Intel Compute Stick (Windows 10). Πραγματικός υπολογιστής τσέπης!

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
To θεμα ειναι να βγάλεις ακρη σχετικά με τη θύρα στο compute stick σου.
Δεν διαβάζει καμμια αλλη καρτα στην ιδια θυρα?
Google it ξανα. Ολο και κατι θα βρεις.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Δεν ξέρω αν έπεσα στην περίπτωση, αλλά ότι κι αν έκανα, μετά τις χθεσινές προσπάθειες, κατέληξε σε ...τζίφο!
To θεμα ειναι να βγάλεις ακρη σχετικά με τη θύρα στο compute stick σου.
Δεν διαβάζει καμμια αλλη καρτα στην ιδια θυρα?
Google it ξανα. Ολο και κατι θα βρεις.
Καλησπέρα και πάλι.

Τελικά, μετά από καμιά ...χιλιάδα προσπάθειες και μετά από καμιά δεκαριά μηνύματα, που ανταλλάξαμε με την Υποστήριξη της Intel, η οποία στο τέλος με ...ekλ@se ολίγον, λέγοντάς μου ότι το Stick μου είναι εκτός εγγύησης (λες κι εγώ να τους ζήτησα να μου το αλλάξουν), βρήκα την άκρη με άλλη κάρτα.

Ήταν εν τέλει, η κάρτα της SanDisk, που ήταν τελείως "ξένη" και ασύμβατη με αυτό το Stick, ενδεχομένως λόγω διαφοράς χρονολογίας κατασκευής (η κάρτα νεότερη-το Stick παλιότερο). Μόλις του έβαλα, αρχικά μιαν ADATA MicroSDXC UHS-I Class 10 64GB και μετά μια Patriot MicroSDXC Class 10 LX Series 128GB, δούλεψε και με τις δύο μια χαρά.

Άφησα πάνω του την 128άρα της Patriot και μ' αυτήν θα πορευτεί το Stick από δω κι εμπρός και για όσο θα ζήσει.

Την 128άρα καρτούλα της SanDisk την έβαλα στην βιντεοκάμερα τελικά. Μια ίδια 64άρα, που ήταν μέσα, μου περίσσεψε και αν δεν μου την "κατοχυρώσει" ο γαμπρός μου (επαγγελματίας φωτογράφος γαρ), θα ψάξω άλλες εναλλακτικές.

Καλό βράδυ και Καλά Χριστούγεννα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.402
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top