Heavy Metal

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Κρίμα που διαλύθηκαν, ακούστε το ολόκληρο να δείτε πως μαραίνονται τα λουλούδια από τα δάκρυα που κύλησαν πάνω τους... :angel:

Πιστεύω το καλύτερο κομμάτι που έχουν βγάλει:


 
Last edited:



Μηνύματα
1.397
Reaction score
1.093
Μάλλον, το καλύτερο album που έχουν βγάλει... ;)
Σίγουρα το αγαπημένο μου. Οι περισσότεροι προτιμούν τα πρώτα, για μένα το Thundersteel είναι ότι το Painkiller για τους Priest. Toυς αναγέννησε πλήρως!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.940
Reaction score
20.442
To "Privilege of Power" και το "The Brethren of the Long House" συμπληρώνουν, μαζί με το "Thundersteel", για μένα, κατά κάποιο τρόπο, τα τρία (3) albums των Riot που πρέπει να ακούσει κάθε heavy metalάς που σέβεται τον εαυτό του.
 



Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
για μερικους δεν χρειαζετε συστασεις....
για τους υπολοιπους ο κυριος που βλεπετε ειναι για μενα ειναι ενας απο τους
καλυτερους ντραμερ ολων των εποχων (για τον μοναδικο τροπο που παταει πανω στα κομματια)
ακολουθει φωνητικα και κιθαρα και οχι ενα καθιερομενο παιξιμο
το κομματι ειναι γραμμενο αρχες 80s οταν ηταν ακομα παιδακι.....


οσοι εχετε καλο ηχο στο σπιτι :rofl: απολαυστε τον ενα και μοναδικο

Μ Α Ρ Κ Z O N D E R ...................... καλη ακροαση


 



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.261
Reaction score
13.146
Ο Μαρκ ζοντερ αριστος ντραμερ παιζει με τα ακουστικα στα αυτια και εχουν προεγγραφη κιθαρες φωνη πως τα ακουτε; ερωτηξη για το μεγαλο αυτι :hi:
αν ηταν ολοι οι μουσικοι στο στουντιο πως θα ακουγοταν:biggrin:;
αν η εγγραφη ηταν αναλογικη θα ειχε διαφορα ο ηχος;
ποια η διαφορα στον ηχο -για αυτη τη μουσικη-να μη βαλω εισαγωγικα και γουζεται ο γουιζη, αν πεζνε απο ενα επαγγελματικο σεταπιον η απο σουπερ ντουπερ σεταπια :drinks: καλημερα χερ ντοκτορ τα σεβη μου:biggrin::gamer::wink:
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Περί mark zonder.
Ωραίος ντράμμερ για την εποχή του!!
Τον έχω δει από κοντά.
Υπηρετεί την μουσική και όχι το εγώ του.
Βέβαια σήμερα υπάρχουν αρκετά μεγαθήρια τα οποία τον καταπίνουν με το καλημέρα σας.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.940
Reaction score
20.442
Καλά τα λες.... Και (εξέλιξε) πολύ τους τους Fates Warning.....
Σαφέστατα. Όχι ότι ο σύγχρονος drummer τους, "πάει πίσω"!
Βέβαια σήμερα υπάρχουν αρκετά μεγαθήρια τα οποία τον καταπίνουν με το καλημέρα σας.
Για δώσε 1-2 παραδείγματα, χάριν συζήτησης.
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Σαφέστατα. Όχι ότι ο σύγχρονος drummer τους, "πάει πίσω"!

Για δώσε 1-2 παραδείγματα, χάριν συζήτησης.
Todd Sucherman ίδιας ηλικίας .Έπαιζε παίζει στους styx και σε πολλά άλλα μιας και είναι από τους κορυφαίους sessionαδες.
Mike portnoy ευφυέστατος με δικό του ήχο και παίξιμο.Εξυπνα πράγματα και έγραψε ιστορία με dream theater.
Gavin harrison τα λόγια είναι περιττά.
Ότι αγγίζει το απογειώνει και το σφραγίζει με το δικό του μοναδικό παίξιμο.
Και παρά πολλοί άλλοι.
Αν θες σηκώνω αφιέρωμα.....
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Παιδιά, είναι πολλοί οι drummers στη metal και ροκ μουσική που είναι σε υψηλό επίπεδο, ο κατάλογος είναι μεγάλος, για μένα ο καλύτερος που έχω δει από videos στο YouTube από συναυλίες που είχε δώσει τότε με την μπάντα του ήταν ο Ginger Baker των Cream, ένα απίστευτο επίπεδο δεξιοτεχνίας που τον βλέπεις να κάνει 20 λεπτά σόλο σε συναυλία και να μη χάνει το ρυθμό και να παίζει πανδύσκολα περάσματα και με τα τέσσερα μέλη ταυτόχρονα του σώματός του σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό να χαζεύεις σαν βλάκας!
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.711
πιστευω οτι ειναι λιγο ακομψο να συγκρινουμε τους μουσικους μεταξυ τους....
γιατι αν το δουμε ετσι υπαρχουν κατι πιτσιρικια οχι πανω απο 10-15 χρονων
που τους καταπινουν ολους τους παραπανω......
ο καθενας με την καψουρα του.....

 

Μηνύματα
1.259
Reaction score
5.919
Είχα να ακούσω κάτι δικό τους από το 1ο album τους. Μου έβγαλε στα προτεινόμενα το YouTube το παρακάτω και μου άρεσε!


 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Όντως το πρώτο ήταν καλό και η προτελευταία τους δουλειά ήταν ένα υπέροχο άλμπουμ.
Συνεργασιες με Max Cavalera, Mustaine κτλ κτλ, πρέπει να ακούσεις ΟΛΟ το Bloodlust..

Ακου π.χ. αυτό
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Ο Ginger Baker πρέπει να ναι ο κορυφαίος ντράμερ ανεξάρτητα από είδη. Αισθάνομαι πάρα πολύ τυχερός που τον είχα δει με τους Masters of Reality στο Amsterdam..

Πόσο ξύλο οι Body Count, νταξει σαν το πρώτο δεν έχει (έχω το βινύλιο πριν την απαγόρευση) αλλά και το τελευταίο τους ωραίο είναι.

Soundgarden φόρος τιμής
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top