hts12 Polk audio

Μηνύματα
243
Reaction score
40
650 θα έχει και το pro , και έρχεται μέσα Απριλίου το pb και αρχές μαϊου το. SB.
750 μόλις το είδα στο ultimate audio. Ξεφεύγω πολύ στο μπατζετ δυστηχως
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Το πρόβλημα του πολκ είναι ότι αν μπει σε standby, πρέπει να βγει από την πρίζα και να ξαναμπεί.
Είναι γνωστό πρόβλημα που συμβαίνει σε αρκετά κομμάτια.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Το πρόβλημα του πολκ είναι ότι αν μπει σε standby, πρέπει να βγει από την πρίζα και να ξαναμπεί.
Είναι γνωστό πρόβλημα που συμβαίνει σε αρκετά κομμάτια.
αυτο είναι κάτι που διορθώνεται αν μπει σε trigger mode?
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
αυτο είναι κάτι που διορθώνεται αν μπει σε trigger mode?
εγώ επειδή έριξα πολύ ψάξιμο γι'αυτό το θέμα , ούτε με το trigger mode δεν διορθώνετε το πρόβλημα. στο site της Polk στο forum γράφανε ότι μετά από αντικατάσταση παίρνανε καινούργια που δεν είχαν το πρόβλημα.τωρα περιμένω κι εγώ να μου γίνει η αντικατάσταση να δω τι θα γίνει.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
εγώ επειδή έριξα πολύ ψάξιμο γι'αυτό το θέμα , ούτε με το trigger mode δεν διορθώνετε το πρόβλημα. στο site της Polk στο forum γράφανε ότι μετά από αντικατάσταση παίρνανε καινούργια που δεν είχαν το πρόβλημα.τωρα περιμένω κι εγώ να μου γίνει η αντικατάσταση να δω τι θα γίνει.
οπότε τώρα εγώ τι πρέπει να κάνω αν τελικά αποφασίσω να το πάρω? να το δηλώσω εξαρχής στο μαγαζί που θα το αγοράσω και να τον κάνω να δεσμευτεί αν έχω πρόβλημα να μου το αντικαταστήσουνε?
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
οπότε τώρα εγώ τι πρέπει να κάνω αν τελικά αποφασίσω να το πάρω? να το δηλώσω εξαρχής στο μαγαζί που θα το αγοράσω και να τον κάνω να δεσμευτεί αν έχω πρόβλημα να μου το αντικαταστήσουνε?
πες να το ελέγξεις πριν το παρεις
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
πες να το ελέγξεις πριν το παρεις
εννοείς στο μαγαζί? και πως θα το κάνω, θα το αφήσω να μπει σε sleep mode? και θα δω αν λειτουργει μετά?
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
εννοείς στο μαγαζί? και πως θα το κάνω, θα το αφήσω να μπει σε sleep mode? και θα δω αν λειτουργει μετά?
ναι , πες του το απο το τηλεφωνο πριν πας. να το αφησει να μπει σε stand by ( θελει περιπου 15 λεπτα γι να μπει αφοτου κλεισει ο avr) και otan ανοξει τον ενισχυτη να δεις αν θα ανοιξει το sub. παντως εγω δεν θαμπαινα σαυτη τη διαδικασια αν το ηξερα απο την αρχη , και δε μπορω να καταλαβω πως δεν εχει φαει κραξιμο η polk γιατι το ιδιο θεμα που διαβασα το εχουν και πιο παλια μοντελα , και το hts10 . Δεν πηρα klipsch λογο αξιπιστιας κα πηγα και επεσα στη polk. για μενα θα σου προτεινα να παρεις το svs.
to sb1000 pro εχει 650 ευρω.
SVS SB-1000 Pro Black Ash | SUBWOOFERS | Ultimate Audio
 


Μηνύματα
243
Reaction score
40
ναι , πες του το απο το τηλεφωνο πριν πας. να το αφησει να μπει σε stand by ( θελει περιπου 15 λεπτα γι να μπει αφοτου κλεισει ο avr) και otan ανοξει τον ενισχυτη να δεις αν θα ανοιξει το sub. παντως εγω δεν θαμπαινα σαυτη τη διαδικασια αν το ηξερα απο την αρχη , και δε μπορω να καταλαβω πως δεν εχει φαει κραξιμο η polk γιατι το ιδιο θεμα που διαβασα το εχουν και πιο παλια μοντελα , και το hts10 . Δεν πηρα klipsch λογο αξιπιστιας κα πηγα και επεσα στη polk. για μενα θα σου προτεινα να παρεις το svs.
to sb1000 pro εχει 650 ευρω.
SVS SB-1000 Pro Black Ash | SUBWOOFERS | Ultimate Audio
ίσως να κοιτάξω για το pb το παλιό, πιστεύω να υπάρχει ακόμα όταν θα βγει το pro.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
ίσως να κοιτάξω για το pb το παλιό, πιστεύω να υπάρχει ακόμα όταν θα βγει το pro.
εχει μερικα κοματια στο ultimate audio pb1000 και θα σου κανει και καλυτερη τιμη, εμενα το ειχε αφησει 600 αλλα δυστηχως δε το πηρα και εμπλεξα τωρα με το κολοpolk.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
σε περιπτωση που το θεμα με το πολκ επιμείνει, μια ευκολη λυση ειναι αυτη:
ουσιαστικα του βαζεις ton διακοπτη on/off που δεν εχει.
αλλα και παλι... καινουργιο μηχανημα παίρνεις. γιατι να μη δουλευει οπως πρεπει;
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
σε περιπτωση που το θεμα με το πολκ επιμείνει, μια ευκολη λυση ειναι αυτη:
ουσιαστικα του βαζεις ton διακοπτη on/off που δεν εχει.
αλλα και παλι... καινουργιο μηχανημα παίρνεις. γιατι να μη δουλευει οπως πρεπει;
Ωραία, τέτοιο έχω σε πολύμπριζο και ούτως ή άλλως εκεί θα πάει το sub. Πάντως έχει καλές κριτικές και ιδιαίτερα στο amazon, λίγοι είναι αυτοί που το αναφέρουν αυτό το πρόβλημα. Το κακό είναι ότι με το svs pb1000 ανεβαίνω αρκετά σε χρήματα(230Ε διαφορά).
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
αν δε σε παιρνει το οικονομικο, παρε το πολκ. καλο ειναι. αλλα συμφωνησε πρωτα με το καταστημα για ελεγχο, ή αντικατασταση αν παρουσιασει κατι αργοτερα.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
αν δε σε παιρνει το οικονομικο, παρε το πολκ. καλο ειναι. αλλα συμφωνησε πρωτα με το καταστημα για ελεγχο, ή αντικατασταση αν παρουσιασει κατι αργοτερα.
εννοείς για έλεγχο εκεί πριν το παραλάβω..
 


Μηνύματα
257
Reaction score
43
σε περιπτωση που το θεμα με το πολκ επιμείνει, μια ευκολη λυση ειναι αυτη:
ουσιαστικα του βαζεις ton διακοπτη on/off που δεν εχει.
αλλα και παλι... καινουργιο μηχανημα παίρνεις. γιατι να μη δουλευει οπως πρεπει;
του εχω βαλει κιεγω ενα πολυμπριζο με προστασια υπερτασης .και καθε βραδυ το κλεινω και το απογευμα το ανοιγω. αλλα το προβλημα ειναι οτι αν κανω κανα pause για κανα τεταρτο η αν δω τηλεοπτικο χωρις μπασο θα μπει σε stand by και μετα αντε παλi on/off. δεν βολευει γενικα. να δω μπας και τη γλυτωσω με το καινουργιο οταν θα μου το αντικαταστησουν.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
του εχω βαλει κιεγω ενα πολυμπριζο με προστασια υπερτασης .και καθε βραδυ το κλεινω και το απογευμα το ανοιγω. αλλα το προβλημα ειναι οτι αν κανω κανα pause για κανα τεταρτο η αν δω τηλεοπτικο χωρις μπασο θα μπει σε stand by και μετα αντε παλi on/off. δεν βολευει γενικα. να δω μπας και τη γλυτωσω με το καινουργιο οταν θα μου το αντικαταστησουν.
όχι είναι σπαστικό να το κάνεις αυτό συνέχεια. Το θέμα είναι να μπορούσα να πάρω καινούργιο χωρίς πρόβλημα. Επίσης το pb 1000 που είναι 10'' για πολύ μεγάλο χώρο και ειδικά για ένα sub δε θα ήταν καλύτερα το 12''?
 

Attachments


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Επειδη ρώτησε σήμερα ένας φίλος στην αντιπροσωπεία, αν αποφασίσεις για το svs pb1000 να ξέρεις ότι υπάρχουν ακόμα ελάχιστα κομμάτια, στα 599ε
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Επειδη ρώτησε σήμερα ένας φίλος στην αντιπροσωπεία, αν αποφασίσεις για το svs pb1000 να ξέρεις ότι υπάρχουν ακόμα ελάχιστα κομμάτια, στα 599ε
ευχαριστώ manmar. Εσύ από ότι βλέπω έχεις 3! και Polk HTS 12. Οπότε μάλλον είσαι ο καταλληλότερος για να με συμβουλέψεις. Επίσης έχουμε και οι 2 τα S60, S30 και S15 της Polk. Αυτά που διάβασα στην κριτική ισχύουν?
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top