Hd Dvd Drive - Xbox 360

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Κι εκτός από πλαίσιο, που αλλού μπορούμε να το βρούμε στην Ελλάδα;
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Είχα δει ένα (1) στον Παπασωτηρίου της Πανεπιστημίου την Παρασκευή.
 



Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
To πακέτο που υπάρχει τώρα στα καταστήματα τι περιλαμβάνει;
Το remote και το King Kong υπάρχει στη συσκευασία ή ήταν προσφορά των πρώτων ημερών;
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
To πακέτο που υπάρχει τώρα στα καταστήματα τι περιλαμβάνει;
Το remote και το King Kong υπάρχει στη συσκευασία ή ήταν προσφορά των πρώτων ημερών;
Το King Kong δεν το βαλαν στην συσκευασια ουτε απο τη πρωτη μερα..απο το ψαξιμο που εκανα στην αρχη δεν το εβλεπα πουθενα..γιατι ομως..
 



Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Το πήρα και εγώ το ρημάδι το drive!
Αλλά μέσα No HD-DVD Disk (έστω ένα demo!!!!!) ούτε για να κάνουμε ένα test drive!!!! (κρίμα!).
Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :
Το έχω ενώσει με το pc (προς το παρόν - το Xbox βρίσκεται Africa!) και τα win το βρήκαν αλλά έγραψαν και ότι λείπει κάτι και ίσως υπάρχει δυσλειτουργία!. Χρειάζεται κάποιο driver για να δουλέψει κανονικά τα HD-DVD? - Τα DVD τα παίζει κανονικά....
Επίσης για δισκάκια μονόδρομος είναι το play μόνο?
Αν είναι να παραγγείλει κάποιος από βδομάδα θα ήθελα αν μπορούσε να με εξυπηρετήσει σε μία παραγγελία (σκέφτομαι να αγοράσω 1-3 δισκάκια).
Από θέμα cpu σε Sempron 3100+ θα παίξει HD-DVD ή θέλει πολύ παραπάνω ισχύ; (Έχω και φορητό Dual Core αλλά το επιτραπέζιο κάτω είναι Sempron).
Όσο για το remote έχει το universal και όχι το απλό που είχε η full έκδοση :)
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Πάντως είναι αθόρυβο σε σχέση με το αεροθούμενο που έχει ενσωματωμένο η κοσόλα....Καλό αυτό!
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Hd Dvd Drive - Xbox 360

Λοιπόν για να δουλέψει στο pc θέλει εκτός από τους απαραίτητους driver,κάρτα γραφικών με υποστήριξη HDCP,οθόνη/τηλεόραση με υποστήριξη HDCP,πρόγραμμα αναπαραγωγής hd-dvd π.χ. PowerDVD 6.5 hd-dvd version,1GB ram τουλάχιστον,dual core επεξεργαστή.......................αυτά.......... :happy_4:
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Για να αναφερεις hdcp οι προδιαγραφες σου αφορουν το vista σαν λειτουργικο ,σωστα?Με ΧΡ δεν νομιζω να απαιτειται hdcp.
 


Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Σοβαρά μιλάς?
Δηλαδή αν πχ το monitor δεν υποστηρίζει HDCP τότε NO HD-DVD?
Ε τότε είναι για κλάμματα οι μα....κες!
Αν είναι δυνατόν!Για να δεις μάι ταινία θα πρέπει να πληρώσεις μία περιουσία από την αρχή! Έλεος!!!!
 

Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Pseira

Αν είναι να τα κάνουμε rip ενώ τα έχουμε αγοράσει νόμιμα ε τότε άσε καλύτερα! Αν είναι έτσι μας σπρώχνουν στο να κάνουμε παράνομα αντίγραφα.Διότι εγώ μπορεί να έχω αγοράσει πρόσφατα ένα φορητό με αρκετή hardware ισχύ αλλά αν δεν είναι HDCP συμβατό και δεν παίζει τα ρημάδια τα δισκάκια τότε έχουμε κάνει μία τρύπα στο νερό και ψάχνουμε αριστερά - δεξιά για δάνεισμα δίσκων και χρήση του AnyDVD (και πάλι γέμιζε δίσκους ουφ!).Τι να πω! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! και το άοτιμο το 360 δεν έχει HDMI να το ένωνα ψηφιακά :(
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Hd Dvd Drive - Xbox 360

Για να αναφερεις hdcp οι προδιαγραφες σου αφορουν το vista σαν λειτουργικο ,σωστα?Με ΧΡ δεν νομιζω να απαιτειται hdcp.
Και στα δύο θέλει HDCP..............
 

Μηνύματα
38
Reaction score
0
ipomoni tharthi to xbox to elite pou sin tis alis thane kai mavro

taxi ola pano kai hdmi (distixos 1,2)
kai 120gb hdd

poulate kai agorazete to elite (gia osous den viastikan na paroun hddvd drive)
a... kai kapou akousa oti to Halo 3 tha to kikloforisoun mono se HD DVD (asxeto)
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
ipomoni tharthi to xbox to elite pou sin tis alis thane kai mavro

taxi ola pano kai hdmi (distixos 1,2)
kai 120gb hdd

poulate kai agorazete to elite (gia osous den viastikan na paroun hddvd drive)
a... kai kapou akousa oti to Halo 3 tha to kikloforisoun mono se HD DVD (asxeto)
Μάλλον δεν είσαι καλά πληροφορημένος... :)
Γιατί να πουλήσουμε το HD-DVD; Ας υποθέσουμε ότι αγοράζουμε το elite (που προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορο), δεν θα χρειαστούμε HD-DVD;
Και φυσικά αυτό που άκουσες για το Halo 3 δεν ισχύει.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.916
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top