iPhone 7


Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορεί κανείς με το νέο iphone να μιλάει με hands free και να φορτίζει?
Δηλαδή να κάνει την τυπική δουλειά που κάνει κάποιος που αγοράζει ένα τηλέφωνο.

Μία λίγο πρόχειρη απάντηση που πήρα είναι να πάρω bluetooth. Δεν μου αρέσει. Θέλω να ακούω μουσική και όταν φτάνω στον προορισμό μου να μιλάω στο τηλέφωνο πάντα με handsfree. Και βαριέμαι να φορτίζω δύο συσκευές. Υπάρχει κάποια λύση?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορεί κανείς με το νέο iphone να μιλάει με hands free και να φορτίζει?
Δηλαδή να κάνει την τυπική δουλειά που κάνει κάποιος που αγοράζει ένα τηλέφωνο.

Μία λίγο πρόχειρη απάντηση που πήρα είναι να πάρω bluetooth. Δεν μου αρέσει. Θέλω να ακούω μουσική και όταν φτάνω στον προορισμό μου να μιλάω στο τηλέφωνο πάντα με handsfree. Και βαριέμαι να φορτίζω δύο συσκευές. Υπάρχει κάποια λύση?
δεν έχω δει κάτι μέχρι τώρα.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.432
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορεί κανείς με το νέο iphone να μιλάει με hands free και να φορτίζει?
Δηλαδή να κάνει την τυπική δουλειά που κάνει κάποιος που αγοράζει ένα τηλέφωνο.

Μία λίγο πρόχειρη απάντηση που πήρα είναι να πάρω bluetooth. Δεν μου αρέσει. Θέλω να ακούω μουσική και όταν φτάνω στον προορισμό μου να μιλάω στο τηλέφωνο πάντα με handsfree. Και βαριέμαι να φορτίζω δύο συσκευές. Υπάρχει κάποια λύση?
Υπάρχει το iPhone Lightning Dock.

apple-iphone7-jetblk-airpod.jpg

Και σύντομα θα βγουν λύσεις από τρίτους κατασκευαστές.

Το σίγουρο είναι ότι το 3.5 mm jack θα καταργηθεί σταδιακά σε όλα τα smartphones. Κάτι ανάλογο με το ραδιόφωνο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.411
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορεί κανείς με το νέο iphone να μιλάει με hands free και να φορτίζει?
Δηλαδή να κάνει την τυπική δουλειά που κάνει κάποιος που αγοράζει ένα τηλέφωνο.

Μία λίγο πρόχειρη απάντηση που πήρα είναι να πάρω bluetooth. Δεν μου αρέσει. Θέλω να ακούω μουσική και όταν φτάνω στον προορισμό μου να μιλάω στο τηλέφωνο πάντα με handsfree. Και βαριέμαι να φορτίζω δύο συσκευές. Υπάρχει κάποια λύση?
http://www.macworld.com/article/311...pter-is-here-to-calm-your-iphone-7-fears.html
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.411
Οποιανου δεν του αρέσει (και δικαίως) : wireless

Και με τον χωροφυλαξ, και με τον αστυφύλαξ δεν γίνεται.
Ή πίσω, ή μπροστα.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Δηλαδή η λύση είναι να κουβαλάμε μαζί μας ανταπτοράκια μαζί με το κινητό για να μπορούμε να φορτίζουμε και να μιλάμε.

Θεωρούσα ότι το iphone κέρδιζε τον απλό κόσμο γιατί σεβόταν την απλή λογική του τηλεφώνου. Να μπορώ να πατήσω μία επαφή και να καλέσει χωρίς να πεταχτούν 100 παραθυράκια και δύο βιντεοκλήσεις.
Δεν ξέρω τώρα πού το πάει. Όλοι γνωρίζουμε ότι ο ανταγωνισμός είναι αρκετά πιο φθηνός.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Αυτα τα μεγάλα πως τα κουβαλάτε το καλοκαίρι; Εντάξει, το χειμώνα μπαίνουν σε τσέπη μπουφάν.

Το καλοκαίρι; belt case θα ειναι τεράστιο, στη τσέπη του παντελονιού στραβωνει, για πείτε τι κάνετε εσείς;
Κωλοτσεπη και τσεπη μουφαν
Οταν ειχα παρει το iphone6 το 2014 ισως απο την κωλοτσεπη η απο το τσεπακι τη ακτινοπροστασιας ειχε στραβωσει λιγο
Ειχα μπει στο iphonehellas forum το χα αναφερει
Με ρωτησαν που το βαζω ειπα κωλοτσεπη κτλ και οτι το εχω χωρις θηκη
και με σκυλοβρισαν μου παν πως δεν σέβομαι ενα τηλεφ σαν το iphone κτλ
Η βλακεια δεν παει στα βουνα...:D
[DOUBLEPOST=1475599999][/DOUBLEPOST]
Εντάξει με πείσατε. Δεν υπαρχει καμία περίπτωση για το plus :D
Πάμε για το 7/128 GB
Κανε υπομονη για το 8
Αααλλο τηλέφωνο...
[DOUBLEPOST=1475600098][/DOUBLEPOST]
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς μπορεί κανείς με το νέο iphone να μιλάει με hands free και να φορτίζει?
Δηλαδή να κάνει την τυπική δουλειά που κάνει κάποιος που αγοράζει ένα τηλέφωνο.

Μία λίγο πρόχειρη απάντηση που πήρα είναι να πάρω bluetooth. Δεν μου αρέσει. Θέλω να ακούω μουσική και όταν φτάνω στον προορισμό μου να μιλάω στο τηλέφωνο πάντα με handsfree. Και βαριέμαι να φορτίζω δύο συσκευές. Υπάρχει κάποια λύση?
Καποιος ανταπτορας
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Ωραίος μάστορας πάντως! :whistling:
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Με γειες!

Ευχαριστούμε! Αν δεν το καταλάβατε αυτό δεν είναι το δικό μου είναι της συζύγου >:(
Οπου χωρίς να πω πολλά πολλά και καρφωθούμε, το τηλέφωνο είναι εταιρικό, όπου εταιρικό άλλης μάρκας από αυτή που αναγράφεται στην επωνυμία της εταιρείας δεν παίρνανε φυσικά ποτέ. Τώρα το αποφάσισαν ξαφνικά και στο τσακ μπαμ η δικιά μου βρέθηκε με 7+ πριν από μένα που το έχω παραγγείλει και το έχω προπληρώσει πολύ πριν όλοι αυτοί εκεί πέρα καταλάβουν ότι βγαίνει καινούργιο αϊφον. Δεν υπάρχει αυτό το τρολινγκ λέμε :O_o:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Πολύ διασκεδάζω, μακάρι ν' αργήσει πολύ. :D
Μου ήθελες 256 τρομάρα σου.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.411
Ευχαριστούμε! Αν δεν το καταλάβατε αυτό δεν είναι το δικό μου είναι της συζύγου >:(
Οπου χωρίς να πω πολλά πολλά και καρφωθούμε, το τηλέφωνο είναι εταιρικό, όπου εταιρικό άλλης μάρκας από αυτή που αναγράφεται στην επωνυμία της εταιρείας δεν παίρνανε φυσικά ποτέ. Τώρα το αποφάσισαν ξαφνικά και στο τσακ μπαμ η δικιά μου βρέθηκε με 7+ πριν από μένα που το έχω παραγγείλει και το έχω προπληρώσει πολύ πριν όλοι αυτοί εκεί πέρα καταλάβουν ότι βγαίνει καινούργιο αϊφον. Δεν υπάρχει αυτό το τρολινγκ λέμε :O_o:
Το παίρνεις εσύ και υπόσχεσαι ανταλλαγή με το δικό σου μόλις έρθει συν ενα ζευγάρι παπούτσια.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.611
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top