Home cinema η εξέλιξη

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Noμίζω οι συγκεκριμένοι ncore θέλουν κανα 2 v για να τερματίσουν ενώ οι crown 1.4 ή 0,75v αλλά με τα κλιπς που είναι πολύ ευαίσθητα καλύτερα στο 1,4. Οι fusion από την άλλη πλευρά είναι αρκετά ενδιαφέρον περίπτωση ειδικά 0 501 αλλά θέλουν να ασχοληθείς και να φτιάξεις κουτί, αλλά και να φτιάξεις καμπύλες (κάτι το οποίο είναι καλό)
τον έβαλα 0.75 και έχω τα volume 3 κλικ από το τέρμα. έχει αρκετή διαφορά στην ένταση 0.75 με 1.4 . 3db ίσως και περισσότερο.
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Δεν σε βγάζει λίγο φύσημα; Πέφτει κάποια db το snr έτσι.....
φύσημα από τις κόρνες ακούγετε σε κάθε περίπτωση. στο 0.75 λιιιγο περισσότερο. όχι κάτι τρελό. σε απόλυτη ησυχία πρέπει να πας στο ένα μέτρο.
[DOUBLEPOST=1544966773][/DOUBLEPOST]
φύσημα από τις κόρνες ακούγετε σε κάθε περίπτωση. στο 0.75 λιιιγο περισσότερο. όχι κάτι τρελό. σε απόλυτη ησυχία πρέπει να πας στο ένα μέτρο.
σύμφωνα με το manual είναι 6 db λιγότερο στα 0.75
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.103
Μια χαρά είσαι με τον xls μεγειες...
Αν θες κάτι καλύτερο θα πας εδώ
https://www.crownaudio.com/en/products/dci-2-300
το τέλος τού δρόμου!!! χωρίς παραμορφώσεις, όπως πρέπει να είναι ένας ενισχυτής είτε στα 4om ειτε στα 8om
Είναι η αντικαταστάτες τον cts, θα σου έλεγα να πας σε cts αλλα δεν Υπάρχουν μόνο μεταχειρισμένα ίδιοι αλλά οι cts έχουν πολύ καλύτερο dumping factor 3000+ έναντι 1000+ τον dci
Screenshot_2018-12-17-10-32-47.png
Screenshot_2018-12-17-10-34-22.png
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Μια χαρά είσαι με τον xls μεγειες...
Αν θες κάτι καλύτερο θα πας εδώ
https://www.crownaudio.com/en/products/dci-2-300
το τέλος τού δρόμου!!! χωρίς παραμορφώσεις, όπως πρέπει να είναι ένας ενισχυτής είτε στα 4om ειτε στα 8om
Είναι η αντικαταστάτες τον cts, θα σου έλεγα να πας σε cts αλλα δεν Υπάρχουν μόνο μεταχειρισμένα ίδιοι αλλά οι cts έχουν πολύ καλύτερο dumping factor 3000+ έναντι 1000+ τον dci View attachment 113204 View attachment 113205
Ευχαριστώ.

Ναι το ξέρω για τους cts μιλούσαμε με Μιχάλη που περιμένει να του έρθουν και πείρα τους δικούς του crown.

Κοίτα δε ψάχνω το απόλυτο. Θέλω να διώξω τα πιο παλιά κομμάτια που έχω (adcom) και από τι στιγμή που με σχετικά λίγα χρήματα με έκανε να ενθουσιαστώ τόσο πολύ δε νομίζω να έχει νόημα να πάω σε κάτι με τι τετραπλάσια τιμή.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.396
Ευχαριστώ.

Ναι το ξέρω για τους cts μιλούσαμε με Μιχάλη που περιμένει να του έρθουν και πείρα τους δικούς του crown.

Κοίτα δε ψάχνω το απόλυτο. Θέλω να διώξω τα πιο παλιά κομμάτια που έχω (adcom) και από τι στιγμή που με σχετικά λίγα χρήματα με έκανε να ενθουσιαστώ τόσο πολύ δε νομίζω να έχει νόημα να πάω σε κάτι με τι τετραπλάσια τιμή.
έτσι μπράβο...υγεία να χουμε και του χρόνου εδώ θα μαστε να βάζουμε αγγελίες:p:roflmao:
 




Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Βαλε fusion , πλεον ειναι λιγο πιο ακριβοι απο τους crown αλλα πολυ καλυτεροι.
Επειδη εχω παρει Fusion απο το site της Hypex, μου ηλθε μαιλ τον Νοεμβιο οτι απο 1-1-19 ολοι οι Fusion θα παρουν 10% πανω. Οποιος παρει μεχρι 31-12-18 θα ισχυουν οι υπαρχουσες τιμες. Το αναφερω να υπαρχει, αν τυχον καποιος ενδιαφερετε αμεσα να γλιτωσει αυτο το νουμερο. :boast:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.345
Reaction score
125.285
Σιγά σιγά θα μας πείτε ότι είναι Χάι εντ οι Κράουν...

Ποιοί;

Οι Κράουν!!!

Για όνομα ρε παιδιά, είδατε κάνα Κράουν λαμπάτο;

Πφφφφφφφχχχχχχχχχ, ντάμπινγκ φάκτορ λέει >5000 και σηματοθορυβικό λόγο >112 ντιμπί, τι να τα κάνεις αυτά, για τα πανηγύρια είναι και για τις ντουντούκες, ποιος βλάκας να τα παίρνει άραγε;
Άκου κει "BSS όντιο προσέσινγκ", χαζομάρες...:p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.345
Reaction score
125.285
Ο Πάρις τι θα μας σέρνει, με το μικροσκοπικό το γρέζι, ούτε να φανταστώ δε μπορώ!
Κράουν...
Έχετε ξεφύγγγγγ...:D

Δεν είναι φόρουμ ήχου αυτό, φόρουμ ακολασίας! :p
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Καλή χρονιά Χρόνια πολλά σε όλους τους audio video φίλους.

Ηταν μια χρονιά μεγάλης ηχητικής αναβάθμισης.

Βέβαια ενόψει εορτών όλα αυτά έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

:lolsign:κρυμμένα πίσω από καναπέδες τα μωρά μου.

20181231_203334.jpg
20181231_203517.jpg
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.235
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top