σου.
την άλλη φταιει ο τιτλος του τοπικ.
την άλλη φταινε τα+- .οπως φταιγανε τα+-3db του πιουριτυ
που ολοι τα βλεπανε εκτος από τον διαβολικο καρμακονα.
αμα θελεις να βγαλεις κατι σκαρτο θα χτυπιεσαι χωρις
τελος.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.754
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top