Home theatre dedicated room

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Λέω εγώ τότε..
Δεν βάζεις τα atmos με βάσεις από το πάτωμα ; Σε βλέπω να τρως κανά κούτελο. Όχι μπαλκονιού, δικό.σου. :lolsign:
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Λέω εγώ τότε..
Δεν βάζεις τα atmos με βάσεις από το πάτωμα ; Σε βλέπω να τρως κανά κούτελο. Όχι μπαλκονιού, δικό.σου. :lolsign:
Πρωτα να σταματήσουν οι υγρασίες και να μπει εξαερισμός και μετά όλα τα άλλα επίσης θα έρθουν να μου κάνουν μελετητή χώρου μου είπαν 1500 ευρώ άρα πρέπει να κατεβάσω όλα τα ηχεία κάτω να δουν τι θέματα έχει ο χωρος και να μπούνε πανελς
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.549
ή πεινάω, ή μυρίζει φάση τζιμάρας "είναι καλύτερη η Super X-Fi από την X-Fi ? είναι καλύτερα τα Logitech ? Γιατί λέτε πως δεν είναι καλά; Δηλαδή είναι καλύτερα τα Edifier?" :D
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Για την μόνωση - υγρομονωση του υπόγειου δεν φτάνουν 5 χιλιάρικα .
Ξεκινά από εκεί
Μην κάνεις μελέτη με 1500
Επίσης πολύ απλά δεν φτάνουν παλικάρι .
Ούτε για πλάκα .
Ούτε καν για την ηχομόνωση δεν φτάνουν .
Ούτε καν για πλωτό πάτωμα .
Γιατί μόνο έτσι ίσως επαναλαμβάνω ίσως δεν θα ενοχλείς τους αποπανω .
Μετά έχεις και την ηχητική φροντίδα του χώρου δηλαδή μετά την ηχομόνωση.
Μην δυσανασχετείς καν με τα 1500 του εξαερισμού .
Πολύ καλή τιμή εάν είναι σωστή η δουλειά με ηχοπαγιδες κλπ
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Για την μόνωση - υγρομονωση του υπόγειου δεν φτάνουν 5 χιλιάρικα .
Ξεκινά από εκεί
Μην κάνεις μελέτη με 1500
Επίσης πολύ απλά δεν φτάνουν παλικάρι .
Ούτε για πλάκα .
Ούτε καν για την ηχομόνωση δεν φτάνουν .
Ούτε καν για πλωτό πάτωμα .
Γιατί μόνο έτσι ίσως επαναλαμβάνω ίσως δεν θα ενοχλείς τους αποπανω .
Μετά έχεις και την ηχητική φροντίδα του χώρου δηλαδή μετά την ηχομόνωση.
Μην δυσανασχετείς καν με τα 1500 του εξαερισμού .
Πολύ καλή τιμή εάν είναι σωστή η δουλειά με ηχοπαγιδες κλπ
Κάτσε ρε αγόρινα 5χιλιαδες για μια μόνωση από τις υγρασίες ??? Επίσης μου είπαν από μαγαζί από Θεσσαλονίκη για μελέτη με 1500 ευρώ με μικρόφωνα κτλπ και τέλος αφού δουν τα προβλήματα να κάνουν παραγγελία πανελς πόσο έπρεπε να δώσω πχ? Και τέλος δεν με απασχολεί η ηχομόνωση του δωματίου αν θα τρέμει όλο το σπίτι η όχι οπότε δεν θα ήθελα ηχομόνωση στο δωμάτιο όσο για τον εξαερισμό 800 μου είπαν μαζί με ηχοπαγιδες και όλα
Κάτσε ρε αγόρινα 5χιλιαδες για μια μόνωση από τις υγρασίες ??? Επίσης μου είπαν από μαγαζί από Θεσσαλονίκη για μελέτη με 1500 ευρώ με μικρόφωνα κτλπ και τέλος αφού δουν τα προβλήματα να κάνουν παραγγελία πανελς πόσο έπρεπε να δώσω πχ? Και τέλος δεν με απασχολεί η ηχομόνωση του δωματίου αν θα τρέμει όλο το σπίτι η όχι οπότε δεν θα ήθελα ηχομόνωση στο δωμάτιο όσο για τον εξαερισμό 800 μου είπαν μαζί με ηχοπαγιδες και όλα
Και πάλι για τον εξαερισμό δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα η αν υπάρχει. Άλλη λύση
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Καλά
Οκ
Εσύ ξέρεις .
Φώναξε πρώτα μονωσα κ μετά ξαναμιλαμε .
Κ πριν φωνάξεις για την μελέτη με τα 1500 ρώτα εάν θες πόσο υπολογίζει πάνω κάτω κοστολογιση το τετραγωνικό για ηχητική φροντίδα και από τι χερτζ θα ξεκιναει η μελετη .
Καλή επιτυχία
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Καλά
Οκ
Εσύ ξέρεις .
Φώναξε πρώτα μονωσα κ μετά ξαναμιλαμε .
Κ πριν φωνάξεις για την μελέτη με τα 1500 ρώτα εάν θες πόσο υπολογίζει πάνω κάτω κοστολογιση το τετραγωνικό για ηχητική φροντίδα και από τι χερτζ θα ξεκιναει η μελετη .
Καλή επιτυχία
Τι να πω αν είναι πάντως να δώσω 5 χιλιάδες για την υγρασία φίλε μου παρατάω το έργο τώρα πολύ απλά δεν έχει νόημα για την ακουστική έχω ακούσει κάτι για 20 χιλιάδες τώρα αυτοί τι σόι δουλειά θα έκαναν δεν ξέρω θα μιλήσω και με άλλους ανθρώπους να πάρω γνώμη για το τι ακριβώς συμβαίνει και γιατί μου είπαν μόνο τόσα
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Κωσταντίνε είσαι λίγο χαμένος στην κοσμάρα σου , όπως θα ήταν ο καθένας.
Εδώ σου μιλάνε άνθρωποι που έχουν σκάσει χοντρά πακέτα , και όλο αντιρήσεις είσαι .
Οκ μην τους ακούς , αλλά τουλάχιστον δείξε τον προσήκοντα σεβασμό σε κάποιους που το μόνο που κάνουν είναι να σε βοηθούν .
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.549
Trollάρει το παλικάρι κάργα.
Από τον τρόπο γραφής σκεφτείτε ποιόν θυμίζει...
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Κωσταντίνε είσαι λίγο χαμένος στην κοσμάρα σου , όπως θα ήταν ο καθένας.
Εδώ σου μιλάνε άνθρωποι που έχουν σκάσει χοντρά πακέτα , και όλο αντιρήσεις είσαι .
Οκ μην τους ακούς , αλλά τουλάχιστον δείξε τον προσήκοντα σεβασμό σε κάποιους που το μόνο που κάνουν είναι να σε βοηθούν .
Εκτιμώ με σεβασμό την προσπάθεια και καταλαβαίνω απλά ανέφερα ότι αν όντως μου βγει τόσο ακριβά δυστυχώς θα παρατηρήσω το έργο αυτό είπα δεν υποτίμησα κανέναν
Trollάρει το παλικάρι κάργα.
Από τον τρόπο γραφής σκεφτείτε ποιόν θυμίζει...
Βασιλη πες μου λίγο σε παρακαλώ οι άνθρωποι οι οποίοι μου είπαν 1500 χιλιάρικο για να έρθουν να κάνουν μέτρηση στο χώρο και να κάνουν παραγγελία τα πανελς πιστεύεις είναι μουφα 100 τοις εκατό? Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια χρυσή τομή και για τους ποιο φτωχούς ?? 🤭🤣
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
Τρία πράγματα θα σου πω.

1. Δωμάτιο με ύψος 2,08 δεν είναι ούτε καν φυλακή, απομόνωση είναι.
2. Η μόνωση κατά της υγρασίας γίνεται απ' έξω, κατά τη θεμελίωση της οικοδομής. Μετά, είναι βαρέλι χωρίς πάτο.
3. Αν είσαι παντρεμένος και η γυναίκα σου έχει αντιρρήσεις για 75άρα TV με ηχομπάρα της προκοπής με υπογούφερ και θέαση από τα 2 μέτρα, χώρισέ τη σήμερα. Μην κλειστείς εκεί μέσα για καμιάς τη χάρη.

Τώρα που είσαι 28 και έχεις αβάντζο, μάθε από τα λάθη των άλλων.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Τα 1500€ εγώ πιστεύω ότι είναι για να έρθουν να μετρήσουν και να κάνουν τη μελέτη και πρόταση. Όχι για τα υλικά ηχητικής φροντίδας χώρου. Αυτά είναι extra.

To budget που διαθέτεις δεν νομίζω να φτάνει καν, θέλει σίγουρα πολύ διάβασμα και DIY.
 
Last edited:

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Με 5k τραβά κάνε καμία εκδρομή με τη κοπέλα παλικάρι μου, θα το ευχαριστηθειτε και θα σας μείνουν οι αναμνήσεις και οι φωτογραφίες. Οι περιορισμοί που θέτεις δεν είναι ούτε για tv χωρίς ηχομπαρα.
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Με 5k τραβά κάνε καμία εκδρομή με τη κοπέλα παλικάρι μου, θα το ευχαριστηθειτε και θα σας μείνουν οι αναμνήσεις και οι φωτογραφίες. Οι περιορισμοί που θέτεις δεν είναι ούτε για tv χωρίς ηχομπαρα.
🤣🤣🤣🤣 Τρελοςςς😂
Τα 1500€ εγώ πιστεύω ότι είναι για να έρθουν να μετρήσουν και να κάνουν τη μελέτη και πρόταση. Όχι για τα υλικά ηχητικής φροντίδας χώρου. Αυτά είναι extra.

To budget που διαθέτεις δεν νομίζω να φτάνει καν, θέλει σίγουρα πολύ διάβασμα και DIY.
1500 μόνο για την μελέτη μετρήσεις δηλαδή μου είπαν έξτρα θα ναι τα πανελς ενόειτε
Τρία πράγματα θα σου πω.

1. Δωμάτιο με ύψος 2,08 δεν είναι ούτε καν φυλακή, απομόνωση είναι.
2. Η μόνωση κατά της υγρασίας γίνεται απ' έξω, κατά τη θεμελίωση της οικοδομής. Μετά, είναι βαρέλι χωρίς πάτο.
3. Αν είσαι παντρεμένος και η γυναίκα σου έχει αντιρρήσεις για 75άρα TV με ηχομπάρα της προκοπής με υπογούφερ και θέαση από τα 2 μέτρα, χώρισέ τη σήμερα. Μην κλειστείς εκεί μέσα για καμιάς τη χάρη.

Τώρα που είσαι 28 και έχεις αβάντζο, μάθε από τα λάθη των άλλων.
Χαχα το ύψος δεν με ενοχλεί τέλος πάντων αλλά το θέμα είναι να γίνει ξέρω γω καλη μόνωση σήμερα θα έρθει ο ειδικός να το δει και θα σας πω τιμή που μου είπε για πλήρη μόνωση άντε να δω τι θα ακούσω
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Παιδιά κάνα χιλιάρικο μου είπε για την μόνωση ο φίλος αλλά μου πρότεινε να βάλουμε γυψοσανίδα που να μην ακουμπάει στον τοίχο από μέσα στους 4 πόντους απτό ντουβαρι και κάτω πλακάκι εσείς τι άποψη έχετε για αυτό? Παίζει ξέρω γω κενή γυψοσανιδα ανάμεσα η σε τοίχο να βάλω ένα υλικό ώστε να μην έχει ταλάντωση Άπτον ήχο?
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Παιδιά καλησπέρα έχω αγοράσει το nvidia shield pro και ψάχνω πρόγραμμα να βγάζει 4κ 60fps υπάρχει???? Κατέβασα το kodi αλλά πέρα απτό 4κ δεν βγάζει 60fps έχετε να μου προτείνετε κάτι?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top