Home cinema professional (susano lx90)



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
να πω την αλήθεια με κούρασε και σκέφτομαι να βάλω μια φώτο με το τελικό αποτέλεσμα να ξεμπερδέψω :biggrin:
δεν έχει τέτοια π@παρίδι....όπως έστρωσες να κοιμηθείς...
τουβλάκι τουβλάκι θα τα ανεβάζεις :roflmao::lol:
 



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
SUSANO LX90
1000 Μπράβο ρε μεγάλε.
Τόχεις.
Είσαι αρχηγός , με όρεξη γνώσεις και αντοχή.
Respect από μένα. :hi:
Special φιλαράκι.Μπράβο σου!Ωραία τα'κανες!
:hi: :hi: :hi: :hi:
Και μόνο η ηθική ικανοποίηση που έχει σιγά μην σταματήσει ...
Βέβαια το εάν φτιάξει κ για άλλους είναι μεγάλη κουβέντα ...
Κύριοι καλημέρα!!!! :) Σόρι πού άργησα να απαντήσω, μού ήρθαν φίλοι εχθές από τής 8:00 Μέχρι 1:00 Και έπεσα ξερός γιατί δουλεύω πολύ νωρίς 5:30 είμαι Στο πόδι........
Σας ευχαριστώ κ πάλι για τα καλά σας λόγια.:hi::hi::hi:
Post automatically merged:

Μετά πες και πόσα θες για να φτιάξεις 10τμ τέτοια ξυλοντιφιούζερς.

Για 20τμ περιμένω ακόμα καλύτερη τιμή, και υπό συζήτηση για 30τμ.
Ελα Κωστή καλημέρα, δεν είδα like και ανησύχησα, λέω δεν τού άρεσαν τού διχυσιου:p :lolsign:
Άλλα μετά βλέπω την παραγγελία κ λέω οκ, του αρεζαν :hi:
Υ.Γ διαβάζω 10m2 και λέω, θέλει να με στείλει κάνα δίμηνο Στο Δαφνί.:laugh::focus:
Μετά διαβάζω για 20m2 και λέω θέλει να με κάνει τρελό με επιβεβαιώσει ψυχιάτρου :roflmao::hunter::hunter:
Και μετά βλέπω για 30:lol::lol::lol::lol::lol::lol::hunter::hunter::hunter::hunter:λέω θέλει να με ξεκανει εντελώς, ισόβια στο Δαφνί:lolsign:
Ναι θέλει συζήτηση, σοβαρή άλλα θα βγουν πολλά και ειδικά για 30m2
Post automatically merged:

Με τι γωνία και σε τι μέγεθος τα έκοψες τα ξύλα;
22.5 μοίρες μέχρι 23.5 παίρνει για παραπάνω δεν συστήνεται, επίσης δεν μπήκαν τυχαία άλλα έκανα αντιγραφή αυτού του διάχυτη
Screenshot_20191030-173558_Google.jpg

Αν παρατηρήσετε μπαίνουν με εναλλάξ τα τουβλάκια
 
Last edited:

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
δεν έχει τέτοια π@παρίδι....όπως έστρωσες να κοιμηθείς...
τουβλάκι τουβλάκι θα τα ανεβάζεις :roflmao::lol:
μαναρι μηπως θελεις και καμια φωτο πως τρυπαω τα mdf και και κοβω τα δοκαρια :lol: :lol: :roflmao:
Για τα ματια σου μονο
αρχείο λήψης.jpg
:roflmao: :lol: :lol: :lol:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
μαναρι μηπως θελεις και καμια φωτο πως τρυπαω τα mdf και και κοβω τα δοκαρια :lol: :lol: :roflmao:
Για τα ματια σου μονο
κατέβασε τη φωτό...μη την δει ο αβγδ και γίνετε κολλητοί :roflmao: :lol:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Να αναφέρω για το "φλατερ εκο" πού λέει ο Κώστας (ear) πρίν την ανακαίνιση υπήρχε και ειδικά όταν σήκωνες τα χέρια προς το ταβάνι ήταν πιο έντονο, και έλεγα τότε ότι θέλει Πιο πολύ απορρόφηση, αλλά μετά την ανακαίνιση αυτό πού είδα είναι το φλατερ εκο δεν εξαλείφεται με απορρόφηση, μόνο! γινεται μέχρι ένα σημείο , αυτό πού θέλει είναι πολύ καλή διάχυση (Όπως οι 3d διάχυτες)
Όταν κάθομαι ανάμεσα Στους διάχυτες 2d και είναι και δεξιά κ αριστερά από τούς 2d διάχυτες τα απορροφητικα πάνελ, πάνω η τρυπητή οροφή και κάτω η μοκέτα υπάρχει το εκο φλατερ άλλα σε μικρό βαθμό και ίσα πού γίνεται αντιληπτό, όταν πάω όμως ανάμεσα Στους 3d διάχυτες που είναι κ η θέση ακροάσεις δεν υπάρχει ίχνος, απόλυτη σιγή και οταν ξαναπάς μπροστά πάλι να δεις τι διάφορα σού φαίνεται πιο έντονο γιατί πριν δεν άκουγες τίποτα :eek:
Οπότε μετά από αυτό είμαι σε σκέψης να βάλω σχεδόν παντού τέτοιους 3d διάχυτες εκτός από τούς 2d διάχυτες, που αύτοι σίγουρα θα μείνουν.
Υ.Γ από την άλλη είναι πολύ όμορφο έτσι κ δεν θέλω να το χαλάσω, ίδωμεν.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Να αναφέρω για το "φλατερ εκο" πού λέει ο Κώστας (ear) πρίν την ανακαίνιση υπήρχε και ειδικά όταν σήκωνες τα χέρια προς το ταβάνι ήταν πιο έντονο, και έλεγα τότε ότι θέλει Πιο πολύ απορρόφηση, αλλά μετά την ανακαίνιση αυτό πού είδα είναι το φλατερ εκο δεν εξαλείφεται με απορρόφηση, μόνο! γινεται μέχρι ένα σημείο , αυτό πού θέλει είναι πολύ καλή διάχυση (Όπως οι 3d διάχυτες)
Όταν κάθομαι ανάμεσα Στους διάχυτες 2d και είναι και δεξιά κ αριστερά από τούς 2d διάχυτες τα απορροφητικα πάνελ, πάνω η τρυπητή οροφή και κάτω η μοκέτα υπάρχει το εκο φλατερ άλλα σε μικρό βαθμό και ίσα πού γίνεται αντιληπτό, όταν πάω όμως ανάμεσα Στους 3d διάχυτες που είναι κ η θέση ακροάσεις δεν υπάρχει ίχνος, απόλυτη σιγή και οταν ξαναπάς μπροστά πάλι να δεις τι διάφορα σού φαίνεται πιο έντονο γιατί πριν δεν άκουγες τίποτα :eek:
Οπότε μετά από αυτό είμαι σε σκέψης να βάλω σχεδόν παντού τέτοιους 3d διάχυτες εκτός από τούς 2d διάχυτες, που αύτοι σίγουρα θα μείνουν.
Υ.Γ από την άλλη είναι πολύ όμορφο έτσι κ δεν θέλω να το χαλάσω, ίδωμεν.
θα ανεβάσεις καμιά φωτό ρέι ή θα μας λες για τα παλαμάκια σου? :roflmao:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
θα ανεβάσεις καμιά φωτό ρέι ή θα μας λες για τα παλαμάκια σου? :roflmao:
Περιμενε θα ανεβάσω 120 φώτο από τον πρώτο διάχυτη πού έφτιαξα, είχε 120 τουβλάκια..... τουβλακι τουβλακι δεν ήθελες?
:lol::roflmao:
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Μπράβο ρε Στέφανε! Μεγάλη υπόθεση να πιάνουν τα χέρια σου! Πιο μεγάλη να έχεις μεράκι! :drinks:
Αν κι είπα να ρίξω μαύρη πέτρα στην Κέρκυρα, μάλλον δεν τη γλυτώνω την επίσκεψη σύντομα.
Αυτοπροσκαλούμαι!:roflmao:
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Μπράβο ρε Στέφανε! Μεγάλη υπόθεση να πιάνουν τα χέρια σου! Πιο μεγάλη να έχεις μεράκι! :drinks:
Αν κι είπα να ρίξω μαύρη πέτρα στην Κέρκυρα, μάλλον δεν τη γλυτώνω την επίσκεψη σύντομα.
Αυτοπροσκαλούμαι!:roflmao:
:hi: :hi: :hi: :hi: Γιώργο σε ευχαριστώ, και αν δεν σε έχω γνωρίσει από κοντά, είσαι ένας εξαίρετος άνθρωπος , Όπως κ Πολλά παιδιά απο'δώ μέσα και θα χαρώ να έρθεις, σε προσκαλώ επίσημα! Μακρή να έρθεις γιατί είσαι Στην μια άκρη τής Ελλάδας και εγώ στην άλλη :) μην διστάσεις
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Το κάνω σχεδόν κάθε χρόνο. Έχουμε γραφείο μες στη μαρίνα Γουβιών, οπότε είναι σχεδόν επιβεβλημένη η επίσκεψη.
Απλά επειδή στην τελευταία μου επίσκεψη έμεινα πιο πολύ στο νοσοκομείο σας απ' το ότι στο Corfu Palace, έχω αποκτήσει ένα ψυχολογικό και το σκέφτομαι. :roflmao:
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Πάρε και το μαύρο πρόβατο
20191027_104842.jpg


Κεντραρισμα τής reference θέσης.
20191027_104831.jpg

Οι cts 2000 παίζουν τα SUB 1 ο καθένας BRIDGE. πήγαν δεξιά κάτω της οθόνης μπαίνει το καπάκι μπροστά κ δεν φαίνεται τίποτα ούτε τα λαμπάκια, και ακούγονται ελαφρώς σε ησυχία
20191027_112710.jpg

Και κέντρο πήγαν οι cts 1200 για τα LCR
20191027_112718.jpg


IMG_20190713_201926.jpg

Post automatically merged:

Το κάνω σχεδόν κάθε χρόνο. Έχουμε γραφείο μες στη μαρίνα Γουβιών, οπότε είναι σχεδόν επιβεβλημένη η επίσκεψη.
Απλά επειδή στην τελευταία μου επίσκεψη έμεινα πιο πολύ στο νοσοκομείο σας απ' το ότι στο Corfu Palace, έχω αποκτήσει ένα ψυχολογικό και το σκέφτομαι. :roflmao:
Άμα είναι έτσι οκ, θα περιμένω να έρθεις :welcome:
Post automatically merged:

επρεπε να φτιαξεις τετοια βρε.......τα ευκολα πηγες κεκανες !!!!! :roflmao: :roflmao:

View attachment 144752
Τι με πέρασες Ριχάρδο :lol: κ αυτά που έφτιαξα, πολύ δύσκολα, πολύ δουλειά
Post automatically merged:

Γαμό τα τ9 του κινητού :roflmao:
Μακάρι Γιώργο!!!!:laugh:
 
Last edited:

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Μπράβο πολύ ωραία όλα. !!!Ζηλευτά.

Μια μικρή παρατήρηση. Τα hdmi να μη σηκώνουν το βάρος. Μπορεί να το έχεις σκεφτεί, απλά λέω τι φένεται στη φωτό.

Αναμένουμε φωτογραφικό υλικό
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top