Heavy Metal


Μηνύματα
518
Reaction score
460
Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Το κλειστό του ΟΑΚΑ έχει κλιματισμό, εξαερισμό κτλ. Γιατί να σαλτάρουμε από τη ζέστη...; Στη συναυλία του Roger Waters, μια χαρά ήμασταν. Τι σχέση έχει η πώληση των εισιτηρίων με την αλλαγή του χώρου διεξαγωγής της συναυλίας...;:idk:
Για λόγους ασφαλείας άλλαξαν τον τόπο διεξαγωγής της συναυλίας. Υπήρχε πολύ καιρό τώρα η φήμη ότι οι χούλιγκαν του Παναθηναϊκού θα κάνουν επεισόδια,αν και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν οι slayer με τα γηπεδικά δρώμενα. Μάλλον επειδή δεν έχω σχέση με τα γήπεδα;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
αν και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν οι slayer με τα γηπεδικά δρώμενα. Μάλλον επειδή δεν έχω σχέση με τα γήπεδα;
Το θέμα της ασφάλειας το καταλαβαίνω. Για τα υπόλοιπα, άσε να μας εξηγήσει ο Γιάννης.:)
 

Μηνύματα
112
Reaction score
101
Ερχονται οι Slayer για την τελευταια συναυλια τους στην Ελλαδα προτου διαλυθουνε και διαβαζουμε στο διαδυκτιο...Αν θα εχει κλιματισμο ή γιατι θα περπατησουμε παραπανω,ή μηπως θα γινεται συνωστισμος,ρε λες να περασουν και καπνογονα...ωραιες ερωτησεις αλλα θα τις περιμενα να γραφονταν σε club σκληροπυρηνικων οπαδων της Madonna η του μεγαρου μουσικης,και αναφερομαι σε αλλα forum που ασχολουνται μαλιστα με το metal αποκλειστικα.Αυτες τις ερωτησεις για μεταλαδες τις δικαιολογω μονο αν θα πρεπει να συνοδευουν παιδια η ατομα με ειδικες αναγκες.Οποιος αισθανεται ανασφαλεια μπορει να χτυπιεται μπροστα απο τα ηχεια του.Οι υπολοιποι θα παμε και θα ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ...
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Τι επίπεδο εκπαίδευσης έχεις?
Δεν σε ειρωνευομαι, εαν αυτο καταλαβες.

Το 1996, οταν πηγα Δραπετσωνα, η μονη μου εννοια ηταν να φωναζω "SLAYEEEEEEEEER" και να δειρω ολους οσους ηταν γυρω μου, οπως, αλλωστε, αυτη ηταν κι η δικη τους εννοια.

Εικοσι τρια χρονια μετα, θελω να παω σε εναν χωρο στον οποιο θα δω ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, να ακουσω τη μουσικη που μου αρεσει και να κανω το headbanging μου με την ησυχια μου, χωρις να πρεπει να ανησυχω για καθε μακρυμάλλικο μαλλιαρο υποκειμενο που περναει καλα δερνωντας αλλα μακρυμαλλικα μαλλιαρα υποκειμενα. Οποτε, ναι, θελω κλιματισμο, θελω ασφαλεια, ΑΠΑΙΤΩ τελειο ηχο κι εν τελει σεβασμο στα λεφτα που δουλεψα και πληρωσα για τη συναυλια.

Ενταξει τωρα; Εσυ, τι επιπεδο εκπαιδευσης εχεις; Να βγαλουμε τα πτυχια μας, να τα μετρησουμε;
 

Μηνύματα
112
Reaction score
101
Δεν σε ειρωνευομαι, εαν αυτο καταλαβες.

Το 1996, οταν πηγα Δραπετσωνα, η μονη μου εννοια ηταν να φωναζω "SLAYEEEEEEEEER" και να δειρω ολους οσους ηταν γυρω μου, οπως, αλλωστε, αυτη ηταν κι η δικη τους εννοια.

Εικοσι τρια χρονια μετα, θελω να παω σε εναν χωρο στον οποιο θα δω ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, να ακουσω τη μουσικη που μου αρεσει και να κανω το headbanging μου με την ησυχια μου, χωρις να πρεπει να ανησυχω για καθε μακρυμάλλικο μαλλιαρο υποκειμενο που περναει καλα δερνωντας αλλα μακρυμαλλικα μαλλιαρα υποκειμενα. Οποτε, ναι, θελω κλιματισμο, θελω ασφαλεια, ΑΠΑΙΤΩ τελειο ηχο κι εν τελει σεβασμο στα λεφτα που δουλεψα και πληρωσα για τη συναυλια.

Ενταξει τωρα; Εσυ, τι επιπεδο εκπαιδευσης εχεις; Να βγαλουμε τα πτυχια μας, να τα μετρησουμε;
Η απαντηση μου ηταν αναλογη της ερωτησης σου.Συμφωνω απολυτα μονο για τον ηχο.Τα υπολοιπα προσωπικα δεν με αγχωνουν,τι να κανουμε τωρα.Συναυλιες αρχισα απο το 1995.Φευγω εχω ταξιδι 400plus χιλιομετρων,ας ελπισουμε η εμφανιση τους να ειναι ανταξια των προσδοκιων μας!
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.884
Reaction score
20.368
Όντως, για κάποιο λόγο, ο ήχος των RC ήταν λίγο χάλια - καμία σχέση με τον "σφιχτό" ήχο τους που έχω συνηθίσει, είτε σε κλειστούς είτε σε ανοικτούς χώρους.

Οι Slayer... 'νταξ', δεν περιγράφω άλλο...8-)
 









ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.625
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top