HUMAX iCord HD PVR 160GB... έρχεται σε λίγο...

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις; Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση (hdprv.hmx) και μου βγάζει "ERROR: E-ID". Δοκίμασα και την 1.13 αλλά πάλι το ίδιο. Τι κάνω λάθος; Την τελευταία φορά θυμάμαι όλα είχαν πάει καλά.
πρεπει να βγαλεις τον δεκτη εκτως μπριζας και κατα το ανοιγμα να πατησεις το rec.. μολις το περασα εγω!
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις; Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση (hdprv.hmx) και μου βγάζει "ERROR: E-ID". Δοκίμασα και την 1.13 αλλά πάλι το ίδιο. Τι κάνω λάθος; Την τελευταία φορά θυμάμαι όλα είχαν πάει καλά.
Δεν ξέρω αν το έλυσες το πρόβλημα. Πέρασε το αρχείο σε ένα άδειο usb stick, κλείσε τελείως τον δέκτη, βάλε το stick, ξεκίνα τον δέκτη και κράτα πατημένο το record μέχρι να ξεκινήσει το update.


Με την εγγραφή προγραμμάτων πώς πάτε; Τις προάλλες το είχα προγραμματίσει να γράφει κάτι και όταν γύρισα (παρ'ότι είχα την κάρτα μέσα) μου έλεγε ότι χρειάζεται αποκωδικοποίηση.
Έβαλα την 1.17 και το τέσταρα και φαίνεται να είναι ΟΚ.

Με το EPG γίνεται τίποτα; Δυστυχώς μόνο το now και το next φαίνεται να παίζουν κι αυτά όχι γρήγορα.
 


Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: HUMAX iCord HD PVR 160GB... έρχεται σε λίγο...

Δοκίμασα ethernet για να δω τις εγγραφές μου στο σκληρό με τρία προγραμματα,
αλλά μου λέει στο τέλος unable to open data socket.
τι πρέπει να κάνω ?
ο zois_gr λέει και το δείχνει με φωτο οτι βλέπει.
βοήθεια παρακαλώ.
 

Μηνύματα
146
Reaction score
445
Απάντηση: HUMAX iCord HD PVR 160GB... έρχεται σε λίγο...

Καινούρια αναβάθμιση σήμερα!ξέρει κανείς τι φτιαχνε-προσθέτει ;
 

Μηνύματα
21
Reaction score
0
Απάντηση: HUMAX iCord HD PVR 160GB... έρχεται σε λίγο...

Καλημερα
Επειδη σκεφτομαι να αγορασω τον συγκεκριμενο δεκτη αλλα κυριως για να γραφω απο ΝΟΒΑ, ενω παρακολουθω ενα καναλι να γραφω ενα αλλο (ΝΟΒΑ παντα) θα ηθελα να μου πειτε αν αυτο ειναι δυνατο.
Ρωταω γιατι διαβασα σε προηγουμενο ποστ οτι λογω κωδικοποιησης αυτο δεν ειναι δυνατο.
Δηλαδη αυτο που γραφω θα πρεπει να βλεπω κιολας ?
Ουσιαστικα στην ΝΟΒΑ ακυρωνεται η λειτουργια των 2 tuner ?

Ευχαριστω
 

Μηνύματα
2.883
Reaction score
114
Απάντηση: HUMAX iCord HD PVR 160GB... έρχεται σε λίγο...

Eκτος απο τον παλιο που ηταν πολυ καλος και με υποστηριξη,οι υπολοιποι που ακολουθησαν δεν ειχαν την καταλληλη υποστηριξη.
Οταν εχει 2 tuner ενας δεκτης, μπορεις να γραφεις και να βλεπεις οτι θελεις.
Σε αυτους με ενα tuner,συνηθως, μπορεις να γραφεις 1 καναλι και να βλεπεις ενα αλλο απο το ιδιο tp.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.868.979
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top