Home theatre dedicated room

Μηνύματα
27.207
Reaction score
25.182
Ναι βρε αγόρι μου , θα πρέπει ότι φιάχνει να το υπογράφει κιόλας .
Ο κάθε ένας γμτ μου.
Οχι έτσι , άηντε αέρα , και ότι βγεί , και μα μου είπες ότι πιο φτηνό υπάρχει .
ΟΧΙ . φτηνό ναι , μαλακία ΟΧΙ.
Εγώ ακόμα τραβάω τα βυζιά μου , με τον μλκα που έφερα να μου κάνει τα κούτελα γιατί ήταν πιο φτηνός , και τα κούτελα μέσα σε μία 10ετία είναι άχρηστα , ενώ τα πρώτα κράτησαν 40 χρόνια.
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Ναι βρε αγόρι μου , θα πρέπει ότι φιάχνει να το υπογράφει κιόλας .
Ο κάθε ένας γμτ μου.
Οχι έτσι , άηντε αέρα , και ότι βγεί , και μα μου είπες ότι πιο φτηνό υπάρχει .
ΟΧΙ . φτηνό ναι , μαλακία ΟΧΙ.
Εγώ ακόμα τραβάω τα βυζιά μου , με τον μλκα που έφερα να μου κάνει τα κούτελα γιατί ήταν πιο φτηνός , και τα κούτελα μέσα σε μία 10ετία είναι άχρηστα , ενώ τα πρώτα κράτησαν 40 χρόνια.
Τα κουτελα ποια είναι?🙄
 



Μηνύματα
3.099
Reaction score
10.247
Για εξαερισμό,
που λύνει το πρόβλημα χωρίς απώλειες στην ψύξη - θέρμανση.
2 τέτοια θέλεις και καθάρισες..


Εχει και ο καφφές στη Θεσσαλονίκη

 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Για εξαερισμό,
που λύνει το πρόβλημα χωρίς απώλειες στην ψύξη - θέρμανση.
2 τέτοια θέλεις και καθάρισες..


Εχει και ο καφφές στη Θεσσαλονίκη

Αυτό τι κάνει το ένα βγάζει το άλλο βάζει αέρα? Επίσης εγώ θέλω κάτι αθόρυβο όσο θα Μάι μέσα και να μην περνάει ο ήχος από έξω αλλά ούτε να μπαίνει και ήχος μέσα γιαυτο και απτην εταιρεία που μου είπαν για τον εξαερισμό μου είπαν 800 ευρώ με 2 μοτέρ 21db σαν τουρμπίνες αεροπλάνου είναι και θα έμπαιναν ηχοπαγιδες και άλλα ένα σωρό πράγματα για να κρατάει τον ήχο το δωμάτιο αυτά είναι για αυτήν την δουλειά?
 

Μηνύματα
3.099
Reaction score
10.247
Αυτό τι κάνει το ένα βγάζει το άλλο βάζει αέρα? Επίσης εγώ θέλω κάτι αθόρυβο όσο θα Μάι μέσα και να μην περνάει ο ήχος από έξω αλλά ούτε να μπαίνει και ήχος μέσα γιαυτο και απτην εταιρεία που μου είπαν για τον εξαερισμό μου είπαν 800 ευρώ με 2 μοτέρ 21db σαν τουρμπίνες αεροπλάνου είναι και θα έμπαιναν ηχοπαγιδες και άλλα ένα σωρό πράγματα για να κρατάει τον ήχο το δωμάτιο αυτά είναι για αυτήν την δουλειά?
Είναι αθόρυβο , προτείνω 2 για να λειτουργούν με αντίστροφη -αντίθετη φορά για ίση πίεση του κλειστού χώρου.
ηχοπαγιδα χρειάζεται αν έχεις υψηλό επιπέδου εξωτερικού θορύβου. Έχεις ;
Επιπλέον έχεις καθαρό εξωτερικό περιβάλλον (αέρας, σκόνη κλπ) ;
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Είναι αθόρυβο , προτείνω 2 για να λειτουργούν με αντίστροφη -αντίθετη φορά για ίση πίεση του κλειστού χώρου.
ηχοπαγιδα χρειάζεται αν έχεις υψηλό επιπέδου εξωτερικού θορύβου. Έχεις ;
Επιπλέον έχεις καθαρό εξωτερικό περιβάλλον (αέρας, σκόνη κλπ) ;
Απέναντι έχω γείτονες και καφενείο σε χωριό μένω άλλα σε κεντρικό δρόμο οπότε ναι θα έχει λίγο θόρυβο δεν θα έχει επίσης κάποια σίτα η κανένα φίλτρο μην μπαίνουν μέσα αράχνες και κατσαρίδες επίσης όταν λέμε ηχοπαγιδα δεν εννοούμε τον θόρυβο του μοτέρ μέσα στο χώρο γιατί εγώ δεν θέλω να ακούω τίποτα σχεδόν
Είναι αθόρυβο , προτείνω 2 για να λειτουργούν με αντίστροφη -αντίθετη φορά για ίση πίεση του κλειστού χώρου.
ηχοπαγιδα χρειάζεται αν έχεις υψηλό επιπέδου εξωτερικού θορύβου. Έχεις ;
Επιπλέον έχεις καθαρό εξωτερικό περιβάλλον (αέρας, σκόνη κλπ) ;
Απέναντι έχω γείτονες και καφενείο σε χωριό μένω άλλα σε κεντρικό δρόμο οπότε ναι θα έχει λίγο θόρυβο δεν θα έχει επίσης κάποια σίτα η κανένα φίλτρο μην μπαίνουν μέσα αράχνες και κατσαρίδες επίσης όταν λέμε ηχοπαγιδα δεν εννοούμε τον θόρυβο του μοτέρ μέσα στο χώρο γιατί εγώ δεν θέλω να ακούω τίποτα σχεδόν
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.275
Reaction score
1.356
Το υψος ειναι μονο 2,08 ? Δηλαδη σηκώνεις τα χερια και το ακουμπας?
 


Μηνύματα
175
Reaction score
53
Είναι αθόρυβο , προτείνω 2 για να λειτουργούν με αντίστροφη -αντίθετη φορά για ίση πίεση του κλειστού χώρου.
ηχοπαγιδα χρειάζεται αν έχεις υψηλό επιπέδου εξωτερικού θορύβου. Έχεις ;
Επιπλέον έχεις καθαρό εξωτερικό περιβάλλον (αέρας, σκόνη κλπ) ;
Πάσα μου σήμερα πήρα τηλέφωνο για το μηχάνημα και μου είπαν για τον χώρο σου 1 φτάνει αλλά όταν τους είπα αυτό για την πίεση κτλπ δεν μου είπαν ότι θα έχω θέμα και πάρε 2 μου είπαν ότι θα βάζει και θα βγάζει αέρα το 1 εκεί μέσα λες όντως να κάνει δουλειά το 1 η θα νιώθεις πίεση και αποπιεση? Πώς μπορώ να το ξέρω 100 τοις 100?
 

Μηνύματα
3.099
Reaction score
10.247
Πάσα μου σήμερα πήρα τηλέφωνο για το μηχάνημα και μου είπαν για τον χώρο σου 1 φτάνει αλλά όταν τους είπα αυτό για την πίεση κτλπ δεν μου είπαν ότι θα έχω θέμα και πάρε 2 μου είπαν ότι θα βάζει και θα βγάζει αέρα το 1 εκεί μέσα λες όντως να κάνει δουλειά το 1 η θα νιώθεις πίεση και αποπιεση? Πώς μπορώ να το ξέρω 100 τοις 100?
Προφανώς το ένα φτάνει για τα κυβικά του χώρου σου.
Κσι ναι , δεν θα αισθάνεσαι εσυ την πίεση ή την υποπίεση , αλλά εφόσον ο χώρος , όπως λες , θα κλείνει σωστά, Απαιτείται να υπάρχει ίση πίεση δηλ όταν το ένα θα βάζει, το άλλο να βγάζει. Και να είναι όσο το δυνατόν πιο μακρυά το ένα από το άλλο, ώστε να γίνεται σωστότερη κατανομή και ανακύκλωση του αέρα.
Αυτή είναι βασική αρχή για τον σωστό εξαερισμό «ότι μπαίνει , ταυτόχρονα πρέπει να βγαίνει».
Τωρα αν το δωμάτιο «μπάζει»… είτε από πόρτα, είτε από κούφωμα, τότε, ένα τμχ σου αρκεί.
 


Μηνύματα
175
Reaction score
53
Προφανώς το ένα φτάνει για τα κυβικά του χώρου σου.
Κσι ναι , δεν θα αισθάνεσαι εσυ την πίεση ή την υποπίεση , αλλά εφόσον ο χώρος , όπως λες , θα κλείνει σωστά, Απαιτείται να υπάρχει ίση πίεση δηλ όταν το ένα θα βάζει, το άλλο να βγάζει. Και να είναι όσο το δυνατόν πιο μακρυά το ένα από το άλλο, ώστε να γίνεται σωστότερη κατανομή και ανακύκλωση του αέρα.
Αυτή είναι βασική αρχή για τον σωστό εξαερισμό «ότι μπαίνει , ταυτόχρονα πρέπει να βγαίνει».
Τωρα αν το δωμάτιο «μπάζει»… είτε από πόρτα, είτε από κούφωμα, τότε, ένα τμχ σου αρκεί.
Το θέμα είναι ότι δεν θα μπαζει θα ναι Φιξ το δωμάτιο άρα τι να το κάνω αν είναι να αγοράσω 2 μηχανήματα σαν αυτό που θα ναι και της πλάκας και να. Δώσω 700 ευρώ ο μηχανικός μου είπε για κανονικη εγκατάσταση με ηχοπαγιδες και σοβαρή δουλειά 800 άρα τι συμφέρει? Α και δεύτερη ερώτηση σήμερα μίλησα με μια εταίρεια για τις οθόνες τις ηχοπερατες και μου είπαν 1700 2000 χιλιάρικα ισχύει ότι έχουν τόσο? Δηλαδή με 800 δεν παίζει??
Να και ένα καλό. Θα τοποθετήσεις τα οροφής χωρίς σκάλα. :boast:
Χαχαχα ναι το λύσαμε το πρόβλημα άσε έχει πολύ δουλειά
 








Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.661
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top