HALCRO MC 20-σύντομη επαφή

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Νικο στη ταμπακιερα.

Επρεπε ο Βασιλης να αναφερει οτι ο ενισχυτης ειναι 200 W και μετα να πει τι βρηκε το Stereophile, ΝΑΙ η OXI?

Tι θα ελεγες αμα το εκανε ο Κωτσης αυτο? Θα το συζητουσες με τον Κογια 1 εβδομαδα τουλαχιστον? ΝΑΙ η ΟΧΙ?

Επρεπει να αναφερει οτι η Halcro λεει ξεκαθαρα στο site της οτι ο ενισχυτης ειναι για home cinema?ΝΑΙ η ΟΧΙ?
Άσε βρε Μιχάλη τα ΝΑΙ και ΌΧΙ γιατί η ταμπακιέρα είναι εντελώς αλλού φίλε...

- Δεν μου απάντησες γιατί ρώτησες για το γρήγορο και καλά test; Σε πείραξε κάτι; Για λέγε!
- Έπρεπε να αναφέρει για τα watt και τα χαρακτηριστικά που δίνει ο κατασκευαστής (δεν θυμάμαι αν έχει κανένα link). Εγώ λέω να τιμωρήσουμε τον καθηγητή με ανασκολοπισμό σαν τον Αθανάσιο Διάκο, που εν μέσω εξετάσεων και φροντιστηρίων έγραψε τις ακουστικές του εντυπώσεις στο AVSite και τόλμησε να μην μας αναφέρει... αυτά που αναφέρονται στο site της Halcro... Μάλιστα τον συγκρίνουμε με επαγγελματίες ριβιούερς που πληρώνονται για να γράφουν και γράφουν και μ@λακίες.

Πιθανολογώ πως, το γεγονός ότι το σύστημά του είναι καλύτερο από το 95% των συστημάτων αναφοράς που χρησιμοποιούν οι "πληρωμένοι" ριβιούερς, το ότι έχει και πέντε τεχνικές γνώσεις στο κεφάλι του, το ότι το κάνει για χόμπι και το προσφέρει δωρεάν, είναι θέματα που δεν απασχολούν κανέναν. Ιδίως δεν απασχολούν, αυτούς που δεν έστρωσαν ΠΟΤΕ τον κώλο τους κάτω για να γράψουν ένα κείμενο με σωστά Ελληνικά, μια παρουσίαση, ένα άρθρο σαν αυτά που φιλοξενούνται στις υποκατηγορίες της High End του AVSite. Μ@λάκες είναι να προσφέρουν; :126:

...
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.108
Reaction score
20.600
την αλλη φταιει η θυρα εθερνετ που ειναι μονο για σινεμα.
Δεν μπορώ να καταλάβω τί σας έχει πιάσει με τον κινηματογραφικό προσανατολισμό κάποιων συσκευών. Πλάκα κάνετε τώρα; Εδώ ολόκληρη η σειρά Ref της Kef είναι προσανατολισμένη προς τα εκεί, και περιλαμβάνει και ηχεία αποκλειστικώς επί τούτου, το Ethernet σας πείραξε; Στο κάτω της γραφής, το Ethernet είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ του audio υψηλής ανάλυσης και του σκληρού δίσκου, του καλύτερου audio drive, και σας πείραξε κι αυτό; Μήπως να γυρίσουμε στα βινύλια και το laser disc;
 


sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Κρατάει Χρόνια Αυτή Η Κολόνια...

Μ’ αρέσει ένα forum που προσπαθεί να ξεχωρίσει απ’ την νοοτροπία του έντυπου τύπου.
Που αποφασίζει να ξεκινήσει από το μηδέν, τραβώντας μια μονοκοντυλιά και σβήνοντας όλα τα «δαιμόνια» και τα «κακώς κείμενα» που ο έντυπος τύπος θελημένα / άθελα διαιώνιζε (& διαιωνίζει) και που σύμφωνα με τα οποία, η ενασχόληση με το αντικείμενο πρέπει να παραμείνει καλυμμένη με πέπλα «μυστικής γνώσης», «αξιωμάτων», «40 χρόνια εμπειριών», «guru», και διανθισμένη βεβαίως βεβαίως με «χρήματα», (πολλά χρήματα) και δεν συμμαζεύεται ....

Και τούτο δω το forum το ψιλοκαταφέρνει ως τώρα, κυρίως χάρη σε κάποιους μπροστάρηδες που δεν διστάζουν να σηκώσουν το βάρος του «βάζω το κεφάλι μου στον ντορβά», και μιλούν επώνυμα καταθέτοντας τις απόψεις τους / εμπειρίες τους, με τρόπο τεκμηριωμένο & παραθέτοντας πάντα επιχειρήματα, αφήνοντας ανοικτό τον διάλογο σε όποιον θέλει να τις σχολιάσει - το πιο σημαντικό IMHO.

Και εισπράττουν Αμφισβήτηση.

Δεν είναι κακό, το αντίθετο !
Συμβάλει στο να προάγεται το Αντικείμενο.

Αρκεί αυτή να εκφράζεται στο ίδιο καλοπροαίρετο πνεύμα, με σεβασμό στον κόπο του άλλου και κυρίως τεκμηριωμένα & με επιχειρήματα.
Συνυπολογίζοντας και το «απρόσωπο» και «εύκολα παρεξηγήσιμο» του πληκτρολόγιου...

Αν πάλι τους «Αμφισβητούμε» γιατί μας ενδιαφέρει να τους «βελτιώσουμε» στα σημεία που εντοπίσαμε ως «αδύναμα» (καλή ώρα οπως ο Μιχάλης, πιο πάνω), ας το κάνουμε σωστά ξεκαθαρίζοντας τον σκοπό μας εξαρχής και όχι με τρόπο παρεξηγήσιμο.

Δεν ξέρω, ας φτιαχτεί ένα sticky topic του τύπου «Δεν_Γκρινιάζω_αλλά_Προτείνω» και να καταθέτονται εκεί οι προτάσεις βελτίωσης.

Όλοι οι υπόλοιποι τύποι «Αμφισβητιών», ας εισπράξουν αυτό που επιζητούν ...

Την Απαξίωση μας.


Η υπομονή έχει και τα όρια της ...:130:
 


Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
παραδειγμα μιζεριας,αγνοιας,εμπαθειας.
την μια φταιει ο ενισχυτης που είναι μονο για σινεμα.
μπορεις να μας εξηγησεις γιατι αυτος ο ενισχυτης δεν
κανει για πιουρ ωντιο? εχει μηπως καποιο εκουαλιζεισον?
την αλλη φταιει η θυρα εθερνετ που ειναι μονο για σινεμα.
απο που βγαινει αυτο?
την αλλη φταινε οι μετρησεις.
την αλλη φταιει οχρονος που βγηκε το τεστ.
επεσε πανω στις επετειους και στον ψηφιακο του κολητου σου.
την άλλη φταιει ο τιτλος του τοπικ.
την άλλη φταινε τα+- .οπως φταιγανε τα+-3db του πιουριτυ
που ολοι τα βλεπανε εκτος από τον διαβολικο καρμακονα.
αμα θελεις να βγαλεις κατι σκαρτο θα χτυπιεσαι χωρις
τελος.
Φιλαρακι παρτο αλλιως γιατι θα βρεις.

Απο οτι βλεπω διαβαζεις και τα δυο φορουμ. Διαβασε λοιπον την κριτικη που εκανα για τον αλλο ενισχυτη και μετα μιλα για κολλητους και αλλες τετοιες χαριτωμενιες.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.108
Reaction score
20.600
Λοιπόν, του τη φυλάω του κ. Τσαντουλή εδώ και πολύ καιρό, αλλά τώρα πια ο κόμπος έφτασε στο χτένι! Γιατί κ. Τσαντουλή δεν μας ανακοινώνετε τη δισκογραφία σας; Ε; Και κάθομαι και ψάχνω σα μαλάκας, τι φταίει που το μηχανάκι παίζει έτσι. Τελικά, ακούσατε Πέτρο Αναγνωστάκη από βινύλιο ή από CD; Και τι έγινε με εκείνο το bootleg του Φλωρινιώτη που στείλατε στο Σκαλούμπακα; Πήρε πιστοποίηση για την υγρότητα της μεσαίας, ή θα αρκεσθούμε πάλι σε περσινά – ξινά σταφύλια τύπου «η κουτσή Μαρία στο Μέγαρο και τα εφτά βλαχοστραντιβάρια»;

Και ερωτώ: Πώς, πώς, λέγω, θα στήσω τα ηχεία μου; Εντάξει, το βράδυ να στύσω και να την καταβρώ με το μανάρι, αλλά με τα ηχεία μου; Πώς θα τα στήσω; Πώς θα βρω τη σωστή φάση της πρίζας μου, όταν εσείς είστε μέσα στην αφασία σας, και μας έχετε γράψει εις τα παλαιότερα των υποδημάτων σας; Ρηβιούερς σου λέει μετά… Τς, τς, τς…
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: HALCRO MC 20-σύντομη επαφή


Αυτά τα στυσίματα είναι κακός μπελάς τελικά!
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Κύριε Τσαντουλή δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι, αλλά θα μπορούσες να κάνεις μία σύγκριση του Halcro MC 20 με τον Spectron Audio Musician III signature edition; μια και οι δύο είναι <ψηφιακοί> μεν έξω απο την πεπατημένη δε (ice pawer, tripath, hypex κλπ), αλλά και η τιμή τους περίπου κοντά;
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.334
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top