JBL 3677 ολούθε

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Μετά απο δύο μήνες αναμονή ήρθε! μόλις στρωθεί θα γράψω εντυπώσεις, σαν πρώτη ματιά με το που το είδα με τρόμαξε λίγο, "τερας" καμια σχέση με της φώτο Live είναι πολύ πιο μεγάλο και πολύ όμορφο ( γούστο ) να σημειωθεί ότι θα γίνει παραγγελία πιο μετά και άλλων δύο 3677 L και R δεν έγινε τωρα λόγω οικονομικών προβλημάτων, και για όσους ενδιαφερονται να το αγοράσουν μπορούν να έρθουν να το δούνε και να το ακούσουν! αν το έχει κάποιος ας μας πει της εντυπώσεις και τι να προσέξουμε!
 

Attachments





Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Η σχεδιαση μαλλον απαιτει ανισοπεδα πατωματα,η πισω απο οθονες, γιατι στην ιδια ευθεια πεφτει χαμηλα ,η τοποθετηση των μεγαφωνων δεν εχει γινει στο ανω σημειο της μπαφλας ουτε και το waveguide ειναι 90χ60 που καπως θα βοηθουσε,το αν οι φωνες μοιαζουν αποκομενες εσυ κρινεις ,και κατα ποσο θελει κλιση και εαν αυτο και αισθητικα μπορει να δεσει στο χωρο σου.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Καλημέρα και καλορίζικο.

Η αγορά από Ελλάδα?
ευχαριστω! ναι το πηρα απο τoν φιλο μου νικο παχύ, και το παραγγειλαμε απο την bon studio!
[DOUBLEPOST=1453361158][/DOUBLEPOST];):D
Τερατάκι!!! :o

Καλορίζικο! :drinks:
ευχαριστω πολυ!
[DOUBLEPOST=1453361273][/DOUBLEPOST]
Καταπληκτικό ,μεγειά και καλορίζικο.:drinks:
ευχαριστω πολυ σταθη!:drinks::bigboss:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Η σχεδιαση μαλλον απαιτει ανισοπεδα πατωματα,η πισω απο οθονες, γιατι στην ιδια ευθεια πεφτει χαμηλα ,η τοποθετηση των μεγαφωνων δεν εχει γινει στο ανω σημειο της μπαφλας ουτε και το waveguide ειναι 90χ60 που καπως θα βοηθουσε,το αν οι φωνες μοιαζουν αποκομενες εσυ κρινεις ,και κατα ποσο θελει κλιση και εαν αυτο και αισθητικα μπορει να δεσει στο χωρο σου.
σωστα, και εγω το θελω πιο ψηλα και η μονη λυση ειναι ηχοδιαπερατη οθονη:)
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Προσοχη μια ψυχη μου μαρτυρησε οτι οι τρουπες :Dειναι ορατες και δε προβλεπονται για κοντινες θεασεις .
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Προσοχη μια ψυχη μου μαρτυρησε οτι οι τρουπες :Dειναι ορατες και δε προβλεπονται για κοντινες θεασεις .
θα γινει μονιμη μετακομιση κερκυρα σε 2 μηνες και θα στηθει σε dedicated χωρο, θα μηλισω με Μ.Κ να δω πιο ειναι η μινι μου αποσταση για να μην ειναι ορατες η τρυπες, μηπως ξερεις;
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Oχι, θα παιζει και τυπος μαρκα φανταζομαι.
Παντως εγω θα κοιταγα σε τετοια περιπτωση, για κεντρικο 3730-3731 αναλογως τις ορεξεις μου...
Και θα αγοραζα αλλο ενα 3677 και μαλλον θα ηταν το τελος του δρομου για την μπροστινη τριαδα..
http://www.jblpro.com/www/products/cinema-market/screenarray-systems-3-way#.VqCZftLhDGi
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
καλοριζικο , το ειπες και το εκανες.
τελικα εσυ ησουν αυτος που το παρηγγειλε και το περιμενες με αγωνια.
προσπαθησα να στο κλεψω αλλα ματαια.
για πες εντυπωσεις?
το πουλας και να σου δωσω το δικο μου σε 2 μηνες που θα πας Κερκυρα?
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
καλοριζικο , το ειπες και το εκανες.
τελικα εσυ ησουν αυτος που το παρηγγειλε και το περιμενες με αγωνια.
προσπαθησα να στο κλεψω αλλα ματαια.
για πες εντυπωσεις?
το πουλας και να σου δωσω το δικο μου σε 2 μηνες που θα πας Κερκυρα?
χαχχα Μιχάλη στο είχα πει οτι θα επερνα 3αδα το καλοκαίρι αλλά λόγο που μου κλέψανε το crypton x δεν τα πήρα, και πήρα ενα για αρχή. με πήραν απο την bon και μου είπαν οτι κάποιος τους δώροδοκη να το πάρει :p:D ! τωρα εντυπωσεις: δεν το εχω ακούσει ακόμα ούτε το έχω καλιμπράρει για hc, θελω να το στρώσω να μαλακώσει και μετά, αλλά στη μουσική που το ακούω παίζει εξερετικα και σε σχέση με τά 803 δεν είναι καθόλου άσχημο:showingbiceps::showingbiceps:όταν το ξεπακεταρα σε εντιπωσιαζει τεράστιο( ξερεις εσύ από το 4645) καμιά σχέση απο της φώτο. τα παρηγγειλες και εσύ,?πόσα, 3; αμα είναι να δώσω παραγγελία τωρα για τα άλλα δύο να τα πάρουμε μαζι ;) θα σε πάρω τηλ να τα πουμε, ευχαριστώ πολύ φίλε! υ.γ ελα παρτο 900 για σένα:p:p:p:D
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
παρηγγειλα ενα και εγω για δοκιμη και αν ταιριαξει στον χωρο μου παω και για τα αλλα δυο.
οσο το στρωνεις τοσο θα μαλακωνει η κορνα και θα απλωνει το μπασο λενε τα αμερικανακια.
κοψτο στα 80hz οχι ποιο χαμηλα και τσιτωσε αν μπορεις λιγο απο τα 3khz και πανω γιατι εχει xcurve το crossover του.
παρε τηλ.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
εκανα set up στις 40 ωρες περιπου, βρηκα λιγο χρονο την παρασκευη το απογευμα και του εκανα ενα γρηγορο set up, και απο τοτε δεν μπορεσα να ξανασχοληθω! αυτη η βδομαδα θα ειναι δυσκολη λογο φιλοξενιας! τωρα σαν πρωτη εντυπωση μου αρεσε, ηταν πολυ ταχυτατο ειχε πολυ λεπτομερεια η κορνα δεν με χαλασε (μιας και ειναι η πρωτη κορνα. ειχα παντα twitter) θελει οπωσδηποτε 3αδα μπροστα, πολυ δυσκολο να το φερεις να ταιριαζει με οικιακα ηχεια και ειναι κριμα γιατι για να το φερεις να ταιριαζει με τα αλλα κοβεις ραβεις πολυ και στο τελος δεν μενει τιποτα>:( σαν να εχεις mia ferrari και την κανεις βολτα στα στενα! εχει πολυ γκαζι και το μονο σιγουρο οτι δεν ειναι για διαμερισμα αλλα για μονοκατοικια και το πιο κοντινο σπιτι στο χιλιομετρο π.χ mitsy και θελει dedicated χωρο οπωσδηποτε. αυτο που μου εκανε εντυπωση παντως ειναι οτι δεν του εβγαζε την ακριβη αποσταση π.χ 3.60 αποσταση ενω το 3677 το εβγαζε 3.70 και ενα αλλο επαγγελματικο jbl το εβγαζε 4.07.....:o
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.121
Μπράβο καλορίζικο!
Λογικά θα έχει πολλά γκάζια αλλά αναγκαστικά θα πρέπει να πάρεις άλλα 2!!
Ευχαριστώ Μάκη! καλα ναι θα τα πάρω σίγουρα, δεν τα πήρα λόγο οικονομικόν:D
 
  • Like
Reactions: PPG

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.875
Reaction score
77.475
αυτο που μου εκανε εντυπωση παντως ειναι οτι δεν του εβγαζε την ακριβη αποσταση π.χ 3.60 αποσταση ενω το 3677 το εβγαζε 3.70 και ενα αλλο επαγγελματικο jbl το εβγαζε 4.07.....:o
Εύγε και από εμένα!!!πολύ καλή επιλογή!!!
αυτό γιατί συμβαίνει?λόγω του ότι βγάζει πολύ χαμηλό?
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.393
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top