JVC DLA-x3 απορίες

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Δεν σου εμαθε ακομα ο ΜΚ οτι δεν βλεπουμε με αυτοματη ιριδα...:D

Θελει δουλεια ακομα η επσον....καλος για τα λεφτα του ....ο τζιβι ειναι αλλη κατηγορια ομως
Δηλαδη εσυ αναμεσα στον 9200 και στον x3 θα επαιρνες jvc ? :headbang:
Οταν ρυθμιστει σωστα με την αυτοματη ιριδα τα σπαει....
Απλα μου τον εχει κακομαθει ο Αρη και απο κει που την βγαζαμε με εναν κουβα καφε τωρα θα μου ζηταει φιλετακια Ουρουγουαης .
 


Μηνύματα
357
Reaction score
290
Νομίζω ότι ο 9200 είναι σαφώς ανώτερος απο Χ3 έως τη σειρά 30. Από Χ35 και μετά κάνει πίσω..
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Νομίζω ότι ο 9200 είναι σαφώς ανώτερος απο Χ3 έως τη σειρά 30. Από Χ35 και μετά κάνει πίσω..
Εαν υπαρχει lumagen γιατι εαν δεν υπαρχει στο συνολο θα προτιμουσα τον επσονα .
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Προτείνω να άλλαξουμε το thread σε "JVC DLA-X3 vs Epson 9200 vs Rib-Eye vs Lumagen"

Ωστε να έχουμε X3 με Lumagen, Εpson χωρις Lumagen (αλλα με rib-eye), Χ3 με rib-eye KAI Lumagen και γενικά όλους τους συνδυασμους.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Προτείνω να άλλαξουμε το thread σε "JVC DLA-X3 vs Epson 9200 vs Rib-Eye vs Lumagen"

Ωστε να έχουμε X3 με Lumagen, Εpson χωρις Lumagen (αλλα με rib-eye), Χ3 με rib-eye KAI Lumagen και γενικά όλους τους συνδυασμους.
X3 χωρις lumagen ? θα το αντεχες ?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Οταν ρυθμιστει σωστα με την αυτοματη ιριδα τα σπαει...
Και πώς θα τον ρυθμίσεις αν ανοιγοκλείνει συνεχώς η ίριδα; :whistling:
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Και πώς θα τον ρυθμίσεις αν ανοιγοκλείνει συνεχώς η ίριδα; :whistling:
Θα σας πω τι κανω εγω .....
Ακομα και εαν ρυθμισεις με την ιριδα ανοικτη αυτη δεν ανοιγοκλεινει συνεχως .
Αναλογα με την καρτελα η ιριδα θα παρει την θεση της και θα αλλαξει παλι στην επομενη καρτελα .
Εγω ρυθμισζ με κλειστη την ιριδα και την ανοιγω μετα .
Θα μπορουσα ομως να ρυθμισω μονο το gamma με κλειστη την ιριδα και το grayscale και το cms με ανοικτη δεν το εχω δοκιμασει αλλα με την καταλληλη καρτελα ισως να ειχε αποτελεσμα .
Δεν μπορεις να τα εχεις ολα .
Αυτο σημαινει οτι εαν αποφασισεις οτι θα βλεπεις με αυτοματη ιριδα θα εχεις θετικα και αρνητικα .
Ετσι λοιπον θα ρυθμισεις ωστε να περιορισεις οσο το δυνατον περισσοτερο τα αρνητικα .
Εγω δεν βλεπω ταινια με τα οργανα βλεπω με τα ματια αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εντοπισω πουθενα με το ματιο οτι χαλαει η ρυθμιση μου απο την ιριδα .
Το οργανο μπορει να βγαλει φιδισιο gamma το ματι ομως ειναι ευχαριστημενο .
Υπαρχει καποιος που σε εναν προβολεα που η ιριδα ειναι διακριτκη μπορει να ισχυριστει οτι εντοπιζει χρωματικες
ή αλλες διαφορες με το ματι ?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
Ακομα και εαν ρυθμισεις με την ιριδα ανοικτη αυτη δεν ανοιγοκλεινει συνεχως .
Μόλις βγει η καρτέλα ρύθμισης του βιντεοπροβολέα, το μενού εννοώ, θα ανοιγοκλείσει όμως.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Αν δεν υπήρχαν χαζο-ίριδες, θα μπορούσαν οι προβολείς να έχουν με τα ίδια χρήματα καλύτερους φακούς.
Ποτέ δεν έχω ενεργοποιήσει, είναι εμετικές.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
να βλεπεις οπως θελεις Στεργιε ...οπως γουσταρεις.. αλλα σωστες αυτοματες ιριδες(οπως λες παραπανω) δεν υπαρχουν ..

εσυ μπορει να μην εχεις την οραση να δεις τις οποιες διαφορες...αλλοι εχουν..:p
...και φυσικα το περι ορεξεως ισχυει....ξερω πολλους που βλεπουν την οποια διαφορα αλλα δεν τους ενοχλει κιολας..

μην σε κοροιδευει ο Μ.Κ. οτι βλεπεις μια χαρα...:laugh:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.628
...ξερω πολλους που βλεπουν την οποια διαφορα αλλα δεν τους ενοχλει κιολας..
Εεεεεεεμμμμ... ήμουν ένας απ' αυτούς:oops: αλλά τώρα μ' ενοχλεί.

Εσείς φταίτε κwλ0παιδα! :smg: :)
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
να βλεπεις οπως θελεις Στεργιε ...οπως γουσταρεις.. αλλα σωστες αυτοματες ιριδες(οπως λες παραπανω) δεν υπαρχουν ..

εσυ μπορει να μην εχεις την οραση να δεις τις οποιες διαφορες...αλλοι εχουν..:p
...και φυσικα το περι ορεξεως ισχυει....ξερω πολλους που βλεπουν την οποια διαφορα αλλα δεν τους ενοχλει κιολας..

μην σε κοροιδευει ο Μ.Κ. οτι βλεπεις μια χαρα...:laugh:
Λες να βλεπω δηλαδη μια χαρα ενω δειχνει δυο τρομαρες ?
Εαν ναι κοντα ειμαστε το αποτελεσμα ειναι ιδιο εσυ βλεπεις με τον Πανυ 4000 με ψοφια λαμπα και γαμμα 1.6 και νομιζεις οτι βλεπεις jvc και εγω νομιζω οτι βλεπω με τον επσονα jvc με γκριζο πανι και αυτοματη ιριδα .
Εγω ειμαι σε καλυτερη μοιρα γιατι εχω καινουργια πολωτικα :dance2:
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
να βλεπεις οπως θελεις Στεργιε ...οπως γουσταρεις.. αλλα σωστες αυτοματες ιριδες(οπως λες παραπανω) δεν υπαρχουν ..

εσυ μπορει να μην εχεις την οραση να δεις τις οποιες διαφορες...αλλοι εχουν..:p
...και φυσικα το περι ορεξεως ισχυει....ξερω πολλους που βλεπουν την οποια διαφορα αλλα δεν τους ενοχλει κιολας..

μην σε κοροιδευει ο Μ.Κ. οτι βλεπεις μια χαρα...:laugh:

Και επειδη μας διαβαζουν και χρηστες που ισως να μην καταλαβαινουν οτι αστειευομαστε ο Μανωλης εχει να ερθει για ρυθμιση απο τον sony τον 15 αρι. Ολοι οι μεταγενεστεροι πουληθηκαν πριν να στρωσει η λαμπα και ο Μανωλης δεν προλαβε ουτε να τους δει .
Λεω να μεινω κανα χρονο με τον Επσον τωρα ειμαι στις 40 ωρες και μαλλον ο Μανωλης θα προλαβει να τον δει
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
εγω λεω να δωσεις στον Αρη 1000e και τον επσον και να σου δωσει τον Χ3 :roflmao:

σαφως και κανουμε πλακα ....αλλα μεσα απο αυτη κατι καποιος αρπαζει..
 


Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Λες να βλεπω δηλαδη μια χαρα ενω δειχνει δυο τρομαρες ?

Εαν ναι κοντα ειμαστε το αποτελεσμα ειναι ιδιο εσυ βλεπεις με τον Πανυ 4000 με ψοφια λαμπα και γαμμα 1.6 και νομιζεις οτι βλεπεις jvc και εγω νομιζω οτι βλεπω με τον επσονα jvc με γκριζο πανι και αυτοματη ιριδα .
Εγω ειμαι σε καλυτερη μοιρα γιατι εχω καινουργια πολωτικα :dance2:
κοιτα....εχουν δει πολλα τα ματια μου αυτα τα 16 χρονια που παιζουμε με τα προβολια....οποτε μπορει και να συμβαινει το πρωτο που λες.. :D
[DOUBLEPOST=1441995840][/DOUBLEPOST]
Εεεεεεεμμμμ... ήμουν ένας απ' αυτούς:oops: αλλά τώρα μ' ενοχλεί.

Εσείς φταίτε κwλ0παιδα! :smg: :)
:party::party:
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Εγω μέσα είμαι για 1000E+επσον 9200! Μαλιστα θα κεράσω και calibration του Κάστρουνη ΚΑΙ Rib-Eye Kobe 500gr.
]Ονειρα θερινης νυκτος :lazy: κανε υπομονη ερχεται χειμωνας θα σου περασει

Που ειναι βρε τα σχεδιαγραμματα απο το καλιμπραρισμα ?
Ριξε τιποτα να δουμε τι παιζει
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top