Ifi Zen Phono balance καλώδιο

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.816
Reaction score
77.366
Μα είναι απλό, αν δώσετε λίγη προσοχή θα το καταλάβετε. Στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφουν όλο το μετακραδασμικο συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατου από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας..
δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι αν δώσω λίγη προσοχή θα καταλάβω ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφουν όλο το μετακραδασμικο συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατου από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας?
 

Μηνύματα
296
Reaction score
844
δηλαδή θέλτε να μου πείτε ότι αν δώσω λίγη προσοχή θα καταλάβω ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφουν όλο το μετακραδασμικο συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατου από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας?
Νομίζω ειδικά εσείς πρέπει να δώσετε λίιιγο περισσότερο από λίγη προσοχή. Να σας διευκολύνω προσπαθώ...
 

Μηνύματα
3.086
Reaction score
8.862
δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι αν δώσω λίγη προσοχή θα καταλάβω ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφουν όλο το μετακραδασμικο συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατου από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας?
Πολύ σωστά και με τη ακουστική εμπειρία που έχεις θα ακούσεις ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφούν όλο το μετακραδασμικό συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατού από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.816
Reaction score
77.366
Νομίζω ειδικά εσείς πρέπει να δώσετε λίιιγο περισσότερο από λίγη προσοχή. Να σας διευκολύνω προσπαθώ...
σας είμαι υπόχρεος για την διευκόλυνση αυτή
χάρη σε εσάς έδωσα προσοχή και κατάλαβα ότι ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφουν όλο το μετακραδασμικο συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατου από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας
 

Μηνύματα
296
Reaction score
844
Πολύ σωστά και με τη ακουστική εμπειρία που έχεις θα ακούσεις ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφούν όλο το μετακραδασμικό συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατού από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας.
Απεχθάνομαι τις υπερβολές... Είμαι ένας απλός στρατιώτης μέσα στον ορυμαγδό
της παγκόσμιας ακουστικής κοινότητας. Βέβαια μετά από τόσες δεκαετίας αφοσίωσης στην τεχνολογική ανόρθωση του πλανήτη, με σεμνότητα πάντα, σε ευχαριστώ για την αναγνώριση.
σας είμαι υπόχρεος για την διευκόλυνση αυτή
χάρη σε εσάς έδωσα προσοχή και κατάλαβα ότι ότι στο προ Dvg στάδιο, τα πηνία τερματικής ανόρθωσης απορροφουν όλο το μετακραδασμικο συντελεστή απόσβεσης του moving coil διαπερατου από τα ζετρονια της floating υπερλαγνείας
Ίσως σας φαίνεται απλό μέσα στη συνθέτη πολύπλοκο τητα του, ας είναι... Νομίζω με μελέτη, αφοσίωση και επιμονή θα βρείτε το μονοπάτι της ακουστικής νιρβανα🙏
 

Μηνύματα
3.086
Reaction score
8.862
Απεχθάνομαι τις υπερβολές... Είμαι ένας απλός στρατιώτης μέσα στον ορυμαγδό
της παγκόσμιας ακουστικής κοινότητας. Βέβαια μετά από τόσες δεκαετίας αφοσίωσης στην τεχνολογική ανόρθωση του πλανήτη, με σεμνότητα πάντα, σε ευχαριστώ για την αναγνώριση.
Σου υποκλίνομαι ...... μέσα στον ορυμαγδό της avsite κοινότητας. :)
 


mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Πολυ σοβαρη "συζητηση" ομολογουμενως... ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ oταν "αναλαμβανουν αυτοι" να διαστρεβλωσουν οποιαδηποτε κουβεντα...

Εν πασει περιπτωσει, μιας και μιας και το μαγουλο του ενος ειναι ακομα "κοκκινο" (και το αυτι να ποναει), οι κεφαλες, εξακολουθουν ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ BALANCED αλλα να να ειναι floating designs...

και αυτο βεβαια ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ απο κανεναν κατασκευαστη.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.816
Reaction score
77.366
Πολυ σοβαρη "συζητηση" ομολογουμενως... ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ oταν "αναλαμβανουν αυτοι" να διαστρεβλωσουν οποιαδηποτε κουβεντα...

Εν πασει περιπτωσει, μιας και μιας και το μαγουλο του ενος ειναι ακομα "κοκκινο" (και το αυτι να ποναει), οι κεφαλες, εξακολουθουν ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ BALANCED αλλα να να ειναι floating designs...

και αυτο βεβαια ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ απο κανεναν κατασκευαστη.
στο avsite απαγορεύονται τα κεφαλαία....διαβάστε επιτέλους τον κανονισμό
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
στο avsite απαγορεύονται τα κεφαλαία....διαβάστε επιτέλους τον κανονισμό
Μπορειτε βεβαιως να ενεργοποιησετε το "Β" μου, ωστε να μην χρειαζονται καθολου τα κεφαλαια... Το ιδιο θα διαβαζονται οσα γραφω ετσι κι' αλλοιως... ολα.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
844
Πολυ σοβαρη "συζητηση" ομολογουμενως... ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ oταν "αναλαμβανουν αυτοι" να διαστρεβλωσουν οποιαδηποτε κουβεντα...

Εν πασει περιπτωσει, μιας και μιας και το μαγουλο του ενος ειναι ακομα "κοκκινο" (και το αυτι να ποναει), οι κεφαλες, εξακολουθουν ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ BALANCED αλλα να να ειναι floating designs...

και αυτο βεβαια ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ απο κανεναν κατασκευαστη.
Η ντροπή, το ηλιακό έγκαυμα, η υπερκατανάλωση αλκοόλ και οι εξάψεις δεν αποτελούν τους μοναδικούς λόγους για τους οποίους κοκκινίζει το πρόσωπο. Υπάρχουν και άλλοι, που συχνά είναι πολύ πιο σοβαροί.Ο σοβαρότερος λόγος είναι η αγανάκτηση αγαπητέ boucalis.... Εύχομαι σύντομα να απαλλαγείτε από το δυσθεώρατο αναλογικό φορτίο που σας βαραίνει. Καν τε το όμως με αξιοπρέπεια.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.977
Reaction score
2.911
Λοιπόν επειδή το έχουμε κάνει θέμα το θέμα. Η ερώτηση μου αφορά την αναφορά του κατασκευαστή ότι η δημιουργία του είναι balanced (σαφώς δεν αναφέρεται σε κεφαλές κτλ). Το phono είναι balanced και ήθελα να ξέρω αν θα κερδίσω κάτι με balanced καλώδιο.

Σας ευχαριστώ το θέμα έχει ήδη απαντηθεί.
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Η ντροπή, το ηλιακό έγκαυμα, η υπερκατανάλωση αλκοόλ και οι εξάψεις δεν αποτελούν τους μοναδικούς λόγους για τους οποίους κοκκινίζει το πρόσωπο. Υπάρχουν και άλλοι, που συχνά είναι πολύ πιο σοβαροί.Ο σοβαρότερος λόγος είναι η αγανάκτηση αγαπητέ boucalis.... Εύχομαι σύντομα να απαλλαγείτε από το δυσθεώρατο αναλογικό φορτίο που σας βαραίνει. Καν τε το όμως με αξιοπρέπεια.
Εχω ακουσει και λιγοτερο ΠΟΛΥΠΛΟΚΕΣ κοτσανες απο ανοητους που εκαναν λιγοτερη προσπαθεια απο εσας για να τις γραψουν..,

Ο παππους μου ελεγε... "οταν εσυ πηγαινες, εγω ξαναρχομουν" σε κατι τετοια... Σοφος ο παππους και η ιστορια τον επιβεβαιωνει!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.816
Reaction score
77.366
Μπορειτε βεβαιως να ενεργοποιησετε το "Β" μου, ωστε να μην χρειαζονται καθολου τα κεφαλαια... Το ιδιο θα διαβαζονται οσα γραφω ετσι κι' αλλοιως... ολα.
τι είναι το ''Β'' σας ?
 

Μηνύματα
296
Reaction score
844
Εχω ακουσει και λιγοτερο ΠΟΛΥΠΛΟΚΕΣ κοτσανες απο ανοητους που εκαναν λιγοτερη προσπαθεια απο εσας για να τις γραψουν..,

Ο παππους μου ελεγε... "οταν εσυ πηγαινες, εγω ξαναρχομουν" σε κατι τετοια... Σοφος ο παππους και η ιστορια τον επιβεβαιωνει!
Σοφοτατος, με την κληρονομικότητα είναι δύσκολο να τα βάλει κάποιος αγαπητέ μου.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.342
Reaction score
125.266
Μια παραπομπή για το balanced του πράγματος
Κοίτα, εκεί λέει αυτό:

<<Phono cartridges are all balanced. This is because a phono cartridge is a coil of wire with two ends—naturally balanced audio comes out.>>

Ωστόσο, το μέλος μπουκάλης λέει το άλλο:

<<Επαναλαμβανω... οι κεφαλες, ΔΕΝ ειναι balanced>>

Έχω μπερδευτεί, δε ξέρω ποιον να πιστέψω..
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Σοφοτατος, με την κληρονομικότητα είναι δύσκολο να τα βάλει κάποιος αγαπητέ μου.
Eτσι μπραβο αγαπητε μου... οποτε αυτα αλλου, εκει που ¨σε παιρνει"... κι'οταν δεις εμενα "στριψιμο" ακομα κι'αν "σε παιρνει" με τους αλλους...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.816
Reaction score
77.366
ναι άλλη δουλειά δεν είχαμε...
Κοίτα, εκεί λέει αυτό:

<<Phono cartridges are all balanced. This is because a phono cartridge is a coil of wire with two ends—naturally balanced audio comes out.>>

Ωστόσο, το μέλος μπουκάλης λέει το άλλο:

<<Επαναλαμβανω... οι κεφαλες, ΔΕΝ ειναι balanced>>

Έχω μπερδευτεί, δε ξέρω ποιον να πιστέψω..
πες το με δικά σου λόγια

1610568291247.png
 

Μηνύματα
296
Reaction score
844
Eτσι μπραβο αγαπητε μου... οποτε αυτα αλλου, εκει που ¨σε παιρνει"... κι'οταν δεις εμενα "στριψιμο" ακομα κι'αν "σε παιρνει" με τους αλλους...
Σας θέλω ήρεμο, τα καρδιαγγειακα παραμονεύουν... Βρίσκεστε σε κάποια αγωγή;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.034
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top