Hawkwind78's Multichannel System

Μηνύματα
13.699
Reaction score
6.682
Ερώτηση. Αν μένεις σε πολυκατοικία με κάφρους γείτονες τα εντοιχισμένα πως θα ακουγονται;
Αυτά τα κάνεις σε μονοκατοικία......σε πολυκατοικία,εκτός από την μετάδοση του ήχου με τον αέρα,θα έχεις τρομέρο πρόβλημα από την μετάδοση μέσα από τον φορέα και τους τοίχους. Ουσιατικά δεν θα μπορείς να το δουλέψεις.
 




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.383
Reaction score
19.774
Βρε hawkwind λέμε, λέμε, λέμε για 1, 2, 4 sub και άλλα διάφορα..
Καλά, εντοιχισμοί σε πολυκατοικίες δεν..
Έχεις βάλει καμμιά φώτο του χώρου?
Τετραγωνικά?
Αν υπάρχουν κάπου αλλού βάλε ένα link..
Αν είναι μικρός ή βαριά επιπλωμένος για εμένα μην τον μπουκώσεις πολύ.. (λέω μήπως έχει δίκιο η γυναίκα τελικά..:whistling:)
Στο λέω γιατί το είχα κάνει και το μετάνιωσα, ενώ έχω 40+ τετραγωνικά διαθέσιμα (αλλά με αρκετά έπιπλα).
 
Last edited:



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.819
Ποιος λογίζεται ως κάφρος γείτονας, εμείς ή οι άλλοι; :idk:
Εξαρτάται και από την μουσική. Άμα βάλεις κλασσική ακόμη και δυνατά δύσκολα να ρθει κάποιος να σου χτυπήσει την πόρτα :biggrin:
Βάλε καπάκι μετά τσικουλατα και θα δεις για πότε θα μαζευτούν όλοι οι ένοικοι σαν τις μύγες έξω απ την πόρτα.
Καλά για Ελλάδα μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. :biggrin:
 

Μηνύματα
13.399
Reaction score
15.440
Εξαρτάται και από την μουσική. Άμα βάλεις κλασσική ακόμη και δυνατά δύσκολα να ρθει κάποιος να σου χτυπήσει την πόρτα :biggrin:
Βάλε καπάκι μετά τσικουλατα και θα δεις για πότε θα μαζευτούν όλοι οι ένοικοι σαν τις μύγες έξω απ την πόρτα.
Καλά για Ελλάδα μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. :biggrin:
Τι είναι το τσικουλατα ;

Υ.Γ. : Μα εμείς είμαστε οι άλλοι. 😀
 
  • Haha
Reactions: jag

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.819
Τι είναι το τσικουλατα ;

Υ.Γ. : Μα εμείς είμαστε οι άλλοι. 😀
Πάντως τους έκατσε τους ενοίκους το λαχείο, πολυκάναλο.
Χάθηκε ένας βολικος δικάναλος με πικαπακι και 2 πενταμισαρια γουφερακια να μην ενοχλεί? :lolsign:
 

Μηνύματα
13.399
Reaction score
15.440
Πάντως τους έκατσε τους ενοίκους το λαχείο, πολυκάναλο.
Χάθηκε ένας βολικος δικάναλος με πικαπακι και 2 πενταμισαρια γουφερακια να μην ενοχλεί? :lolsign:
Εγώ φίλε μου έχω οκτώ οκτάιντζα. 😀 Τα παίζω χαμηλά για να έχω όσο μικρότερες παραμορφώσεις στο χαμηλό που πρότεινετε οι γκουρού (εσύ και ο Bhutia).😀

Το FR μου είναι ακριβώς σαν τα πως τα λέν τα Περλίσεν (για αυτό και πήγα να τα ακούσω χα χα).

Τι σαμπ(ς) πρέπει να πάρω , εάν έπαιρνα ; εσείς που ξέρετε. 😀

Εδιτ : Να ανοίξω νήμα ; χα χα
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.976
Reaction score
55.208
Εγώ φίλε μου έχω οκτώ οκτάιντζα. 😀 Τα παίζω χαμηλά για να έχω όσο μικρότερες παραμορφώσεις στο χαμηλό που πρότεινετε οι γκουρού (εσύ και ο Bhutia).😀

Το FR μου είναι ακριβώς σαν τα πως τα λέν τα Περλίσεν (για αυτό και πήγα να τα ακούσω χα χα).

Τι σαμπ(ς) πρέπει να πάρω , εάν έπαιρνα ; εσείς που ξέρετε. 😀

Εδιτ : Να ανοίξω νήμα ; χα χα
Ντάνες από πεντάδες ή έστω τριάδες... REL. Χωρίς επεξεργαστή... Δεν είναι για περίπλοκη διαχείριση στο δικό σου σήμα . :wink:
 

Μηνύματα
13.399
Reaction score
15.440
Ντάνες από πεντάδες ή έστω τριάδες... REL. Χωρίς επεξεργαστή... Δεν είναι για περίπλοκη διαχείριση στο δικό σου σήμα . :wink:
Αφού τα REL λες δεν είναι καλά.
Δεν είναι για περίπλοκη διαχείριση στο δικό σου σήμα
Αντιθετα με τον ιδιοκτήτη τους. 😀

Τραγουδάκι - ευχαριστώ για την απάντηση έβαλα ; Δεν έβαλα.

 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.976
Reaction score
55.208
Αφού τα REL λες δεν είναι καλά.

Αντιθετα με τον ιδιοκτήτη τους. 😀

Τραγουδάκι - ευχαριστώ για την απάντηση έβαλα ; Δεν έβαλα.

Α:ντιθέτως, έχω δηλώσει όποτε δόθηκε ευκαιρία πόσο καλή ηλεκτρομηχανική συμπεριφορά επιδεικνύουν σε γενικές γραμμές τα REL καθώς και πόσο βολικά μπορεί να είναι σε παραδοσιακά setup με απουσία επεξεργαστή - και χωρίς υψιπερατό κροσάρισμα των main εννοείται - όσα μοντέλα REL θα διέθεταν τις hi-level εισόδους για σύνδεση κατευθείαν από την έξοδο ηχείων στον τελικό ενισχυτή με το παρεχόμενο από την εταιρεία καλώδιο.

Κύριο ελάττωμα είναι ότι τα προσιτά REL μοντέλα δεν κατεβαίνουν αρκετά χαμηλά ούτε ανεβαίνουν σε αρκετά υψηλές στάθμες, θα χρειάζονταν κροσάρισμα με... υπο-υποβαθύφωνο για συμπλήρωμα .
 

Μηνύματα
13.399
Reaction score
15.440
Α:ντιθέτως, έχω δηλώσει όποτε δόθηκε ευκαιρία πόσο καλή ηλεκτρομηχανική συμπεριφορά επιδεικνύουν σε γενικές γραμμές τα REL καθώς και πόσο βολικά μπορεί να είναι σε παραδοσιακά setup με απουσία επεξεργαστή - και χωρίς υψιπερατό κροσάρισμα των main εννοείται - όσα μοντέλα REL θα διέθεταν τις hi-level εισόδους για σύνδεση κατευθείαν από την έξοδο ηχείων στον τελικό ενισχυτή με το παρεχόμενο από την εταιρεία καλώδιο.

Κύριο ελάττωμα είναι ότι τα προσιτά REL μοντέλα δεν κατεβαίνουν αρκετά χαμηλά ούτε ανεβαίνουν σε αρκετά υψηλές στάθμες, θα χρειάζονταν κροσάρισμα με... υπο-υποβαθύφωνο για συμπλήρωμα .
Εγώ έχω και Hi level εξόδους για σαμπ στον ενισχυτή μου (εδικά και μόνο για σάμπ). Μπορώ να τα βάλω εκεί (καλύτερο, χειρότερο, αδιάφορο ; Σε πρίπτωση όλων εκτός του "χειρότερου" θα το προτιμούσα και ήθελα). Ή δεν γίνεται στα REL αυτό και να ήθελα ; με τα δικά της καλώδια , δεν ξέρω γώ ;

Πάντως κάτι δευτερόλεπτα που πρόλαβα να ακούσω στην έκθεση .... καλά ήτανε... ελαστικό ... "λαμπάτο" χαμηλό ... όχι γδούπος όπως άλλα .... βέβαια φαντάζομαι εάν έχεις μάθει "αλλιώς" δεν θα άρεσε σε κάποιον.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.976
Reaction score
55.208
Εγώ έχω και Hi level εξόδους για σαμπ στον ενισχυτή μου (εδικά και μόνο για σάμπ). Μπορώ να τα βάλω εκεί (καλύτερο, χειρότερο, αδιάφορο ; Σε πρίπτωση όλων εκτός του "χειρότερου" θα το προτιμούσα και ήθελα). Ή δεν γίνεται στα REL αυτό και να ήθελα ; με τα δικά της καλώδια , δεν ξέρω γώ ;
Εκτιμώ ότι με όσα έχεις περιγράψει εσύ ειδικά είσαι ΄΄καρφωτός΄΄ πελάτης για τις γνωστές τριάδες από μονάδες REL και με την ευχέρεια να τα προμηθεύεσαι δυο-δυο δομώντας σταδιακά καθέναν όροφο. Θα περνάς και ωραία στην προσπάθεια να τα ρυθμίσεις με βέλτιστο τρόπο με το αυτί και μόνο.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.166
Reaction score
28.669
Αφού είναι δικό σου, ας τους να χτυπιούνται. Αρκεί να σέβεσαι τις ώρες κοινής ησυχίας.
Δεν νομίζω.


 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.819

Μηνύματα
13.399
Reaction score
15.440
Διάβασε και αυτό επειδή σε βλέπω ζεστό με το πολυκαναλο :lolsign:

Οι πολυκάναλοι είναι πολυγαμικοί. Οι δικάναλοι μονογαμικοί. 😀
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.029
Μηνύματα
2.885.742
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top